Radio Opole » Szlachetne zdrowie

Posłuchaj audycji

2022-09-09, 23:00

Tym razem o zdrowiu ludzi, dla których ma ono szczególną wartość...

Integracja ma niejedno oblicze. Trwają XXI Dni Osób Niepełnosprawnych w Opolu
Integracja ma niejedno oblicze. Trwają XXI Dni Osób Niepełnosprawnych w Opolu
Niektórzy pokazują ich palcami, inni potrafią robić niemiłe uwagi, a nawet wyśmiewać. To właśnie dlatego warto co roku organizować Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych - mówi współtwórca tej imprezy dr Janusz Stasiak. Tym razem o zdrowiu ludzi, dla których ma ono szczególną wartość.
2022-09-06, 11:41

Okazuje się, że zdrowo wypoczywać, to sztuka!

O roli właściwego wypoczynku rozmawiamy w audycji ""Szlachetne zdrowie" [fot. https://pixabay.com/pl/]
O roli właściwego wypoczynku rozmawiamy w audycji ""Szlachetne zdrowie" [fot. https://pixabay.com/pl/]
Osoby aktywne zawodowo z chorobami nowotworowymi, które potrafiły prawidłowo wypoczywać, miały lepsze rezultaty radioterapii albo chemioterapii. Taką informację za niemieckimi lekarzami przytacza dr Janusz Stasiak, który pierwszy dzień po miesięcznej przerwie urlopowej opowie o roli właściwego wypoczynku, niezbędnego w zapobieganiu, jak i leczeniu.
2022-07-29, 20:07

Włączyć klimatyzację, czy wyjść na słońce? Gdzie jest złoty środek?

Włączyć klimatyzację, czy wyjść na słońce? O zdrowiu na urlopie [https://pixabay.com/pl]
Włączyć klimatyzację, czy wyjść na słońce? O zdrowiu na urlopie [https://pixabay.com/pl]
Jak znaleźć złoty środek, czyli o tym, by nie przesadzać z maltretowaniem ciała słońcem albo z zamrażaniem za pomocą klimatyzacji. O przypadłościach typowych dla nas w czasie urlopowym, rozmawialiśmy z dr Januszem Stasiakiem.
2022-07-22, 22:07

Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu?

Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu? [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu? [fot. https://pixabay.com/pl]
Urlop bez urlopu - to specjalność zapracowanych Polaków. Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu, niezbędnego dla zdrowia, wytłumaczył (także na własnym, nie zawsze dobrym przykładzie) dr Janusz Stasiak.
2022-07-11, 15:06

Dlaczego warto, nawet z powodów egoistycznych, oddać krew?

Akcja oddawania krwi w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja oddawania krwi w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Nawet 40 litrów krwi jest niezbędne do uratowania człowieka, np. z pęknięciem tętniaka aorty. Przy mniej skomplikowanych zabiegach potrzeba kilku litrów. Tymczasem coraz częściej pacjenci mają przesuwane terminy operacji z powodu braku krwi. Dlaczego warto, nawet z powodów egoistycznych, oddać krew, opowiedział dr Janusz Stasiak.
2022-06-19, 14:37

Pacjent pyta, doktor odpowiada

Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tym razem dr Janusz Stasiak odpowiadał na pytania, jak i spostrzeżenia, naszych słuchaczy. Trzeba przyznać, że są one napisane z wyraźnym pazurem publicystycznym. W drugiej części audycji doktor przytoczył pytania, jakie najczęściej stawiają jego pacjenci podczas wizyty w gabinecie.
1234567

Zobacz także

2022-09-25, godz. 15:54 "Normalne przeziębienia, kryzysu nie ma" » więcej 2022-09-16, godz. 23:00 Zabójcze owady? Dla kogo komary, kleszcze, osy i szerszenie mogą być niebezpieczne? Komary, kleszcze, osy i szerszenie - w tym sezonie te owady mocno dają nam znać o sobie. Dla kogo mogą być tylko uprzykrzające życie, a dla kogo wręcz zabójcze… » więcej 2022-09-09, godz. 23:00 Tym razem o zdrowiu ludzi, dla których ma ono szczególną wartość... Niektórzy pokazują ich palcami, inni potrafią robić niemiłe uwagi, a nawet wyśmiewać. To właśnie dlatego warto co roku organizować Opolskie Dni Osób… » więcej 2022-09-06, godz. 11:41 Okazuje się, że zdrowo wypoczywać, to sztuka! Osoby aktywne zawodowo z chorobami nowotworowymi, które potrafiły prawidłowo wypoczywać, miały lepsze rezultaty radioterapii albo chemioterapii. Taką informację… » więcej 2022-08-09, godz. 15:05 Anoreksja to zaburzenie, które dotyka coraz większą liczbę osób szczególnie w młodym wieku "Jestem wściekła, że nie mieszczę się w stroju plażowym sprzed roku". To słowa czternastolatki, która z objawami anoreksji trafiła do gastroenterologa… » więcej 2022-07-29, godz. 20:07 Włączyć klimatyzację, czy wyjść na słońce? Gdzie jest złoty środek? Jak znaleźć złoty środek, czyli o tym, by nie przesadzać z maltretowaniem ciała słońcem albo z zamrażaniem za pomocą klimatyzacji. O przypadłościach… » więcej 2022-07-22, godz. 22:07 Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu? Urlop bez urlopu - to specjalność zapracowanych Polaków. Jak nie zepsuć sobie - i całej rodzinie - wakacyjnego czasu, niezbędnego dla zdrowia, wytłumaczył… » więcej 2022-07-11, godz. 15:06 Dlaczego warto, nawet z powodów egoistycznych, oddać krew? Nawet 40 litrów krwi jest niezbędne do uratowania człowieka, np. z pęknięciem tętniaka aorty. Przy mniej skomplikowanych zabiegach potrzeba kilku litrów… » więcej 2022-07-01, godz. 22:55 Dlaczego nadmiar pomidorów może spowodować poważne zaburzenia pracy serca? Dr Stasiak o zasadzkach dietetycznych w… Sól kuchenna - w rozsądnych ilościach - nie zaszkodzi, a nawet jest niezbędna do zachowania zdrowia. Natomiast nadmiar pomidorów może spowodować poważne… » więcej 2022-06-19, godz. 14:37 Pacjent pyta, doktor odpowiada Tym razem dr Janusz Stasiak odpowiadał na pytania, jak i spostrzeżenia, naszych słuchaczy. Trzeba przyznać, że są one napisane z wyraźnym pazurem publicystycznym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »