Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2022-01-25, 09:22

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha o tym, że za pokoleniem dzisiejszych 40-latków nie idzie już żaden wyż demograficzny

Barbara Socha "Poranna rozmowa Radia Opole" (25.01.2022)
- W Polsce ciągle mamy do czynienia z kwestionowaniem zasadności prowadzenia polityki prorodzinnej; polityki, która jest prowadzona od wielu lat właściwie we wszystkich krajach UE. Jej skutki nie zawsze są idealne, ale badacze i naukowcy są zgodni, że gdyby zlikwidować tego rodzaju inwestycje, to sytuacja byłaby gorsza - mówiła w porannej rozmowie Radia Opole wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
2022-01-24, 09:06

Tomasz Pawłuszko, analityk ds. bezpieczeństwa o coraz bardziej napiętej sytuacji w stosunkach Rosja-Ukraina

Tomasz Pawłuszko, analityk ds, bezpieczeństwa o coraz bardziej napiętej sytuacji w stosunkach Rosja-Ukraina
- Amerykanie troszeczkę idą na rękę Rosji, może to element propagandowy, który pomoże Rosji wyjść z twarzą. Ostatnie rozmowy jakie się toczyły pomiędzy tymi krajami, były nie po myśli Rosjan - powiedział w porannej rozmowie dr Tomasz Pawłuszko z Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego, analityk bezpieczeństwa międzynarodowego,autor raportów, analiz i książek ze stosunków międzynarodowych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
2022-01-21, 10:45

Daniel Palimąka o inicjatywach w powiecie nyskim

Daniel Palimąka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Daniel Palimąka [fot. Agnieszka Lubczańska]
W minionym roku bardzo aktywne było nyskie Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy. Na różne inicjatywy pozyskało kilkaset tysięcy złotych. M.in. są to szkolenia członków OSP pod nazwą „Strażacy profesjonaliści - ludziom na ratunek”. Projekt dotyczy kwalifikowanej pierwszej pomocy i obejmuje 100 strażaków ochotników. Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, którego dysponentem jest urząd marszałkowski.
2022-01-21, 10:44

Artur Rolka o przegłosowanym w styczniu budżecie gminy Paczków

Artur Rolka [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Rolka [fot. Paula Hołubowicz]
Paczków jest jednym z ostatnich samorządów lokalnych na Opolszczyźnie, który uchwalił tegoroczny budżet gminy. Przegłosowano go w styczniu. Prawo dopuszcza taką możliwość w szczególnych przypadkach. Tamtejsi radni zdecydowali też, że gmina z dochodów własnych będzie pokrywać część kosztów odbioru śmieci. Dlaczego się na to zdecydowano?
2022-01-21, 09:02

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego o gruncie, który UMWO jednak dostanie od miasta Opola, większym finansowaniu sportu i inwestycjach w muzeach

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego o gruncie, który UMWO jednak dostanie od miasta Opola, większym finansowaniu sportu i inwestycjach w muzeach
- O tym, że działka zostanie nam przekazana dowiedzieliśmy się z przestrzeni publicznej. Dostaliśmy też pismo od pana prezydenta Opola, że będzie (red. uchwała w tej sprawie) procedowana - powiedział w Porannej rozmowie RO Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.
2022-01-20, 09:08

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu
- U nas sytuacja nie jest taka zła. Nie odważyłbym się powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest taka zła - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
Do ubiegłego tygodnia spadało obłożenie łóżek covidowych. W tej chwili z 900 łóżek zajętych jest około 350. Zajętych jest 30% respiratorów.
2022-01-18, 08:45

Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności RI na Opolszczyźnie o protestach i sporze o grunty

Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności RI na Opolszczyźnie o protestach i sporze o grunty
- Ziemia pod zarządem skarbu państwa będzie w naszej ocenie lepiej zarządzana a pracownicy będą mieć lepsze warunki zatrudnienia - powiedział w Porannej rozmowie Radia Opole przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych na Opolszczyźnie Tomasz Ognisty. W Głubczycach przed starostwem rolnicy zorganizowali protest. Powodem jest rozbieżność koncepcji na podział 10 tys. hektarów gruntów jakie przestanie dzierżawić firma Top Farms.
2022-01-17, 09:56

Michał Siek, opolski kurator oświaty o noweli prawa oświatowego, nauczaniu języka mniejszości, covidzie w szkołach i szczepieniach dla nauczycieli

Michał Siek, opolski kurator oświaty o noweli prawa oświatowego, nauczaniu języka mniejszości, covidzie w szkołach i szczepieniach dla nauczycieli
- Uregulowane zostało nauczanie poza szkołą, w przypadkach jakie mamy teraz w związku z pandemią, ale też innych, jak na przykład z prac budowlanych, czy w przypadku np. pojedynczych uczniów, którzy są chorzy i przebywają w placówkach leczniczych w których nie ma szkół - powiedział Michał Siek, kurator oświaty. Rozmawialiśmy o przyjętej w piątek przez sejm nowelizacji prawa oświatowego.
2022-01-16, 08:30

Artur Żurakowski o 15. Motocyklowym Kolędowaniu w Prudniku-Lesie

Artur Żurakowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Artur Żurakowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie organizowane jest w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym klasztorze franciszkańskim komunistyczne władze więziły Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Gościem „Porannej rozmowy Radia Opole” był Artur Żurakowski, prezes Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego.
123

Zobacz także

2022-01-25, godz. 09:22 Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha o tym, że za pokoleniem dzisiejszych 40-latków nie idzie już… - W Polsce ciągle mamy do czynienia z kwestionowaniem zasadności prowadzenia polityki prorodzinnej; polityki, która jest prowadzona od wielu lat właściwie… » więcej 2022-01-24, godz. 09:06 Tomasz Pawłuszko, analityk ds. bezpieczeństwa o coraz bardziej napiętej sytuacji w stosunkach Rosja-Ukraina - Amerykanie troszeczkę idą na rękę Rosji, może to element propagandowy, który pomoże Rosji wyjść z twarzą. Ostatnie rozmowy jakie się toczyły pomiędzy… » więcej 2022-01-21, godz. 10:45 Daniel Palimąka o inicjatywach w powiecie nyskim W minionym roku bardzo aktywne było nyskie Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy. Na różne inicjatywy pozyskało kilkaset tysięcy złotych… » więcej 2022-01-21, godz. 10:44 Artur Rolka o przegłosowanym w styczniu budżecie gminy Paczków Paczków jest jednym z ostatnich samorządów lokalnych na Opolszczyźnie, który uchwalił tegoroczny budżet gminy. Przegłosowano go w styczniu. Prawo dopuszcza… » więcej 2022-01-21, godz. 09:02 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego o gruncie, który UMWO jednak dostanie od miasta Opola, większym… - O tym, że działka zostanie nam przekazana dowiedzieliśmy się z przestrzeni publicznej. Dostaliśmy też pismo od pana prezydenta Opola, że będzie (red… » więcej 2022-01-20, godz. 09:08 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rzą… - U nas sytuacja nie jest taka zła. Nie odważyłbym się powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest taka zła - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski… » więcej 2022-01-19, godz. 09:03 Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o nauczaniu języka polskiego i tajemniczej zmianie na stanowisku pełnomocnika… - Zgłaszali się do mnie mieszkańcy, którzy zwracali mi uwagę, że nie ma systemowego rozwiązania, jeśli chodzi o naukę języka polskiego w Niemczech -… » więcej 2022-01-18, godz. 08:45 Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności RI na Opolszczyźnie o protestach i sporze o grunty - Ziemia pod zarządem skarbu państwa będzie w naszej ocenie lepiej zarządzana a pracownicy będą mieć lepsze warunki zatrudnienia - powiedział w Porannej… » więcej 2022-01-17, godz. 09:56 Michał Siek, opolski kurator oświaty o noweli prawa oświatowego, nauczaniu języka mniejszości, covidzie w szkołach… - Uregulowane zostało nauczanie poza szkołą, w przypadkach jakie mamy teraz w związku z pandemią, ale też innych, jak na przykład z prac budowlanych, czy… » więcej 2022-01-16, godz. 08:30 Artur Żurakowski o 15. Motocyklowym Kolędowaniu w Prudniku-Lesie Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie organizowane jest w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »