Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole

Publicystyka w Radiu Opole

2024-02-22, 19:00

Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (22.02.2024)

Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa
W tym tygodniu miną 2 lata od rozpoczęcia regularnej wojny na Ukrainie. Czy uchodźcy, którzy przybyli po tych wydarzeniach do Polski już na dobre zadomowili się w naszym kraju? Czy zakończenie działań wojennych, a w efekcie powrót obywateli Ukrainy do kraju nie spowoduje zapaści na polskim rynku pracy? O to pytamy w naszej cotygodniowej debacie, w której przyglądamy się także „silveryzacji” w polskich firmach. Czy zatrudnianie osób w wieku 50+ pozwoli wypełnić lukę kompetencyjną - to kolejne pytanie, na które szukamy odpowiedzi w czwartek po 18:00.
2024-02-21, 19:00

Mirosław Patoła: podszywają się pod nas! Bezpartyjni i Samorządowcy również idą do wyborów samorządowych

Mirosław Patoła: podszywają się pod nas! Bezpartyjni i Samorządowcy również idą do wyborów samorządowych
Regionalny rzecznik Bezpartyjnych i Samorządowców Mirosław Patoła przyznał, że są organizacje, które próbują wykorzystać nośność hasła odwołującego się do odpolityczniania samorządów. -Listę bezpartyjnych samorządowców wystawia Konfederacja. - Trochę taki brzydki faul! - ocenił Patoła.
Zapowiedział również, że w wyborach samorządowych jego ugrupowanie będzie się starało wystawić swoich kandydatów do sejmiku oraz na radnych i wójtów.
2024-02-20, 19:00

Wojciech Machelski o rozbudowie i zmianach w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie

Wojciech Machelski o rozbudowie i zmianach w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie niedawno świętowało zakończenie inwestycji wartej 35 milionów złotych. W szpitalu dobudowano nowy pawilon, a także doposażono placówkę w nowoczesny sprzęt. Jak te zmiany wpłyną na pacjentów i jakie są szanse na skrócenie kolejek do zabiegów, które dziś potrafią wynosić nawet 5 lat - o to zapytaliśmy prezesa OCR Wojciecha Machelskiego.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-02-20, 18:30

Łukasz Smolarczyk - co dalej z protestem rolników?

Łukasz Smolarczyk - co dalej z protestem rolników?
W popołudniowym paśmie publicystycznym wróciliśmy także do wczorajszych rozmów rolników z wojewodą. Czy poczynione ustalenia uspokoją farmerów i czy w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się kolejnych blokad dróg w regionie? O to zapytaliśmy jednego z liderów strajku, Łukasza Smolarczyka.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-02-19, 15:07

Burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski powalczy o 3. kadencję

"Jestem gwarantem dalszego rozwoju całej gminy" -Andrzej Wesołowski w Radiu Opole
Gościem popołudniowej rozmowy Radia Opole był burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski, który potwierdził chęć ubiegania się o kolejną kadencję. W 2018 roku samorządowiec nie miał konkurentów, teraz jednak na liście pojawią się także inne nazwiska.
2024-02-19, 12:58

Trzecia Droga wystawi kandydata na prezydenta Opola. Jego nazwisko poznamy na regionalnej konwencji - Waldemar Hartman w Radiu Opole

Jak będzie wyglądać kampania samorządowa Trzeciej Drogi w naszym regionie?
Trzecia Droga chce wystawić kandydata na prezydenta Opola. Koalicja PSL-u i Polski 2050 będzie też walczyć o fotele burmistrzów między innymi w Brzegu i Nysie. Tak o rozpoczętej kampanii wyborczej mówił Waldemar Hartman z ugrupowania Szymona Hołowni.
2024-02-15, 19:00

O pracy "na czarno", a także rosnącej liczbie zwolnień wystawianych przez psychiatrów - Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (15.02.2024)

"Pracodawcy, związkowcy" - praca "na czarno" (15.02.2024)
Każdego roku spada liczba pracujących "na czarno". Mimo to, w 2022 roku bez jakiejkolwiek umowy pracę podejmowało prawie 350 tysięcy Polaków. Czy nadal dajemy się wykorzystywać nieuczciwym przedsiębiorcom, czy może jednak jest to świadomy wybór? O tym rozmawialiśmy w naszej cotygodniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa".
2024-02-14, 19:15

Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara: Mieszkańców nie interesuje skąd burmistrz bierze pieniądze

Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara: Mieszkańców nie interesuje skąd burmistrz bierze pieniądze
Artur Kotara uważa, że udało mu się spełnić obietnice jakie złożył mieszkańcom gminy Lewin Brzeski w 2018 roku. Twierdzi tez jednak, że nadal ma wiele do zrobienia - stąd decyzja o powtórnym kandydowaniu.

Samorządowiec podzielił się ze słuchaczami Radia Opole swoimi planami. Mówiliśmy m.in. o potrzebie rozwijania lokalnej gospodarki w oparciu o tereny pod inwestycje, które gminie udało się pozyskać, także w ramach podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Artur Kotara podkreślił też znaczenie inwestowania w infrastrukturę: w wodociągi, kanalizację, które to inwestycje są mało spektakularne, ale za to bardzo kosztowne. Bez nich jednak trudno o dobrą jakość życia. A to - zdaniem burmistrza Kotary - jedno z głównych zadań samorządowców: dbanie o to, by mieszkańcom żyło się lepiej.
2024-02-14, 19:00

Dr Błażej Choroś: wybory samorządowe rządzą się do pewnego stopnia swoimi regułami

Dr Błażej Choroś: wybory samorządowe rządzą się do pewnego stopnia swoimi regułami
- Na poziomie województwa, w wyborach do Sejmiku, w większym stopniu niż na niższych szczeblach samorządu daje się odczuć wpływ tzw. dużej polityki. A tam możemy już w zasadzie mówić o trendzie w odniesieniu do tzw. mijanki w sondażach. - wskazał politolog z Uniwersytetu Opolskiego.

Dr Choroś wskazał na kilka czynników, które doprowadziły do tego, że w serii ostatnich badań preferencji politycznych Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość.
2024-02-13, 13:52

Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich politycznych planach (13.02.2024)

Były wojewoda Tomasz Witkowski chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat
Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z którymi do wyborów samorządowych idzie były wicewojewoda, a wcześniej także wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski. Z kandydatem rozmawialiśmy w popołudniowym paśmie publicystycznym Radia Opole we wtorek 13.02.2024.
1234567

Zobacz także

2024-02-22, godz. 19:00 Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (22.02.2024) W tym tygodniu miną 2 lata od rozpoczęcia regularnej wojny na Ukrainie. Czy uchodźcy, którzy przybyli po tych wydarzeniach do Polski już na dobre zadomowili… » więcej 2024-02-21, godz. 19:00 Mirosław Patoła: podszywają się pod nas! Bezpartyjni i Samorządowcy również idą do wyborów samorządowych Regionalny rzecznik Bezpartyjnych i Samorządowców Mirosław Patoła przyznał, że są organizacje, które próbują wykorzystać nośność hasła odwołującego… » więcej 2024-02-20, godz. 19:00 Wojciech Machelski o rozbudowie i zmianach w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie niedawno świętowało zakończenie inwestycji wartej 35 milionów złotych. W szpitalu dobudowano nowy pawilon, a… » więcej 2024-02-20, godz. 18:30 Łukasz Smolarczyk - co dalej z protestem rolników? W popołudniowym paśmie publicystycznym wróciliśmy także do wczorajszych rozmów rolników z wojewodą. Czy poczynione ustalenia uspokoją farmerów i czy… » więcej 2024-02-19, godz. 15:07 Burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski powalczy o 3. kadencję Gościem popołudniowej rozmowy Radia Opole był burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski, który potwierdził chęć ubiegania się o kolejną kadencję. W 2018… » więcej 2024-02-19, godz. 12:58 Trzecia Droga wystawi kandydata na prezydenta Opola. Jego nazwisko poznamy na regionalnej konwencji - Waldemar Hartman… Trzecia Droga chce wystawić kandydata na prezydenta Opola. Koalicja PSL-u i Polski 2050 będzie też walczyć o fotele burmistrzów między innymi w Brzegu i… » więcej 2024-02-15, godz. 19:00 O pracy "na czarno", a także rosnącej liczbie zwolnień wystawianych przez psychiatrów - Pracodawcy, związkowcy - wspólna… Każdego roku spada liczba pracujących "na czarno". Mimo to, w 2022 roku bez jakiejkolwiek umowy pracę podejmowało prawie 350 tysięcy Polaków. Czy nadal dajemy… » więcej 2024-02-14, godz. 19:15 Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara: Mieszkańców nie interesuje skąd burmistrz bierze pieniądze Artur Kotara uważa, że udało mu się spełnić obietnice jakie złożył mieszkańcom gminy Lewin Brzeski w 2018 roku. Twierdzi tez jednak, że nadal ma wiele… » więcej 2024-02-14, godz. 19:00 Dr Błażej Choroś: wybory samorządowe rządzą się do pewnego stopnia swoimi regułami - Na poziomie województwa, w wyborach do Sejmiku, w większym stopniu niż na niższych szczeblach samorządu daje się odczuć wpływ tzw. dużej polityki. A… » więcej 2024-02-13, godz. 13:52 Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich… Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »