Radio Opole » Weekend z Radiem Opole

Posłuchaj rozmów z gośćmi audycji:

2023-03-11, 08:00

Marek Kamiński: "Dojście na biegun wymaga wielu porażek"

Marek Kamiński o osiąganiu rzeczy niemożliwych
Gościem rozmowy był polarnik, podróżnik, filozof- Marek Kamiński. W ramach swojej fundacji prowadzi projekt LifePlan Academy, w którym pomaga młodym ludziom uwierzyć w siebie i spełniać marzenia. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23.05.1995 r. wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27.12.1995 r. zdobył samotnie biegun południowy.
2023-03-07, 09:05

Aplikacje randkowe - czy świat oszalał na ich punkcie?

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
Jak aplikacje randkowe wpływają na naszą rzeczywistość? Czy ich obecność sprawia, że dostrzegamy nowe zjawiska społeczne? Socjolożka Anna Czerner spróbuje odpowiedzieć na te pytania. Sprawdziliśmy też, czy Tinder jest popularny wśród opolskich studentów.
2023-03-18, 19:23

Jak sobie radzić z prokrastynacją? Rozmowa z Sylwią Petryną

Sylwia Petryna [fot. Katarzyna Zawadzka]
Sylwia Petryna [fot. Katarzyna Zawadzka]
Męczy Was odkładanie na później ważnych spraw? Albo chcecie bardziej zmotywować się do zrobienia na przykład wiosennych porządków? Posłuchajcie, jak sobie radzić z prokrastynacją. Na ten temat porozmawialiśmy z certyfikowanym coachem, trenerka i metorką Sylwią Petryną.
2023-02-09, 15:55

Nauka chemii bez nudy? Rozmowa z Wojciechem Sudnickim

Wojciech Sudnicki [fot. archiwum prywatne]
Wojciech Sudnicki [fot. archiwum prywatne]
O ciekawych eksperymentach i niesztampowych metodach w edukacji rozmawialiśmy z nauczycielem chemii Wojciechem Sudnickim. Nasz rozmówca jest autorem projektu pt. "Lab of Life"". Posłuchajcie!
2023-01-18, 12:20

Trwa karnawał! Opolanki chętnie wypożyczają sukienki

Z wizytą w wypożyczalni sukienek [fot. Facebook/Dress Me Up - Wypożyczalnia Sukienek Katarzyna Ratajczak]
Z wizytą w wypożyczalni sukienek [fot. Facebook/Dress Me Up - Wypożyczalnia Sukienek Katarzyna Ratajczak]
W audycji "Weekend z Radiem Opole" pozwoliliśmy sobie na sukienkowy zawrót głowy! Rozpoczęły się studniówki. Nie brakuje też imprez karnawałowych. My zaś odwiedziliśmy wypożyczalnię kreacji rodem z Hollywood, gdzie stroją się opolanki! Ugościła nas Katarzyna Ratajczak z Dress Me Up w Opolu. Posłuchajcie!

Zobacz także

2023-03-11, godz. 08:00 Marek Kamiński: "Dojście na biegun wymaga wielu porażek" Gościem rozmowy był polarnik, podróżnik, filozof- Marek Kamiński. W ramach swojej fundacji prowadzi projekt LifePlan Academy, w którym pomaga młodym ludziom… » więcej 2023-03-07, godz. 09:05 Aplikacje randkowe - czy świat oszalał na ich punkcie? Jak aplikacje randkowe wpływają na naszą rzeczywistość? Czy ich obecność sprawia, że dostrzegamy nowe zjawiska społeczne? Socjolożka Anna Czerner spróbuje… » więcej 2023-03-18, godz. 19:23 Jak sobie radzić z prokrastynacją? Rozmowa z Sylwią Petryną Męczy Was odkładanie na później ważnych spraw? Albo chcecie bardziej zmotywować się do zrobienia na przykład wiosennych porządków? Posłuchajcie, jak… » więcej 2023-02-09, godz. 15:55 Nauka chemii bez nudy? Rozmowa z Wojciechem Sudnickim O ciekawych eksperymentach i niesztampowych metodach w edukacji rozmawialiśmy z nauczycielem chemii Wojciechem Sudnickim. Nasz rozmówca jest autorem projektu… » więcej 2023-02-04, godz. 14:27 Jaki jest przepis na udaną sesję fotograficzną? Rozmowa z Katarzyną Myślińską Kto decyduje się na zmysłowe sesje fotograficzne? Czy trzeba spędzić dużo czasu przed obiektywem, aby poczuć się naturalnie? Swoimi spostrzeżeniami z pracy… » więcej 2023-01-24, godz. 15:18 Morsowanie przez bieganie? Rozmowa z Klaudią Wysocką O zimowym bieganiu i morsowaniu w jednym rozmawialiśmy z Klaudią Wysocką. Było o zawodach biegowych, radzeniu sobie z hiperglikemią i hartowaniu organizmu… » więcej 2023-01-18, godz. 12:20 Trwa karnawał! Opolanki chętnie wypożyczają sukienki W audycji "Weekend z Radiem Opole" pozwoliliśmy sobie na sukienkowy zawrót głowy! Rozpoczęły się studniówki. Nie brakuje też imprez karnawałowych. My… » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »