Radio Opole » Twoje Radio Opole

Posłuchaj audycji:

2023-03-24, 08:00

Sezon działkowy rozpoczęty!

Bartłomiej Kozera [fot. Kamila Bucyk]
Bartłomiej Kozera [fot. Kamila Bucyk]
Wiosna łączy pokolenia! Dzieje się tak w przypadku tych, którzy wiosnę mają nie tylko w sercu, ale i w metryce oraz tych, którym bliższa jest już jesień życia. Okazją do spotkania i wspólnych działań mogą być... ogródki działkowe! Czy dziś młodsze pokolenia chętnie przejmują działki? Czy korzystają z doświadczeń starszych działkowców? Ale też co zrobić z... problematycznym sąsiadem zza siatki? Między innymi o tym rozmawiamy z Bartłomiejem Kozerą, prezesem opolskiego okręgu Polskiego Związku Działkowców.
2023-03-23, 21:10

Mój dom w plecaku - akcja pomocy bezdomnym

Artur Wilpert [fot. Kamila Bucyk]
Artur Wilpert [fot. Kamila Bucyk]
Co można znaleźć w plecaku? Jedna z patriotycznych pieśni przekonuje, że serce. Uczniowie, ale też ich rodzice doskonale wiedzą, że w plecaku oprócz miejsca na książki i zeszyty jest jeszcze przestrzeń na różne przedmioty nikomu niepotrzebne, a obciążające plecy naszych dzieci. Ale są też takie osoby, które w plecaku mieszczą... całe swoje życie. "Mój dom w plecaku" – to hasło zbiórki artykułów dla osób bezdomnych, o której więcej w Twoim Radiu Opole opowiadał Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej.
2023-03-23, 20:55

Jak zabezpieczyć obuwie zimowe na kolejny sezon

Barbara Wysocka [fot. Dawid Rajwa]
Barbara Wysocka [fot. Dawid Rajwa]
21 marca wszyscy witaliśmy wiosnę. W Twoim Radiu Opole chcielibyśmy jednak zadbać o właściwe pożegnanie zimy i przygotowanie się na kolejną. A pomoże nam w tym... szewc! I zapewniamy, że warto posłuchać tego, co ma nam do powiedzenia...
2023-03-20, 15:39

Mistrzyni kroszonek i jej uczennica

Karolina Sówka i Sabina Karwat [fot. Agnieszka Lubczańska]
Karolina Sówka i Sabina Karwat [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kroszonki
Kroszonki
Za nami kolejna niedziela wielkiego postu – Wielkanoc coraz bliżej! Na szykowanie jajek do święconki chyba jeszcze za wcześniej, natomiast najwyższy czas na tworzenie kroszonek, które mogą zdobić świąteczne stoły. Jak i na czym można pracować oraz ile trwa wykonanie jednej kroszonki? Między innymi o tym mówią Sabina Karwat i Karolina Sówka – stypendystki Programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi „Mistrz i Uczeń”.
2023-03-16, 13:38

Jarosław Baka ze studia tatuażu Rock Tattoo

Jarosław Baka (Rock Tattoo) [fot. Marcin Boczek]
Jarosław Baka (Rock Tattoo) [fot. Marcin Boczek]
Idzie wiosna, a wraz z nią zmiana garderoby. Temperatury rosną i częściej będziemy sięgać po odzież, która odsłoni kolejne partie ciała. A na niejednym ciele... tatuaże. Jakie trendy mogą królować w tym roku, o tym, co zrobić z tatuażem, który już nam się nie podoba oraz o tym, czy jest coś takiego, jak „nietypowe miejsce na tatuaż” – między innymi o tym rozmawiamy z Jarosławem Baką z opolskiego studia tatuażu Rock Tattoo.
2023-03-17, 10:17

Tomasz Kwiatek - popisowy prawy sierpowy?

Tomasz Kwiatek [fot. Marcin Boczek]
Tomasz Kwiatek [fot. Marcin Boczek]
Zawodowo walczy z bezrobociem, tym razem jednak przeciwnik będzie inny i... spotkają się na ringu. Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i prezes Fundacji Dla Dziedzictwa, weźmie udział w opolskiej gali boksu Białych Kołnierzyków. Tam naprzeciw siebie staną osoby z boksem mające niewiele wspólnego, ale podejmą walkę i w ten sposób będą zbierać pieniądze na cele charytatywne. O przygotowaniach do walki rozmawiamy z gościem Twojego Radia Opole.
2023-03-17, 21:15

SMOK - Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów

Arkadiusz Bronowicki [fot. Ireneusz Prochera]
Arkadiusz Bronowicki [fot. Ireneusz Prochera]
W Twoim Radiu Opole tym razem zagościł... SMOK! A właściwie twórca SMOK-a, czyli Stowarzyszenia Miłośników Oldschoolowych Komputerów – Arkadiusz Bronowicki. Okazją do spotkania był obchodzony 10 marca „Dzień Mario”, słusznie kojarzony bardzo popularną grą. O starych grach, o starych komputerach, ale też o tym, gdzie w Opolu można je znaleźć i nieodpłatnie z nich korzystać – o tym wszystkim w załączonej rozmowie - wystarczy kliknąć :)
2023-03-17, 20:58

Zupa w Opolu

Aleksandra Ślepecka [fot. www.facebook.com/ZupaWOpolu]
Aleksandra Ślepecka [fot. www.facebook.com/ZupaWOpolu]
Zupa w Opolu – służy swym wsparciem osobom potrzebującym. I wsparcie to można traktować zdecydowanie szerzej, niż mogłaby sugerować nazwa wspomnianej fundacji. O tej właśnie pomocy w Twoim Radiu Opole opowiada Aleksandra Ślepecka – zachęcamy do posłuchania zarówno tych, którzy wsparcia mogą potrzebować, jak i tych, którzy w działalność Zupy w Opolu mogliby się włączyć i do gara Zupy w Opolu coś dorzucić.

Zobacz także

2023-03-24, godz. 08:00 Sezon działkowy rozpoczęty! Wiosna łączy pokolenia! Dzieje się tak w przypadku tych, którzy wiosnę mają nie tylko w sercu, ale i w metryce oraz tych, którym bliższa jest już jesień… » więcej 2023-03-23, godz. 21:10 Mój dom w plecaku - akcja pomocy bezdomnym Co można znaleźć w plecaku? Jedna z patriotycznych pieśni przekonuje, że serce. Uczniowie, ale też ich rodzice doskonale wiedzą, że w plecaku oprócz miejsca… » więcej 2023-03-23, godz. 20:55 Jak zabezpieczyć obuwie zimowe na kolejny sezon 21 marca wszyscy witaliśmy wiosnę. W Twoim Radiu Opole chcielibyśmy jednak zadbać o właściwe pożegnanie zimy i przygotowanie się na kolejną. A pomoże… » więcej 2023-03-20, godz. 15:39 Mistrzyni kroszonek i jej uczennica Za nami kolejna niedziela wielkiego postu – Wielkanoc coraz bliżej! Na szykowanie jajek do święconki chyba jeszcze za wcześniej, natomiast najwyższy czas… » więcej 2023-03-16, godz. 13:38 Jarosław Baka ze studia tatuażu Rock Tattoo Idzie wiosna, a wraz z nią zmiana garderoby. Temperatury rosną i częściej będziemy sięgać po odzież, która odsłoni kolejne partie ciała. A na niejednym… » więcej 2023-03-17, godz. 10:17 Tomasz Kwiatek - popisowy prawy sierpowy? Zawodowo walczy z bezrobociem, tym razem jednak przeciwnik będzie inny i... spotkają się na ringu. Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i… » więcej 2023-03-17, godz. 21:15 SMOK - Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów W Twoim Radiu Opole tym razem zagościł... SMOK! A właściwie twórca SMOK-a, czyli Stowarzyszenia Miłośników Oldschoolowych Komputerów – Arkadiusz Bronowicki… » więcej 2023-03-17, godz. 20:58 Zupa w Opolu Zupa w Opolu – służy swym wsparciem osobom potrzebującym. I wsparcie to można traktować zdecydowanie szerzej, niż mogłaby sugerować nazwa wspomnianej… » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »