Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy

Posłuchaj audycji

2022-05-10, 12:19

O przewodniku "Opolskie na rowery" z autorem Przemysławem Supernakiem

Przemysław Supernak [fot. archiwum własne]
Przemysław Supernak [fot. archiwum własne]
Jakie trasy rowerowe na Opolszczyźnie warto odwiedzić planując majową wycieczkę? Jak wygląda praca nad wytyczeniem takich szlaków? Na ten temat rozmawialiśmy z Przemysławem Supernakiem - podróżnikiem i autorem rowerowych przewodników. Aktualnie pracuje nad publikacją zamówioną przez samorząd województwa opolskiego w ramach projektu "Opolskie na rowery". Posłuchajcie.
2022-05-02, 15:16

O sztuce saunowania. Rozmowa z Leszkiem Kryniewskim

Leszek Kryniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Leszek Kryniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Poznawaliśmy historię sauny, jej walory i zasady zdrowego saunowania. Na ten temat wypowiedział się sędzia na międzynarodowych zawodach saunamistrzów - Leszek Kryniewski. Jak zapowiada, w tym roku ma ukazać się jego autorska, obszerna publikacja będąca kompendium wiedzy o saunie.
2022-05-01, 18:27

Zadbaj najpierw o siebie. Dlaczego to takie ważne i jak to zrobić?

Anna Kałużna i Emilia Sołoniuk [fot. Paula Hołubowicz]
Anna Kałużna i Emilia Sołoniuk [fot. Paula Hołubowicz]
Być dla siebie priorytetem - to bardzo ważne! Świadomość w tym obszarze wciąż rośnie, ale często trudno jest tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Co zrobić, aby się udało? O tym mówiły na naszej antenie psychoterapeutka i trenerka - Emilia Sołoniuk oraz doradczyni zawodowa i konsultantka psychoterapii pozytywnej - Anna Kałużna. Razem tworzą: "Mocną Emocję. Klub Terapii Integratywnej".
2022-05-02, 15:35

Krzysztof Danków o "Chcę", czyli ekstremalnym wyzwaniu triathlonowym

Krzysztof Danków [fot. Katarzyna Zawadzka]
Krzysztof Danków [fot. Katarzyna Zawadzka]
Triathlonista i prezes Stowarzyszenia "Masz Jaja, Idź na Badania" był gościem programu. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest promocja męskich badań profilaktycznych. Było także o nowym wyzwaniu pt. "Chcę", a także o psychologicznych aspektach związanych z pokonywaniem długodystansowych wyzwań. Posłuchajcie.
2022-04-19, 11:33

O przyjaźni, naturze i zmianach w życiu. Rozmowa z Iloną Wiśniewską

Ilona Wiśniewska [fot. archiwum prywatne]
Ilona Wiśniewska [fot. archiwum prywatne]
Rozmawialiśmy o nowej książce pisarki i reportażystki Ilony Wiśniewskiej. Mieszkająca w Norwegii, a pochodząca z Opolszczyzny, autorka napisała powieść dla dzieci i młodzieży pt. "Przyjaciel Północy". W audycji mówiła o sile natury, znaczeniu przyjaźni i życiowych zmian.
2022-04-13, 17:22

Relaksacja i panowanie nad stresem. Rozmowa z Aleksandrą Marcinkowską

Aleksandra Marcinkowska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Aleksandra Marcinkowska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Razem z doradczynią zdrowia Aleksandrą Marcinkowską ćwiczyliśmy techniki relaksacyjne. Sprawdzaliśmy także, jak ważny w przeżywaniu rzeczywistości jest język, którym posługujemy się opisując swoje doświadczenia. Było także o tym, odzyskać jasność umysłu w stresujących sytuacjach.
1234567

Zobacz także

2022-05-19, godz. 10:18 Szukaj radości w uczeniu się! Rozmowa z Markiem Tkaczykiem Co warto wiedzieć ucząc się kolejnych języków? Do tego tematu powrócimy w kolejnej rozmowie z Markiem Tkaczykiem, który prowadzi szkoły językowe i uczy… » więcej 2022-05-10, godz. 12:19 O przewodniku "Opolskie na rowery" z autorem Przemysławem Supernakiem Jakie trasy rowerowe na Opolszczyźnie warto odwiedzić planując majową wycieczkę? Jak wygląda praca nad wytyczeniem takich szlaków? Na ten temat rozmawialiśmy… » więcej 2022-05-10, godz. 07:20 Maj doskonały na dziką kuchnię. Rozmowa z Dominiką Krajczy Czy jakakolwiek roślina zasługuje na to, aby nazywać ją chwastem? Fitoterapeutka i dietetyczka Dominika Krajczy opowiedziała nam o dzikich roślinach jadalnych… » więcej 2022-05-08, godz. 18:11 WWO, czyli wysoko wrażliwa osoba. Rozmowa z Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz Czym jest wysoka wrażliwość i jak ją zdiagnozować? Czy książki Elaine Aron zyskały aprobatę wśród psychologów? Dlaczego warto być świadomym swojej… » więcej 2022-05-02, godz. 15:16 O sztuce saunowania. Rozmowa z Leszkiem Kryniewskim Poznawaliśmy historię sauny, jej walory i zasady zdrowego saunowania. Na ten temat wypowiedział się sędzia na międzynarodowych zawodach saunamistrzów -… » więcej 2022-05-01, godz. 18:27 Zadbaj najpierw o siebie. Dlaczego to takie ważne i jak to zrobić? Być dla siebie priorytetem - to bardzo ważne! Świadomość w tym obszarze wciąż rośnie, ale często trudno jest tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Co zrobić… » więcej 2022-04-23, godz. 13:54 Zmysłowe sesje fotograficzne. Rozmowa z Katarzyną Myślińską O zmysłowych sesjach kobiecych opowiedziała nam fotografka Katarzyna Myślińska. Czy kobiety zmieniają się stając przed obiektywem i czego można się o… » więcej 2022-05-02, godz. 15:35 Krzysztof Danków o "Chcę", czyli ekstremalnym wyzwaniu triathlonowym Triathlonista i prezes Stowarzyszenia "Masz Jaja, Idź na Badania" był gościem programu. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest promocja męskich badań profilaktycznych… » więcej 2022-04-19, godz. 11:33 O przyjaźni, naturze i zmianach w życiu. Rozmowa z Iloną Wiśniewską Rozmawialiśmy o nowej książce pisarki i reportażystki Ilony Wiśniewskiej. Mieszkająca w Norwegii, a pochodząca z Opolszczyzny, autorka napisała powieść… » więcej 2022-04-13, godz. 17:22 Relaksacja i panowanie nad stresem. Rozmowa z Aleksandrą Marcinkowską Razem z doradczynią zdrowia Aleksandrą Marcinkowską ćwiczyliśmy techniki relaksacyjne. Sprawdzaliśmy także, jak ważny w przeżywaniu rzeczywistości jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »