Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-25, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Konflikt na linii prezydent Opola - urząd marszałkowski? Bo miejscy radni Koalicji Obywatelskiej sprzeciwili się podwyżkom

Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Opolski ratusz nie przekaże w formie darowizny działki na rzecz urzędu marszałkowskiego. Taką decyzję podjął dzisiaj (25.11) prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Samorząd województwa opolskiego miał otrzymać grunt przy ulicy Witolda Pileckiego, pod budowę biur. Prezydent Opola zmienił zdanie po.... konferencji prasowej radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej w sprawie miejskich podwyżek.
- Zmianę swoją uzasadniam dzisiejszą konferencją Koalicji Obywatelskiej, podczas której radni wyrazili swój głos sprzeciwu wobec zmian, które planujemy w miejskich podatkach - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Jesteśmy w sytuacji takiej, że musimy szukać oszczędności albo szukać równoważenia rosnących cen, bo one idą drastycznie w górę. Szczególnie jeśli chodzi o ceny paliwa, które są uzasadnieniem dla zmiany cen biletów MZK. W związku z tym, że to miała być darowizna o wartości blisko 2,5 miliona złotych na rzecz województwa opolskiego, to my się z tego wycofujemy. Być może poczekamy do lepszych czasów albo te pieniądze, które będą ze sprzedaży gruntów, wykorzystamy na rzecz budżetu miasta.

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca jest oburzony zachowaniem Arkadiusza Wiśniewskiego. Jak podkreśla - decyzja jest bardzo nieodpowiedzialna, a argumentacja nieuzasadniona.

- Rozumiem, że pan prezydent karze teraz mieszkańców województwa, którym opóźni się budowa nowej siedziby za to, że radni niezależnego klubu wstrzymali się od głosu przy podwyżkach biletów MZK i podatku od nieruchomości. Ja nie widzę tutaj żadnego związku między przekazaniem działki a głosowaniem radnych. Prezydent użył w pewnym sensie szantażu.

Dodajmy, że nowy budynek urzędu marszałkowskiego miał sąsiadować z powstającym Centrum Usług Publicznych. Założeniem było utworzenie w jednym miejscu kompleksu usług publicznych.
Arkadiusz Wiśniewski
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2021-11-29, godz. 18:18 W 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej upamiętniono 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego Przedstawiciele rządu, samorządowcy oraz żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Oprócz apelu… » więcej 2021-11-29, godz. 18:10 Łącznik między Szpitalem Wojewódzkim i Opolskim Centrum Onkologii oficjalnie otwarty Ponad 12 milionów złotych kosztowała rozbudowa Opolskiego Centrum Onkologii i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz budowa 70-metrowego łącznika między placówkami… » więcej 2021-11-29, godz. 17:20 Ukarano nie tylko kierowców, ale też pieszych. Opolska policja podsumowała akcję "Tydzień bezpieczeństwa pieszyc… Brak elementów odblaskowych, przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. To główne wykroczenia, jakie policjanci… » więcej 2021-11-29, godz. 16:26 Opole: kolejne placówki oświatowe informują o zakażeniach. W jednej ze szkół zawieszono całkowicie zajęcia Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w opolskich placówkach oświatowych. Rzecznik prasowy opolskiego ratusza Adam Leszczyński poinformował, że… » więcej 2021-11-29, godz. 16:20 Ministerstwo Zdrowia wprowadza alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Ma związek z nową, groźną mutacją koronawi… Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 grudnia będzie obowiązywał alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Jego wprowadzenie ma związek z… » więcej 2021-11-29, godz. 16:00 "Pomóc może każdy". Opole razem z PCK zbiera dary dla osób przebywających na granicy polsko-białoruskiej Opole razem z opolskim oddziałem PCK włącza się w pomoc dla osób przebywających na granicy polsko-białoruskiej. W tym celu zorganizowano Świąteczną Akcję… » więcej 2021-11-29, godz. 14:35 Uczelnia pyta o szczepienia przeciw COVID-19, ale studenci podchodzą z dystansem do obiecanej anonimowości Uniwersytet Opolski pyta swoich studentów o szczepienia przeciwko koronawirusowi. Do ankiety mogły włączyć się uczelnie z całej Polski, a dobrowolni uczestnicy… » więcej 2021-11-29, godz. 14:25 Namysłów: kierowca, który potrącił 14-latkę usłyszał zarzuty. Okazuje się, że dziewczyna nie była tam sama Nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego - taki zarzut usłyszał dzisiaj (29.11) 40-letni kierowca, który w sobotni wieczór (27.11) przejechał leżącą… » więcej 2021-11-29, godz. 14:20 Uwaga rodzice! Tylko do wtorku można złożyć wniosek o 300 plus Kończy się czas na składanie wniosków o 300 plus. Złożyć je można do jutra (30.11). Po tym terminie pieniądze z programu Dobry Start przepadną. Co ważne… » więcej 2021-11-29, godz. 13:00 Historycy korzystają z programu FBI, żeby identyfikować ludzkie szczątki Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej zidentyfikowali 5 ofiar reżimu komunistycznego dzięki badaniom genetycznym szczątków. W ustaleniu tożsamości ofiar… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »