Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole

Publicystyka w Radiu Opole

2023-03-30, 18:15

Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o tym, czy Polakom chce się pracować

Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o tym, czy Polakom chce się pracować
Polacy uważają, że są zdolni psychicznie i fizycznie pracować zaledwie do 44. roku życia, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos "Globalne postawy wobec pracy i zatrudnienia", które przeprowadzono w 28 państwach na świecie.
Dla porównania Hiszpanie wskazali 61 lat, Szwedzi - 66, a Niemcy - 63 - jako wiek do którego są zdolni pracować.
2023-03-29, 18:15

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje w 2021 r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikację w 2021r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!
Gościem popołudniowego programu publicystycznego była Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mówiła o zaopiniowanych przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy nowych kierunkach kształcenia, niechęci mieszkańców regionu do podnoszenia kwalifikacji, i nowym projekcie "Opolski pracuje elastycznie".
2023-03-28, 18:00

"Spięcie" magazyn międzynarodowy (28.03.2023)

Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
W dzisiejszym magazynie redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń wraz z prof. Zdzisławem Krasnodębskim poruszyli m.in. tematy związane z sytuacją w Unii Europejskiej w kontekście niedawnych wydarzeń we Francji... Było też o zmianach w układzie sił wewnątrz Unii i NATO oraz o rosnącym znaczeniu Polski w polityce europejskiej.
2023-03-27, 18:00

Młoda polityka, czyli debata partyjnych młodzieżówek o odchudzaniu podstawy programowej w szkołach i pre-kampanii wyborczej

Młoda polityka, czyli debata partyjnych młodzieżówek o odchudzaniu podstawy programowej w szkołach i pre-kampanii wyborczej
W popołudniowym programie publicystycznym Radia Opole debata młodzieżówek partyjnych "Młoda Polityka". Goście programu: Paulina Senderska PO, Dawid Feliks MN, Kamil Kaniuk SP, Tobiasz Gużda PiS, Kacper Kunstler PSL dyskutowali o zapowiedzi ministra edukacji o "odchudzeniu"podstawy programowej w szkołach, a także o intensywnej pre-kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.
2023-03-23, 18:00

"Pracodawcy i związkowcy" o Pracowniczych Planach Kapitałowych

"Pracodawcy i związkowcy" o Pracowniczych Planach Kapitałowych
Dlaczego Polacy nie chcą odkładać na emeryturę? Pracownicze Plany Kapitałowe miały być ratunkiem w sytuacji, gdy ZUS będzie wypłacał coraz niższe emerytury. Łącznie zapisało się 2,5 mln pracujących. Po doświadczeniach z OFE nie ufamy PPK, bo "państwowe"? Jak w takim razie zabezpieczyć się na przyszłość? A przypomnijmy, że 1 marca ruszył tzw. autozapis do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Oznacza to, że osoby, które wcześniej złożyły deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, zostaną automatycznie zapisane do programu. Jeśli nadal nie chcą oszczędzać w PPK, muszą do 31 marca ponownie złożyć pracodawcy deklarację o rezygnacji.

Gośćmi programu byli dr Artur Żurakowski i Grzegorz Adamczyk z NSZZ "Solidarność".
2023-03-22, 18:00

Jarosław Szóstka o lokalnej polityce

Jarosław Szóstka o lokalnej polityce
W środowym paśmie publicystycznym, w części samorządowej, Jarosław Szóstka opowiedział o kulisach powstania Porozumienia Samorządowego Powiatu Prudnickiego, które zawarli tamtejsi działacze. Jego inicjatorami są wiceburmistrz Prudnika i burmistrz Głogówka. Oprócz samorządowców stowarzyszenie ma angażować przedstawicieli organizacji społecznych.
2023-03-22, 18:00

Łukasz Mozolewski o strategiach ugrupowań pozaparlamentarnych

Łukasz Mozolewski o strategiach ugrupowań pozaparlamentarnych
O tym jak wygląda polityczne życie ugrupowań pozaparlamentarnych, o tym jak próbują się przebić do świadomości wyborców, czy z góry są skazane na porażkę w starciu z największymi partiami i o tym, jak wielką rolę odgrywają dla nich media społecznościowe - Ireneusz Prochera rozmawiał z Łukaszem Mozolewskim z Polski Liberalnej/Strajku Przedsiębiorców.
2023-03-20, 19:06

Antoni Duda o stanowisku KIK w Opolu w sprawie papieża Polaka

Antoni Duda o stanowisku KIK w Opolu w sprawie papieża Polaka
Klub Inteligencji Katolickiej przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Można w niej przeczytać m.in,: "Szokują nas próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła bez próby weryfikacji".
2023-03-20, 18:02

Violetta Porowska o przygotowaniach do wyborów i działaniach KE

Violetta Porowska o przygotowaniach do wyborów i działaniach KE
- Przykład polskich lasów jest wzorcowym przykładem, by udowodnić, że Komisja Europejska wychodzi poza swoje kompetencje - uważa poseł Violetta Porowska (PiS). Ideą KE jest, by zarządzaniem lasami zajmowali się nie polscy specjaliści, leśnicy, Lasy Państwowe a organizacje pozarządowe, często zagraniczne - dodała parlamentarzystka. Odniosła się również do przygotowań do kampanii wyborczej, potrzeby wsłuchiwania się w głos wyborców i ataku na Jana Pawła II. Poseł Porowska zaapelowała do opolskich samorządów, by przyjmowały wzorem Sejmu uchwały, w obronie dobrego imienia papieża Polaka.
1234567

Zobacz także

2023-03-30, godz. 18:15 Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o tym, czy Polakom chce się pracować Polacy uważają, że są zdolni psychicznie i fizycznie pracować zaledwie do 44. roku życia, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos "Globalne postawy… » więcej 2023-03-29, godz. 18:15 Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje w 2021 r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw! Gościem popołudniowego programu publicystycznego była Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mówiła o zaopiniowanych przez Wojewódzką… » więcej 2023-03-28, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (28.03.2023) W dzisiejszym magazynie redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń wraz z prof. Zdzisławem Krasnodębskim poruszyli m.in. tematy związane z sytuacją w Unii… » więcej 2023-03-27, godz. 18:00 Młoda polityka, czyli debata partyjnych młodzieżówek o odchudzaniu podstawy programowej w szkołach i pre-kampanii… W popołudniowym programie publicystycznym Radia Opole debata młodzieżówek partyjnych "Młoda Polityka". Goście programu: Paulina Senderska PO, Dawid Feliks… » więcej 2023-03-23, godz. 18:00 "Pracodawcy i związkowcy" o Pracowniczych Planach Kapitałowych Dlaczego Polacy nie chcą odkładać na emeryturę? Pracownicze Plany Kapitałowe miały być ratunkiem w sytuacji, gdy ZUS będzie wypłacał coraz niższe emerytury… » więcej 2023-03-22, godz. 18:00 Jarosław Szóstka o lokalnej polityce W środowym paśmie publicystycznym, w części samorządowej, Jarosław Szóstka opowiedział o kulisach powstania Porozumienia Samorządowego Powiatu Prudnickiego… » więcej 2023-03-22, godz. 18:00 Łukasz Mozolewski o strategiach ugrupowań pozaparlamentarnych O tym jak wygląda polityczne życie ugrupowań pozaparlamentarnych, o tym jak próbują się przebić do świadomości wyborców, czy z góry są skazane na porażkę… » więcej 2023-03-21, godz. 18:06 Magazyn krajowy (21.03.2023) W ramach audycji "Publicystyka w Radiu Opole" zapraszamy na magazyn krajowy, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata polityki krajowej. Wydarzenia… » więcej 2023-03-20, godz. 19:06 Antoni Duda o stanowisku KIK w Opolu w sprawie papieża Polaka Klub Inteligencji Katolickiej przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Można w niej przeczytać m.in,: "Szokują nas próby zdyskredytowania… » więcej 2023-03-20, godz. 18:02 Violetta Porowska o przygotowaniach do wyborów i działaniach KE - Przykład polskich lasów jest wzorcowym przykładem, by udowodnić, że Komisja Europejska wychodzi poza swoje kompetencje - uważa poseł Violetta Porowska… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »