Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy

Posłuchaj audycji

2021-07-31, 18:18

Jaka dieta zmniejsza ryzyko raka? Rozmowa z Joanną Gruszką [PRZEPIS]

Dietetyk kliniczny Joanna Gruszka i Katarzyna Zawadzka. "Biała sobota" w Opolskim Centrum Onkologii [fot. Marcin Boczek]
Dietetyk kliniczny Joanna Gruszka i Katarzyna Zawadzka. "Biała sobota" w Opolskim Centrum Onkologii [fot. Marcin Boczek]
Niemiecki biochemik Otto Warburg, laureat Nagrody Nobla, już sto lat temu zwracał uwagę na rolę cukru w odżywianiu komórek nowotworowych. Czy inspirując się dietą ketogeniczną w naszej kuchni możemy działać profilaktycznie? O to zapytaliśmy dietetyka klinicznego Joannę Gruszkę. W tej rozmowie pojawiło się także wiele innych cennych wskazówek dotyczących profilaktyki antynowotworowej.
2021-07-31, 17:57

Profilaktyka onkologiczna jest bardzo ważna! Rozmowa z Barbarą Radecką

Onkolog kliniczny dr n. med. Barbara Radecka [fot. Katarzyna Zawadzka]
Onkolog kliniczny dr n. med. Barbara Radecka [fot. Katarzyna Zawadzka]
Jakie mamy możliwości diagnostyczne w dziedzinie profilaktyki raka jelita grubego? Dlaczego samobadanie piersi jest tak istotne? Jak bardzo onkologia rozwinęła się w ciągu ostatnich dwóch lat? Na te i wiele innych pytań w ramach Białej Soboty w Opolskim Centrum Onkologii w Opolu odpowiedziała dr n. med. Barbara Radecka - onkolog kliniczny. Warto posłuchać!
2021-07-15, 12:22

Powrót do "Czasu Snu". Paweł Zając gościem programu

Paweł Zając [fot. archiwum prywatne]
Paweł Zając [fot. archiwum prywatne]
Didgeridoo to tradycyjny instrument Aborygenów. Szacuje się, że w niezmienionej formie przetrwał 50 tys. lat. W jego brzmienie mogliśmy wsłuchać się za sprawą Pawła Zająca, który przyjechał do nas z Brzegu. Rozmawialiśmy o dźwiękoterapii. Nawiązaliśmy także do wierzeń rdzennych mieszkańców Australii. Czym dla Aborygenów jest "Czas Snu" i dlaczego nie dzieli oni rzeczywistości na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Posłuchajcie.
2021-07-14, 13:18

Bezwstydnie o wstydzie. Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz

Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
O wstydzie rozmawialiśmy na antenie Radia Opole. W jaki sposób odczuwamy go w naszym ciele i jak to uczucie na nas wpływa? Czy wstyd jest nam do czegoś potrzebny? Być "bezwstydnym" to dobrze czy źle? Ten temat poruszyliśmy z terapeutką ciała, rehabilitantką, która sporo uwagi poświęca mięśniom dna miednicy - Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz.
2021-06-27, 18:36

SailOceans o życiu na łodzi i marzeniach, których nie warto odkładać

SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
SailOceans [fot. archiwum rodzinne]
Dom zbudowali na wodzie i dali się ponieść falom! SailOceans to czteroosobowa rodzina, która pięć lat temu zamieszkała w trimaranie. Jak wygląda ich codzienne życie? Na ile można uciec z systemu lub stworzyć go na własnych warunkach? Jak wygląda edukacja ich dzieci? O to zapytaliśmy Anię Dawidowską, która była gościem pierwszej godziny programu.
2021-06-26, 14:53

Jak zadbać o swoje granice? Rozmowa z Kają Tomczyk

Kaja Tomczyk [fot. archiwum prywatne]
Kaja Tomczyk [fot. archiwum prywatne]
Nasze emocje są ważną informacją na temat tego, jak czujemy się w relacjach międzyludzkich. Warto poświęcić im uwagę. Jak zadbać o własne granice i dlaczego tak bardzo ich potrzebujemy? O tym na naszej antenie mówiła Kaja Tomczyk. Nasza rozmówczyni jest psycholożką, trenerką certyfikowaną umiejętności interpersonalnych dorosłych i młodzieży, prowadzącą indywidualne konsultacje psychologiczne i warsztaty oraz działania z dziedziny filmoterapii.
2021-06-21, 11:58

Jak uwolnić siebie w tańcu? Rozmowa z Daną Chmielewską

Dana Chmielewska [fot. facebook "Pani samo zo"]
Dana Chmielewska [fot. facebook "Pani samo zo"]
Tancerka, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Dance and Body Studies w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, a także nauczycielka jogi - Dana Chmielewska była gościem programu. Rozmawialiśmy o tym, jak w naszej kulturze wygląda doświadczenie cielesności i jak wyzwalającym doświadczeniem jest taniec. Było także sporo o pokonywaniu wewnętrznych ograniczeń. Posłuchajcie.
2021-06-21, 15:46

Co Meksyk dał światu? Rozmowa z Agnieszką Kimlą

Agnieszka Kimla [fot. Katarzyna Zawadzka]
Agnieszka Kimla [fot. Katarzyna Zawadzka]
Kosztowaliśmy meksykańskiej kuchni i sprawdziliśmy, co dała ona światu. Naszym gościem była opolanka z Meksyku - Agnieszka Kimla, która jest przewodniczką turystyczną, należy też do grupy Przewodnicy bez granic .
2021-06-15, 11:42

"Historia uwalniania się jest uniwersalna". Rozmowa z Joanną Bator

Joanna Bator [fot. archiwum prywatne]
Joanna Bator [fot. archiwum prywatne]
Z pisarką Joanną Bator rozmawialiśmy o najnowszej prozie "Gorzko, gorzko". To saga o czterech pokoleniach kobiet. Opowiada o potrzebie miłości i wolności. Sporo jest także o mechanizmie powtarzania traumy i międzypokoleniowym dziedziczeniu. Jak wyzwalające bywa poszukiwanie osobistej narracji i mierzenie się z cieniem rodzinnej historii? O tym między innymi w programie.
2021-06-12, 16:11

"Nie ma głąbów matematycznych". Rozmowa z Janiną Bąk [FILM]

Autorka bloga Janina Daily i książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, aby dostać Nobla" - Janina Bąk odwiedziła Radio Opole
Autorka bloga Janina Daily i książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, aby dostać Nobla" - Janina Bąk odwiedziła studio Radia Opole. Autorka jest w tym roku gościem 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Jak rachunek prawdopodobieństwa może pomóc nam w codziennym życiu, o to m.in. pytała autorka audycji Katarzyna Zawadzka. Było także o błędach poznawczych. Nasza rozmówczyni wyjaśniła także, dlaczego warto porzucić ograniczające przekonania, które każą myśleć, że statystyka jest dla nas za trudna!
1234567

Zobacz także

2021-07-31, godz. 18:18 Jaka dieta zmniejsza ryzyko raka? Rozmowa z Joanną Gruszką [PRZEPIS] Niemiecki biochemik Otto Warburg, laureat Nagrody Nobla, już sto lat temu zwracał uwagę na rolę cukru w odżywianiu komórek nowotworowych. Czy inspirując… » więcej 2021-07-31, godz. 17:57 Profilaktyka onkologiczna jest bardzo ważna! Rozmowa z Barbarą Radecką Jakie mamy możliwości diagnostyczne w dziedzinie profilaktyki raka jelita grubego? Dlaczego samobadanie piersi jest tak istotne? Jak bardzo onkologia rozwinęła… » więcej 2021-07-15, godz. 12:22 Powrót do "Czasu Snu". Paweł Zając gościem programu Didgeridoo to tradycyjny instrument Aborygenów. Szacuje się, że w niezmienionej formie przetrwał 50 tys. lat. W jego brzmienie mogliśmy wsłuchać się za… » więcej 2021-07-14, godz. 13:18 Bezwstydnie o wstydzie. Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz O wstydzie rozmawialiśmy na antenie Radia Opole. W jaki sposób odczuwamy go w naszym ciele i jak to uczucie na nas wpływa? Czy wstyd jest nam do czegoś potrzebny?… » więcej 2021-06-27, godz. 18:36 SailOceans o życiu na łodzi i marzeniach, których nie warto odkładać Dom zbudowali na wodzie i dali się ponieść falom! SailOceans to czteroosobowa rodzina, która pięć lat temu zamieszkała w trimaranie. Jak wygląda ich codzienne… » więcej 2021-06-26, godz. 14:53 Jak zadbać o swoje granice? Rozmowa z Kają Tomczyk Nasze emocje są ważną informacją na temat tego, jak czujemy się w relacjach międzyludzkich. Warto poświęcić im uwagę. Jak zadbać o własne granice i… » więcej 2021-06-21, godz. 11:58 Jak uwolnić siebie w tańcu? Rozmowa z Daną Chmielewską Tancerka, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Dance and Body Studies w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu… » więcej 2021-06-21, godz. 15:46 Co Meksyk dał światu? Rozmowa z Agnieszką Kimlą Kosztowaliśmy meksykańskiej kuchni i sprawdziliśmy, co dała ona światu. Naszym gościem była opolanka z Meksyku - Agnieszka Kimla, która jest przewodniczką… » więcej 2021-06-15, godz. 11:42 "Historia uwalniania się jest uniwersalna". Rozmowa z Joanną Bator Z pisarką Joanną Bator rozmawialiśmy o najnowszej prozie "Gorzko, gorzko". To saga o czterech pokoleniach kobiet. Opowiada o potrzebie miłości i wolności… » więcej 2021-06-12, godz. 16:11 "Nie ma głąbów matematycznych". Rozmowa z Janiną Bąk [FILM] Autorka bloga Janina Daily i książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, aby dostać Nobla" - Janina Bąk odwiedziła studio Radia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »