Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-25, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Konflikt na linii prezydent Opola - urząd marszałkowski? Bo miejscy radni Koalicji Obywatelskiej sprzeciwili się podwyżkom

Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Opolski ratusz nie przekaże w formie darowizny działki na rzecz urzędu marszałkowskiego. Taką decyzję podjął dzisiaj (25.11) prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Samorząd województwa opolskiego miał otrzymać grunt przy ulicy Witolda Pileckiego, pod budowę biur. Prezydent Opola zmienił zdanie po.... konferencji prasowej radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej w sprawie miejskich podwyżek.
- Zmianę swoją uzasadniam dzisiejszą konferencją Koalicji Obywatelskiej, podczas której radni wyrazili swój głos sprzeciwu wobec zmian, które planujemy w miejskich podatkach - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Jesteśmy w sytuacji takiej, że musimy szukać oszczędności albo szukać równoważenia rosnących cen, bo one idą drastycznie w górę. Szczególnie jeśli chodzi o ceny paliwa, które są uzasadnieniem dla zmiany cen biletów MZK. W związku z tym, że to miała być darowizna o wartości blisko 2,5 miliona złotych na rzecz województwa opolskiego, to my się z tego wycofujemy. Być może poczekamy do lepszych czasów albo te pieniądze, które będą ze sprzedaży gruntów, wykorzystamy na rzecz budżetu miasta.

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca jest oburzony zachowaniem Arkadiusza Wiśniewskiego. Jak podkreśla - decyzja jest bardzo nieodpowiedzialna, a argumentacja nieuzasadniona.

- Rozumiem, że pan prezydent karze teraz mieszkańców województwa, którym opóźni się budowa nowej siedziby za to, że radni niezależnego klubu wstrzymali się od głosu przy podwyżkach biletów MZK i podatku od nieruchomości. Ja nie widzę tutaj żadnego związku między przekazaniem działki a głosowaniem radnych. Prezydent użył w pewnym sensie szantażu.

Dodajmy, że nowy budynek urzędu marszałkowskiego miał sąsiadować z powstającym Centrum Usług Publicznych. Założeniem było utworzenie w jednym miejscu kompleksu usług publicznych.
Arkadiusz Wiśniewski
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej 2022-10-02, godz. 10:10 Joanna Harus o targach kulinarnych w Poznaniu: "Wyróżnialiśmy się na tle innych województw" Duży sukces województwa opolskiego na 21. targach 'Smaki Regionu' w Poznaniu, gdzie 'Perłami' nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu… » więcej 2022-10-02, godz. 09:00 Likwidują bariery architektoniczne. Muzeum Powiatowe w Nysie będzie miało windę Muzeum Powiatowe w Nysie doczeka się windy, która zniweluje bariery architektoniczne osobom niepełnosprawnym i umożliwi im korzystanie z dobrodziejstw placówki… » więcej 2022-10-01, godz. 19:45 "Chodzi o to, by karp był na stołach nie tylko w Boże Narodzenie". Za nami pierwszy dzień X Święta Karpia oPolsk… Rolada z karpia, czarne pielmieni z karpia czy japoński rosół z karpiem na parze. Między innymi takie potrawy przygotowali młodzi uczestnicy konkursu kulinarnego… » więcej 2022-10-01, godz. 19:15 Bus wylądował w Jeziorze Nyskim. Tak kończy się pozostawienie samochodu na luzie i bez zaciągnięcia hamulca ręc… Wędkarz nie zaciągnął hamulca ręcznego i jego bus stoczył się do Jeziora Nyskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. » więcej 2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej 2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »