Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole

Publicystyka w Radiu Opole

2024-04-24, 19:00

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas
"Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w Europejskim Zielonym Ładzie?" - to pytanie, jakie w referendum chce zadać Polakom NSZZ "Solidarność", która rozpoczyna zbieranie podpisów poparcia dla referendum. Dlaczego pytanie brzmi właśnie tak?
-To pytanie było wypracowywane przez Komisję Krajową, nie było ot tak, od pstryknięcia palcem, było przeanalizowane. Zielony Ład wprowadzany tak agresywnie spowoduje, że społeczeństwo bardzo zbiednieje - mówił związkowiec.

"Solidarność" chce przekonywać Polaków, by podpisali się pod wnioskiem o referendum, a w konsekwencji, by sprzeciwili się wdrażaniu Zielonego Ładu w proponowanej obecnie formie. Choć jak zastrzegają związkowcy, nie są przeciwko dbaniu o środowisko i klimat. Chodzi przede wszystkim o obronę miejsc pracy.

Temu też służyć ma planowana na 10 maja manifestacja w Warszawie.
- Ale zastrzegamy, że to nie jest protest polityczny! - dodał Dariusz Brzęczek.
2024-04-23, 19:00

Kto wygrał wybory samorządowe? - dr Grzegorz Balawajder

Kto wygrał wybory samorządowe? - dr Grzegorz Balawajder
Kto wygrał wybory samorządowe? To - zdawać by się mogło - proste pytanie, nie znajduje prostej odpowiedzi. Są jednak wskazówki pozwalające ustalić, kto bardziej skorzystał na nich politycznie. Rozmawiamy o tym z politologiem drem Grzegorzem Balawajderem.
2024-04-22, 19:00

Młoda Polityka w Radiu Opole o wyborach samorządowych i Zielonym Ładzie

Młoda Polityka w Radiu Opole o wyborach samorządowych i Zielonym Ładzie
Młodzi przedstawiciele opolskich środowisk politycznych dyskutowali o wynikach wyborów samorządowych, zastanawiając się, czy na ich podstawie da się mierzyć aktualną siłę polityczną partii? Czy da się na ich podstawie określić jak przebiega linia politycznego podziału w społeczeństwie?
Pojawił się także temat zmian klimatycznych. Padło m.in. pytanie o to czy da się przekonać Polaków, że warto ponosić koszty finansowe w imię obrony przed tymi zmianami? A może Zielony Ład to "ściema"?
W programie wystąpili: Karol Tobolak (Konfederacja), Jakub Korzeniewski (.N), Kamil Kaflowski (Suwerenna Polska) i Jakub Nowak (Młodzi Nowocześni).

Program poprowadził Ireneusz Prochera
2024-04-17, 19:15

Aneta Rabczewska o nowych inwestorach i perspektywach na współpracę z radą gminy

Aneta Rabczewska: Kwestie wyznaczone w strategii rozwoju gminy realizujemy krok po kroku
W wyborczej dogrywce, o reelekcję walczy wójt Olszanki Aneta Rabczewska, która w Radiu Opole pytaliśmy o powody słabszego wyniku niż w poprzednich wyborach. Nasza rozmówczyni zapowiedziała też nowe inwestycje na terenie gminy.
2024-04-15, 15:20

Adam Raczyński przed II turą wyborów na wójta Pakosławic

Adam Raczyński: kanalizacja, drogi, kapitał społeczny to dla mnie priorytetowe zadania
Wyborcza dogrywka czeka w tym roku także mieszkańców gminy Pakosławice. Jakie pomysły na kolejne 5 lat ma dotychczasowy wójt Adam Raczyński? O to pytaliśmy w poniedziałkowe popołudnie.
2024-04-15, 15:03

Debata przed II turą wyborów na burmistrza Głuchołaz

Paweł Szymkowicz i Roman Sambor swoich pomysłach na zarządzanie gminą Głuchołazy przez kolejne 5 lat
Po raz pierwszy od 2002 roku, Głuchołazy czeka zmiana na fotelu burmistrza. Rządzący gminą przed ponad 20 lat Edward Szupryczyński nie walczy w tegorocznych wyborach o reelekcję. Jego następcę wskaże II tura, w której biorą udział dotychczasowy wiceburmistrz Roman Sambor, a także znany działacz lokalny i samorządowiec Paweł Szymkowicz. W poniedziałkowe popołudnie obaj kandydaci zmierzyli się w przedwyborczej debacie Radia Opole.
1234567

Zobacz także

2024-04-24, godz. 19:00 Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas "Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej… » więcej 2024-04-23, godz. 19:00 Kto wygrał wybory samorządowe? - dr Grzegorz Balawajder Kto wygrał wybory samorządowe? To - zdawać by się mogło - proste pytanie, nie znajduje prostej odpowiedzi. Są jednak wskazówki pozwalające ustalić, kto… » więcej 2024-04-22, godz. 19:00 Młoda Polityka w Radiu Opole o wyborach samorządowych i Zielonym Ładzie Młodzi przedstawiciele opolskich środowisk politycznych dyskutowali o wynikach wyborów samorządowych, zastanawiając się, czy na ich podstawie da się mierzyć… » więcej 2024-04-18, godz. 12:07 Debata przed II turą wyborów na burmistrza Prudnika W niedzielę do urn ponownie pójdą także mieszkańcy gminy Prudnik, gdzie o fotel burmistrza rywalizują Grzegorz Zawiślak i Katarzyna Czochara. Jakie pomysły… » więcej 2024-04-17, godz. 19:15 Aneta Rabczewska o nowych inwestorach i perspektywach na współpracę z radą gminy W wyborczej dogrywce, o reelekcję walczy wójt Olszanki Aneta Rabczewska, która w Radiu Opole pytaliśmy o powody słabszego wyniku niż w poprzednich wyborach… » więcej 2024-04-17, godz. 19:07 "Oczekiwania są takie, żeby zaistniało nowe" - Miłosz Krok przed II turą wyborów na burmistrza Grodkowa Po 22 latach zarządzania gminą, dotychczasowy burmistrz Grodkowa odpadł w pierwszej turze głosowania. Jego miejsce chce zająć Miłosz Krok, którego pytaliśmy… » więcej 2024-04-17, godz. 18:45 Jerzy Wrębiak kontra reszta świata? Burmistrz Brzegu o poparciu, które buduje jego rywalka, a także pomysłach na rozwój… Brzeg to kolejne miasto, w którym burmistrza wyłoni druga tura wyborów. W środowe popołudnie o swoich pomysłach na kolejną kadencję powiedział nam włodarz… » więcej 2024-04-16, godz. 14:45 Jacek Fior i Bartłomiej Stawiarski o propozycjach na kolejne 5 lat na zarządzanie gmina Namysłów W niedzielę do urn ponownie pójdą mieszkańcy gminy Namysłów. Jakie propozycje na kolejne 5 lat mają kandydaci na burmistrza tego miasta Jacek Fior i Bartłomiej… » więcej 2024-04-15, godz. 15:20 Adam Raczyński przed II turą wyborów na wójta Pakosławic Wyborcza dogrywka czeka w tym roku także mieszkańców gminy Pakosławice. Jakie pomysły na kolejne 5 lat ma dotychczasowy wójt Adam Raczyński? O to pytaliśmy… » więcej 2024-04-15, godz. 15:03 Debata przed II turą wyborów na burmistrza Głuchołaz Po raz pierwszy od 2002 roku, Głuchołazy czeka zmiana na fotelu burmistrza. Rządzący gminą przed ponad 20 lat Edward Szupryczyński nie walczy w tegorocznych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »