Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-25, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Konflikt na linii prezydent Opola - urząd marszałkowski? Bo miejscy radni Koalicji Obywatelskiej sprzeciwili się podwyżkom

Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Opolski ratusz nie przekaże w formie darowizny działki na rzecz urzędu marszałkowskiego. Taką decyzję podjął dzisiaj (25.11) prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Samorząd województwa opolskiego miał otrzymać grunt przy ulicy Witolda Pileckiego, pod budowę biur. Prezydent Opola zmienił zdanie po.... konferencji prasowej radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej w sprawie miejskich podwyżek.
- Zmianę swoją uzasadniam dzisiejszą konferencją Koalicji Obywatelskiej, podczas której radni wyrazili swój głos sprzeciwu wobec zmian, które planujemy w miejskich podatkach - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Jesteśmy w sytuacji takiej, że musimy szukać oszczędności albo szukać równoważenia rosnących cen, bo one idą drastycznie w górę. Szczególnie jeśli chodzi o ceny paliwa, które są uzasadnieniem dla zmiany cen biletów MZK. W związku z tym, że to miała być darowizna o wartości blisko 2,5 miliona złotych na rzecz województwa opolskiego, to my się z tego wycofujemy. Być może poczekamy do lepszych czasów albo te pieniądze, które będą ze sprzedaży gruntów, wykorzystamy na rzecz budżetu miasta.

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca jest oburzony zachowaniem Arkadiusza Wiśniewskiego. Jak podkreśla - decyzja jest bardzo nieodpowiedzialna, a argumentacja nieuzasadniona.

- Rozumiem, że pan prezydent karze teraz mieszkańców województwa, którym opóźni się budowa nowej siedziby za to, że radni niezależnego klubu wstrzymali się od głosu przy podwyżkach biletów MZK i podatku od nieruchomości. Ja nie widzę tutaj żadnego związku między przekazaniem działki a głosowaniem radnych. Prezydent użył w pewnym sensie szantażu.

Dodajmy, że nowy budynek urzędu marszałkowskiego miał sąsiadować z powstającym Centrum Usług Publicznych. Założeniem było utworzenie w jednym miejscu kompleksu usług publicznych.
Arkadiusz Wiśniewski
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2022-05-19, godz. 21:35 Rusza sprzedaż biletów na koncerty 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu W piątek (20.05) rozpocznie się sprzedaż biletów na 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2022. Jest… » więcej 2022-05-19, godz. 21:10 Siłą Miejskiego Centrum Pomocy Uchodźcom w Opolu są wolontariusze. "To nasi bohaterowie" Chęć pomocy i działania deklarowali już w pierwszych godzinach od wybuchu wojny w Ukrainie, jeszcze przed utworzeniem Miejskiego Centrum Pomocy Uchodźcom… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-19, godz. 19:15 Głogówek coraz bliżej podjęcia decyzji o budowie nowego przedszkola W Głogówku powstanie kolejne przedszkole. Żeby inwestycja w formule 'zaprojektuj i wybuduj' została zrealizowana, radni muszą zgodzić się na dołożenie… » więcej 2022-05-19, godz. 18:14 W szpitalach leczono 13 tysięcy pacjentów, wydano blisko 760 milionów złotych. Podsumowanie pandemii na Opolszczy… Po tym, jak obowiązujący w kraju stan epidemii zastąpiono stanem zagrożenia epidemicznego, służby wojewody opolskiego podsumowały działania w walce z COVID-19… » więcej 2022-05-19, godz. 17:43 Dwa mieszkania prezydenta Opola. Opolskie TBS ujawnia szczegóły zakupu lokali 'Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski kupił dwa mieszkania z OTBS, ponieważ inni klienci zrezygnowali'. Prezes Tomasz Maciaś na specjalnie zwołanej konferencji… » więcej 2022-05-19, godz. 17:30 Opolanie płacą więcej za deszczówkę. "Mamy rosnące ceny utrzymania kanalizacji, pracowników, pojawiła się też… Mieszkańcy Opola od dziś (19.05) płacą więcej za deszczówkę. Nowa cena za rok wynosi 4,32 złote brutto za metr sześcienny, miesięcznie to 36 groszy… » więcej 2022-05-19, godz. 16:10 Akcja odkomarzania w Brzegu. Opryskano lustra wody kilku zbiorników Akcja odkomarzania ruszyła dzisiaj (19.05) w Brzegu. Specjalne opryski przeprowadzono przy użyciu preparatu bójczego przeciwko larwom komarów, w celu ograniczenia… » więcej 2022-05-19, godz. 15:49 "W jaki sposób prezydent znalazł się na liście chętnych na mieszkanie". Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w OT… Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski rozpoczął dziś (19.05) kolejną kontrolę poselską w miejskiej spółce. Tym razem sprawdzać będzie kwestię przydzielania… » więcej 2022-05-19, godz. 15:46 Śmiertelny wypadek w Ludmierzycach na DW420 Śmiertelny wypadek w Ludmierzycach w powiecie głubczyckim na drodze wojewódzkiej nr 420. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »