Radio Opole » Weekend z Radiem Opole

Posłuchaj rozmów z gośćmi audycji:

2024-05-15, 12:39

Biznesowa Grupa Opole zaprasza na otwarte spotkanie dla przedsiębiorców

Grzegorz Piątek i Mateusz Stefański [fot. Katarzyna Zawadzka]
Grzegorz Piątek i Mateusz Stefański [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wymieniają się kontaktami, rekomendacjami i doświadczeniem, a niebawem będą obchodzić czwarte urodziny. Nasze studio odwiedzili przedstawiciele Biznesowej Grupy z Opola - Mateusz Stefański i Grzegorz Piątek. Nasi goście zapraszali m.in. na 13. Otwarte Spotkanie Networkingowe dla Przedsiębiorców z Opola. Posłuchajcie.
2024-04-17, 18:19

Jak sobie radzić ze stresem? Anna Bereźnicka radzi nie tylko maturzystom

Anna Bereźnicka
Anna Bereźnicka
Stres - jak go okiełznać? Co zrobić, aby odzyskać równowagę wewnętrzną i móc w pełni korzystać ze swojej wiedzy i umiejętności? Na ten temat rozmawialiśmy z psychoterapeutką Anną Bereźnicką z Centrum Wsparcia Psychologicznego i Terapeutycznego Uniwersytetu Opolskiego. Przy okazji zaprosiliśmy na spotkanie, podczas którego maturzyści dowiedzą się, jak radzić sobie z wystąpieniami publicznymi i stresem podczas egzaminu. Posłuchajcie.
2024-03-28, 16:48

Piotr Szafrański o tradycjach hafciarskich na Opolszczyźnie

Piotr Szafrański [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Piotr Szafrański [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Piotr Szafrański i Katarzyna Zawadzka [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Piotr Szafrański i Katarzyna Zawadzka [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Jak wygląda tradycyjny haft z Dobrzenia Wielkiego i okolic? Jak dawniej ozdabiano stroje na Śląsku Opolskim? O tym opowiedział nam twórca ludowy, popularyzator haftu i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim - Piotr Szafrański.
2024-02-24, 11:49

Jak zostać liderem PAFW? Rozmowa z Haliną Oster

Halina Oster [fot. Katarzyna Zawadzka]
Halina Oster [fot. Katarzyna Zawadzka]
Trwa nabór do programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dlaczego warto wziąć udział w rekrutacji? I jak to zrobić? Na ten temat rozmawialiśmy z Haliną Oster, liderką z Ozimka. Posłuchajcie!
2024-02-10, 19:16

Od 19 lat lata do Chin - jak postrzega ten kraj? Rozmowa z Markiem Latawcem

Marek Latawiec [fot. Adam Dubiński]
Marek Latawiec [fot. Adam Dubiński]
Marek Latawiec [fot. Adam Dubiński]
Marek Latawiec [fot. Adam Dubiński]
Spotkaliśmy się z okazji rozpoczynającego się właśnie Chińskiego Nowego Roku, ale rozmowa potoczyła się w wielu różnych kierunkach. Jak dzisiaj robi się interesy w Chinach? Jakie miejsca turystycznie atrakcyjne warto odwiedzić? Co jeść, a czego lepiej nie próbować, aby nie wylądować w szpitalu? O tym wszystkim na antenie Radia Opole opowiedział Marek Latawiec, który Państwo Środka regularnie odwiedza od 19 lat. Posłuchajcie!
2024-02-11, 12:10

O "Badaniach ściśle tajnych" i serialu pt. "1670". Rozmowa z Katarzyną Herman

Katarzyna Herman oraz Katarzyna Zawadzka [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Herman oraz Katarzyna Zawadzka [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Herman [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Herman [fot. Marcin Boczek]
W serialu pt. "1670" możemy oglądać ją w roli Zofii Adamczewskiej. Nasze studio odwiedziła Katarzyna Herman. Tę cenioną aktorkę teatralną i filmową możemy oglądać na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w spektaklu "Badania ściśle tajne" w reż. Norberta Rakowskiego. Rozmawiałyśmy o roli profesorki Moniki Borowskiej w tym przedstawieniu, a także o pracy na serialowym planie. Nasza rozmówczyni podzieliła się także wspomnieniami z czasów studenckich i planami na przyszłość.
2024-01-28, 11:24

Jak policjant został aktorem? Sebastian Wątroba gościem WOŚP

Sebastian Wątroba [fot. Patryk Śróda]
Sebastian Wątroba [fot. Patryk Śróda]
Aktor i policjant, znany z m.in. seriali paradokumentalnych "W11" czy "Lombard. Życie pod zastaw", Sebastian Wątroba jest gościem Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 32. finału WOŚP. Zanim udał się na spotkanie z opolanami do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, odwiedził nasze studio. W programie gościł także Patryk Śróda z opolskiego sztabu WOŚP. Posłuchajcie!
2024-01-22, 14:57

Pieszo przez Grenlandię. Rozmowa z Jędrzejem Józefowiczem

Pieszo przez Grenlandię [fot. archiwum prywatne Jędrzeja Józefowicza]
Pieszo przez Grenlandię [fot. archiwum prywatne Jędrzeja Józefowicza]
Przemierzył Grenlandię pieszo. Pokonał 400 kilometrów ciągnąc za sobą sanie z ekwipunkiem. Jędrzej Józefowicz opowiedział na antenie Radia Opole, jak przygotowywał się do tej wędrówki oraz o niezapomnianych chwilach spędzonych pośród arktycznej przyrody. Posłuchajcie!
123

Zobacz także

2024-05-15, godz. 12:39 Biznesowa Grupa Opole zaprasza na otwarte spotkanie dla przedsiębiorców Wymieniają się kontaktami, rekomendacjami i doświadczeniem, a niebawem będą obchodzić czwarte urodziny. Nasze studio odwiedzili przedstawiciele Biznesowej… » więcej 2024-05-14, godz. 17:06 Jak leśne przedszkola wspierają w rozwoju? Rozmowa z Katarzyną Sową Edukacja to ważny element działań podejmowanych w leśnych przedszkolach. A jak to wygląda na Opolszczyźnie? O tym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna… » więcej 2024-04-17, godz. 18:19 Jak sobie radzić ze stresem? Anna Bereźnicka radzi nie tylko maturzystom Stres - jak go okiełznać? Co zrobić, aby odzyskać równowagę wewnętrzną i móc w pełni korzystać ze swojej wiedzy i umiejętności? Na ten temat rozmawialiśmy… » więcej 2024-03-28, godz. 16:48 Piotr Szafrański o tradycjach hafciarskich na Opolszczyźnie Jak wygląda tradycyjny haft z Dobrzenia Wielkiego i okolic? Jak dawniej ozdabiano stroje na Śląsku Opolskim? O tym opowiedział nam twórca ludowy, popularyzator… » więcej 2024-02-24, godz. 11:49 Jak zostać liderem PAFW? Rozmowa z Haliną Oster Trwa nabór do programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dlaczego warto wziąć udział w rekrutacji? I jak to zrobić? Na ten temat rozmawialiśmy… » więcej 2024-02-10, godz. 19:16 Od 19 lat lata do Chin - jak postrzega ten kraj? Rozmowa z Markiem Latawcem Spotkaliśmy się z okazji rozpoczynającego się właśnie Chińskiego Nowego Roku, ale rozmowa potoczyła się w wielu różnych kierunkach. Jak dzisiaj robi… » więcej 2024-02-11, godz. 12:10 O "Badaniach ściśle tajnych" i serialu pt. "1670". Rozmowa z Katarzyną Herman W serialu pt. "1670" możemy oglądać ją w roli Zofii Adamczewskiej. Nasze studio odwiedziła Katarzyna Herman. Tę cenioną aktorkę teatralną i filmową możemy… » więcej 2024-01-28, godz. 11:24 Jak policjant został aktorem? Sebastian Wątroba gościem WOŚP Aktor i policjant, znany z m.in. seriali paradokumentalnych "W11" czy "Lombard. Życie pod zastaw", Sebastian Wątroba jest gościem Akademii Sztuk Przepięknych… » więcej 2024-01-22, godz. 14:57 Pieszo przez Grenlandię. Rozmowa z Jędrzejem Józefowiczem Przemierzył Grenlandię pieszo. Pokonał 400 kilometrów ciągnąc za sobą sanie z ekwipunkiem. Jędrzej Józefowicz opowiedział na antenie Radia Opole, jak… » więcej 2024-01-17, godz. 13:33 Improwizować w życiu czy na scenie? Patryk Kajdas gościem Radia Opoe Twórca Sceny Pozytywnej Zmiany - Patryk Kajdas, był gościem audycji "Weekend z Radiem Opole". Pytaliśmy o improwizację sceniczną. Jak można się jej nauczyć?… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »