Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202…

Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 2022)

Otwieramy mikrofon Radia Opole! W nowym programie publicystycznym spora dawka informacji ze świata polityki, najgorętsze tematy i dyskusje z gośćmi. O co naprawdę chodzi w politycznych rozgrywkach? Jak w praktyce działa nasze prawo? Czym martwią się Opolanie? Czym żyje region? O tym wszystkim dyskutujemy w tej audycji.
  • Parlamentarny poniedziałek – Ireneusz Prochera (poniedziałek)
  • Co tam Panie w polityce – Ireneusz Prochera, Piotr Gociek i Piotr Semka (w co drugi wtorek i w co drugą środę)
  • Spięcie – Piotr Cywiński i Michał Rachoń (w co drugi wtorek)
  • Samorządowcy – Ireneusz Prochera (w co drugą środę)
  • Pracodawcy i związkowcy – Ireneusz Prochera (czwartek)
  • Polityczny obraz tygodnia – Magdalena Ogórek i Ireneusz Prochera (piątek)

Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku od 16:05 do 17:00.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
2023-01-02, 19:00

Poseł Anna Zalewska o kompromisie w sprawie sądownictwa

Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
--Nie mamy pewności, że gdy pójdziemy na ustępstwa, dostaniemy środki z KPO przed wyborami. Ważne jednak, by pokazać, że to nie rząd blokuje wypłatę- mówiła posłanka do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska (PiS). W jej ocenie, Komisja Europejska próbuje w ten sposób wpływać na wynik wyborów w Polsce.
2023-01-02, 17:59

Poseł Ryszard Galla o wyborczych prognozach

Ryszard Galla [fot. Marcin Boczek]
Ryszard Galla [fot. Marcin Boczek]
Oczekuję tego, żeby ten rok był po prostu lepszy! - mówi poseł Ryszard Galla, odpowiadając na pytanie czego oczekuje po nowym roku. na pewno jest wiele do zrobienia, bo nie mamy komfortu ładu i spokoju - dodaje przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej.
2022-12-30, 17:20

Hubert Ibrom o certyfikacie UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych i budżecie Ujazdu na przyszły rok

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gościem Radia Opole był dziś Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, który dziś w Warszawie odbiera certyfikat UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała. Przypomnijmy, że tradycja ta została rok temu wpisana na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości. Włodarza gminy pytaliśmy także o przyszłoroczny budżet. Jakie będą dochody i wydatki samorządu? Co z inwestycjami i zadłużeniem? Posłuchaj rozmowy!
2022-12-30, 17:10

Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia tego roku w polityce

Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
Tym razem nie "Polityczny obraz tygodnia", ale "Polityczny obraz roku 2022" - tak wyglądała dzisiejszaaudycja Magdaleny Ogórek w Radiu Opole. Redaktor Ogórek podsumowała najważniejsze wydarzenia mijającego roku, w tym wojnę na Ukrainie, która była zresztą wspólnym mianownikiem dla wielu innych wydarzeń. Poruszyła też temat innych kryzysów, w tym ekonomicznych, m.in. wysokiej inflacji. W kolejnej części mówiła o śmierci Królowej Elżbiety II i kwestii reperacji wojennych, który uznała za temat, który będzie także wiodący w przyszłym roku. Rok 2023 będzie też rokiem kampanii ale też wielkich emocji. Posłuchaj programu!
2022-12-29, 16:00

Debata o innowacjach w gospodarce

Debata o opolskiej gospodarce
Czy innowacje napędzają opolską gospodarkę? Jak można je skutecznie wspierać. Jaki jest zakres i forma tego wsparcia środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej? O tych właśnie tematach dyskutowali uczestnicy debaty w Radiu Opole.
2022-12-28, 16:00

Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań

Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań
-To był trudny rok po wieloma względami. Myślę, że dla każdego z nas. Kiedy wydawało nam się, że mamy za sobą jeden z większych problemów, czyli pandemię, przyszedł 24 lutego i wojna na Ukranie. Dzień, który każdy z nas zapamięta. - mówi poseł Katarzyna Czochara (Prawo i Sprawiedliwość).

Zdaniem poseł Zjednoczonej Prawicy, ten kończący się rok postawił wiele wyzwań także przed rządem. W jej ocenie, udało się tym wyzwaniom sprostać i zrealizować cały szereg programów pro-społecznych, które są znakiem rozpoznawczym ugrupowania rządzącego Polską.

Jako przykład tego, że Polska dobrze radzi sobie w kryzysie, poseł Czochara podała Czechów i Niemców, którzy regularnie przyjeżdżają do Polski na zakupy, bo u nas jest taniej. W jej ocenie dzieje się tak m.in. dzięki działaniom jakie podejmuje rząd, by łagodzić skutki kryzysu.

Rozmowę prowadził Ireneusz Prochera.
2022-12-27, 17:03

"Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek

Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
Zaproszenie do ostatniego w tym roku wydania magazynu Spięcie przyjęli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek, a wśród tematów przygotowanych przez redaktorów Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia znalazły się m.in.: podsumowanie mijającego roku w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą, sytuacja ekonomiczna Polski i Polaków po pandemii i w trakcie konfliktu na Ukrainie, oraz "elektryzujący" opinię publiczną temat samochodu elektrycznego Izera.
1234567

Zobacz także

2023-01-02, godz. 19:00 Poseł Anna Zalewska o kompromisie w sprawie sądownictwa --Nie mamy pewności, że gdy pójdziemy na ustępstwa, dostaniemy środki z KPO przed wyborami. Ważne jednak, by pokazać, że to nie rząd blokuje wypłatę-… » więcej 2023-01-02, godz. 17:59 Poseł Ryszard Galla o wyborczych prognozach Oczekuję tego, żeby ten rok był po prostu lepszy! - mówi poseł Ryszard Galla, odpowiadając na pytanie czego oczekuje po nowym roku. na pewno jest wiele do… » więcej 2022-12-30, godz. 16:45 Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie międzypokoleniowym W naszym cyklu rozmów o wolontariacie spotkaliśmy się ponownie z Alicją Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Poruszyliśmy… » więcej 2022-12-30, godz. 17:20 Hubert Ibrom o certyfikacie UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych i budżecie Ujazdu na przyszły rok Gościem Radia Opole był dziś Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, który dziś w Warszawie odbiera certyfikat UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych na… » więcej 2022-12-30, godz. 17:10 Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia tego roku w polityce Tym razem nie "Polityczny obraz tygodnia", ale "Polityczny obraz roku 2022" - tak wyglądała dzisiejszaaudycja Magdaleny Ogórek w Radiu Opole. Redaktor Ogórek… » więcej 2022-12-29, godz. 16:00 Debata o innowacjach w gospodarce Czy innowacje napędzają opolską gospodarkę? Jak można je skutecznie wspierać. Jaki jest zakres i forma tego wsparcia środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej?… » więcej 2022-12-28, godz. 16:00 Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań -To był trudny rok po wieloma względami. Myślę, że dla każdego z nas. Kiedy wydawało nam się, że mamy za sobą jeden z większych problemów, czyli pandemię… » więcej 2022-12-28, godz. 17:05 Piotr Gociek podsumowuje mijający rok 2022. "Co tam panie w polityce", tym razem także o nauce i kulturze Polityka globalna i krajowa, świat nauki i techniki, a także kultura i sport - redaktor Piotr Gociek przygotował dla Państwa podsumowanie najważniejszych… » więcej 2022-12-27, godz. 17:03 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i… Zaproszenie do ostatniego w tym roku wydania magazynu Spięcie przyjęli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek, a wśród tematów przygotowanych… » więcej 2022-12-23, godz. 18:00 Urszula Posmyk o tym, jak się nie dać grypie i jej nie bagatelizować Mamy do czynienia z dużym wzrostem zakażeń wirusem grypy, zarówno w kraju, jak i w regionie, a okazuje się, że zahamowanie tego wzrostu jest tylko w naszych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »