Radio Opole » Szlachetne zdrowie

Posłuchaj audycji

2023-09-01, 23:00

W jaki sposób nasze ciało przechowuje wspomnienia z czasu, który spędziliśmy w łonie matki? Posłuchaj rozmowy z Emilią Lichtenberg-Kokoszką

Emilia Lichtenberg-Kokoszka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Emilia Lichtenberg-Kokoszka [fot. Justyna Krzyżanowska]
O psychologii prenatalnej rozmawialiśmy z doktorem nauk humanistycznych Emilią Lichtenberg-Kokoszką z Uniwersytetu Opolskiego. W jaki sposób nasze ciało przechowuje wspomnienia z czasu, który spędziliśmy w łonie matki? Czy na poziomie, którego nie jesteśmy świadomi tamte doświadczenia mogą wciąż na nas wpływać? Na ten temat rozmawialiśmy z osobą, której zainteresowania naukowe koncentrują się właśnie wokół tego tematu.
2023-08-28, 12:00

O leczniczych właściwościach grzybów

grzyby foto:WSSE/facebook
grzyby foto:WSSE/facebook
Jesień coraz bliżej, a my z fitoterapeutką i dietetyczką Dominiką Bujarą rozmawialiśmy o grzybach. Czy są one wykorzystywane w terapiach leczniczych? I co właściwie wiemy na ich temat? W jakie składnik bogate są nie tylko nasze rodzime grzyby, ale także gatunki azjatyckie? O tym w programie!
2023-08-22, 14:10

Jak możemy wspierać nasz organizm, aby zachował zdrowie na długie lata?

Dominika Bujara [fot. archiwum prywatne]
Dominika Bujara [fot. archiwum prywatne]
Jakie czynności warto zamienić w codzienną rutynę? Fitoteraputka i dietetyczka Dominika Bujara wyjaśniła w audycji, jak każdego dnia możemy wspierać nasz organizm, aby zachował zdrowie na długie lata. Co robić jeśli często czujemy się senni i zmęczeni? Warto posłuchać!
2023-08-07, 10:47

Czy to wpływ zbliżenia Urana do Ziemii ?

Wizyta u lekarza - zdjęcie ilustracyjne [fot. envato]
Wizyta u lekarza - zdjęcie ilustracyjne [fot. envato]
Co słychać w gabinecie naszego radiowego doktora? Jeden z najdziwniejszych tygodni w całej karierze lekarskiej bo załamanie pogody i iście azjatyckie warunki takie jak wysoka temperatura, duża wilgotność i szalone zmiany ciśnienia doprowadziły do niesamowitej fali omdleń i nie tylko. Więcej na ten temat opowie dr Janusz Stasiak.
2023-07-31, 11:11

Dlaczego powinniśmy dbać o odpowiednią suplementacje witamin nawet latem ?

[fot. Pixabay]
[fot. Pixabay]
W naszym radiowym gabinecie lekarskim pochyliliśmy się nad witaminami. Mogłoby się wydawać, że latem kiedy tyle jest warzyw i owoców na wyciągniecie ręki, słonce przygrzewa dostarczając nam witaminy d nie powinniśmy się martwic a jednak nie jest to takie oczywiste. O tym jak zadbać o prawidłowy poziom witamin w organizmie tłumaczył dr Janusz Stasiak.
2023-07-21, 15:28

Gabinet doktora pełen pacjentów z udarami cieplnymi i przegrzeniami

Gabinet doktora pełen pacjentów z udarami cieplnymi [fot. https://pixabay.com/pl]
Gabinet doktora pełen pacjentów z udarami cieplnymi [fot. https://pixabay.com/pl]
Co słychać w gabinecie naszego radiowego doktora? Ruch! Mimo tego, że lato, wakacje, tzw. sezon urlopowy, kilka dosyć trudnych i dramatycznych przypadków spotkał w swoim gabinecie ostatnio dr Janusz Stasiak. Ku przestrodze, warto posłuchać.
2023-07-18, 14:30

Półpasiec – kogo atakuje i jak zminimalizować dolegliwości?

Półpasiec – kogo atakuje i jak zminimalizować dolegliwości? [fot. https://pixabay.com/pl]
Półpasiec – kogo atakuje i jak zminimalizować dolegliwości? [fot. https://pixabay.com/pl]
Nazwa choroby "półpasiec" bywa myląca, ponieważ nieprzyjemne objawy mogą się pojawić na głowie albo w miejscach intymnych. Schorzenie spotykane zazwyczaj wśród dorosłych występuje także u dzieci. Kto i kiedy jest najbardziej narażony na infekcję oraz jak zminimalizować dolegliwości - o tym opowiedział w audycji dr Janusz Stasiak.
1234567

Zobacz także

2023-09-15, godz. 17:39 COVID-19 w Polsce – jak to było i czemu tak było? » więcej 2023-09-11, godz. 18:29 Czy jest nadzieja na szczepionkę przeciw rakowi? » więcej 2023-09-01, godz. 23:00 W jaki sposób nasze ciało przechowuje wspomnienia z czasu, który spędziliśmy w łonie matki? Posłuchaj rozmowy z… O psychologii prenatalnej rozmawialiśmy z doktorem nauk humanistycznych Emilią Lichtenberg-Kokoszką z Uniwersytetu Opolskiego. W jaki sposób nasze ciało przechowuje… » więcej 2023-08-28, godz. 12:00 O leczniczych właściwościach grzybów Jesień coraz bliżej, a my z fitoterapeutką i dietetyczką Dominiką Bujarą rozmawialiśmy o grzybach. Czy są one wykorzystywane w terapiach leczniczych? I… » więcej 2023-08-22, godz. 14:10 Jak możemy wspierać nasz organizm, aby zachował zdrowie na długie lata? Jakie czynności warto zamienić w codzienną rutynę? Fitoteraputka i dietetyczka Dominika Bujara wyjaśniła w audycji, jak każdego dnia możemy wspierać nasz… » więcej 2023-08-14, godz. 11:21 Jak pracować z ciałem i umysłem, aby zachować zdrowie i witalność? Dlaczego to, w jaki sposób traktujemy siebie jest tak ważne? Naszym gościem była nauczycielka pilatesu Małgorzata Łuczak. Nasza rozmówczyni, wyjaśni jak… » więcej 2023-08-07, godz. 10:47 Czy to wpływ zbliżenia Urana do Ziemii ? Co słychać w gabinecie naszego radiowego doktora? Jeden z najdziwniejszych tygodni w całej karierze lekarskiej bo załamanie pogody i iście azjatyckie warunki… » więcej 2023-07-31, godz. 11:11 Dlaczego powinniśmy dbać o odpowiednią suplementacje witamin nawet latem ? W naszym radiowym gabinecie lekarskim pochyliliśmy się nad witaminami. Mogłoby się wydawać, że latem kiedy tyle jest warzyw i owoców na wyciągniecie ręki… » więcej 2023-07-21, godz. 15:28 Gabinet doktora pełen pacjentów z udarami cieplnymi i przegrzeniami Co słychać w gabinecie naszego radiowego doktora? Ruch! Mimo tego, że lato, wakacje, tzw. sezon urlopowy, kilka dosyć trudnych i dramatycznych przypadków… » więcej 2023-07-18, godz. 14:30 Półpasiec – kogo atakuje i jak zminimalizować dolegliwości? Nazwa choroby "półpasiec" bywa myląca, ponieważ nieprzyjemne objawy mogą się pojawić na głowie albo w miejscach intymnych. Schorzenie spotykane zazwyczaj… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »