Radio Opole » Studio M

Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB

2022-05-23, 15:15

Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę

Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
"Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (28.05) na scenie Studia M im. SBB. Artystom towarzyszyć będą Jakub Mielcarek i Jacek Mielcarek. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Zostały ostatnie bilety! Retransmisja odbędzie się w audycji Słuchać i słyszeć 5 czerwca od godz. 23:00.
2022-05-20, 16:52

Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA]

Darek Kozakiewicz LIVE - koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Darek Kozakiewicz LIVE - koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu M im. SBB Radia Opole. Za nami koncert Darek Kozakiewicz LIVE. Legendarny kompozytor i gitarzysta spotkał się z opolską publicznością, promując album zarejestrowany w czerwcu 2021 w naszym studiu muzycznym.
2022-05-13, 13:10

Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole!

Darek Kozakiewicz LIVE - nagranie z czerwca 2021 r. w Radiu Opole
Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności na scenie Studia M im. SBB Radia Opole w piątek 20 maja po godz. 19:00. Występ promuje koncertowy album zespołu zarejestrowany w czerwcu 2021 w Studiu M im. SBB Radia Opole.
2022-04-28, 17:17

Jezabel Jazz koncert odwołany

Jezabel Jazz wystąpi z koncert w Studiu M im. SBB już w środę
Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów!

Choć w nazwie jazz mają, raczej nic z tym gatunkiem wspólnego nie mają. Psychodeliczny rock to ich wizytówka. Mowa o zespole Jezabel Jazz. Ich koncert
to wydarzenie, na które w najbliższą środę (04.05) zaprasza Studio M im. SBB. Przedstawiciele polskiej sceny rockowej lat 90. wystąpią w charakterystycznym dla siebie psychodelicznym klimacie z bogactwem niepowtarzalnego gitarowego grania. Początek o godz. 19:00.
2022-04-27, 22:26

Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole

Marek "Latarnik" Pędziwiatr z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Marek "Latarnik" Pędziwiatr z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który nagrał właśnie w Radiu Opole. Publiczność z uwagą słuchała muzycznej opowieści o prababce - Polce, Mazurce, Niemce, gorliwej katoliczce, która "zamawiała" choroby.
2022-04-22, 17:00

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze
Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto.

Latarnik regularnie odwiedza Radio Opole. Artysta trzykrotnie wystąpił z EABS w Studiu M im. SBB. Grupa nagrała również w lokalnej rozgłośni komedowską EP-kę „Kraksa/Svantetic” i płytę „Discipline of Sun Ra”.
2022-04-20, 09:07

Latarnik z debiutancką płytą "Marianna" z koncertem w Studiu M im. SBB

Marek Pędziwiatr debiutuje jako Latarnik w pianistycznej opowieści o pamięci i przemijaniu. Koncert w Studiu M im. SBB już 27 kwietnia
Uznany operator syntezatorów, pianista Marek "Latarnik” Pędziwiatr już 27 kwietnia wystąpi w Studiu M im. SBB z kompozycjami z debiutanckiej płyty dedykowanej swojej prababci Mariannie.

Materiał na płytę
"Marianna" został zarejestrowany na wiekowym fortepianie Steinway & Sons w legendarnym studiu Radia Opole w listopadzie zeszłego roku w technologii analogowej bezpośrednio na taśmę magnetyczną. To w pełni solowy album w formule piano solo. Premierę miał w marcu.

Koncert w Studiu M im. SBB rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie transmitowany w audycji „Dobre Granie”
.
2022-03-21, 07:50

Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia - transmisja w audycji "7:00 P.M." Piotra Metza

Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia
Muzyczny minimalizm, oszczędne i surowe kompozycje, silny wokal, emocjonalne teksty i ciepłe brzmienie akustycznej gitary – to cechy jej stylu. Warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country w sobotę 2 kwietnia wystąpi w Studiu M im. SBB. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostanie przekazany dzieciom, ofiarom wojny w Ukrainie. Koncert będzie transmitowany w audycji 7:00 P.M. Piotra Metza.
2022-03-10, 12:33

Wyjątkowy spektakl w Radiu Opole. Dochód zostanie przekazany ofiarom wojny na Ukrainie [ZDJĘCIA]

Spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” [fot. Archiwum Polskiego Radia Rzeszów]
Spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” [fot. Archiwum Polskiego Radia Rzeszów]
„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” – spektakl na motywach twórczości poety – będzie można zobaczyć 19 marca w Studiu M im. SBB Radia Opole. Dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostanie przekazany ofiarom wojny na Ukrainie.
2022-03-07, 11:06

Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert w najbliższy poniedziałek (14.03)!

Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert już w najbliższy poniedziałek (14.03)!
Indigo Child to skład, który słuchaczom Radia Opole jest już dobrze znany. To nie będzie ich pierwszy występ na scenie Studia M im. SBB. Zespół tworzą muzycy wywodzący się z różnych gatunków muzycznych (od jazzu do ciężkiego rocka). Wspólnym mianownikiem dla składu okazała się jednak miłość do improwizacji w klimatach „około rockowych”, która w większości przypadków jest budulcem do nowych kompozycji.

Tym razem
Indigo Child wystąpią, promując swój drugi autorski album pt. "Horyzont". Live session odbędzie się w poniedziałek (14.03) o godz. 19:00, wydarzenie będziemy transmitować w audycji Dobre Granie na antenie Radia Opole oraz na Facebooku naszej rozgłośni.
1234567

Zobacz także

2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej 2022-04-22, godz. 17:00 „Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto. Latarnik regularnie… » więcej 2022-04-20, godz. 09:07 Latarnik z debiutancką płytą "Marianna" z koncertem w Studiu M im. SBB Uznany operator syntezatorów, pianista Marek "Latarnik” Pędziwiatr już 27 kwietnia wystąpi w Studiu M im. SBB z kompozycjami z debiutanckiej płyty dedykowanej… » więcej 2022-03-21, godz. 07:50 Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia - transmisja w audycji "7:00 P.M." Piotra Metza Muzyczny minimalizm, oszczędne i surowe kompozycje, silny wokal, emocjonalne teksty i ciepłe brzmienie akustycznej gitary – to cechy jej stylu. Warszawska… » więcej 2022-03-10, godz. 12:33 Wyjątkowy spektakl w Radiu Opole. Dochód zostanie przekazany ofiarom wojny na Ukrainie [ZDJĘCIA] „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” – spektakl na motywach twórczości poety – będzie można zobaczyć… » więcej 2022-03-07, godz. 11:06 Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert w najbliższy poniedziałek (14.03)! Indigo Child to skład, który słuchaczom Radia Opole jest już dobrze znany. To nie będzie ich pierwszy występ na scenie Studia M im. SBB. Zespół tworzą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »