Radio Opole » Szlachetne zdrowie » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-07-02, 23:05

Wiktoria Kubiec o tym, jak psycholodzy już od wielu lat wspierają pacjentów na oddziałach szpitalnych

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Wanda Kownacka]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Wanda Kownacka]
Dziś są częścią zespołu, medycy nie wyobrażają sobie kompleksowej pomocy bez ich udziału. Psycholodzy już od wielu lat wspierają pacjentów na oddziałach szpitalnych. Bardzo często są łącznikiem między pacjentem, a białym personelem. Wspierają, słuchają, budują pozytywne relacje również poza murami placówki. Zapraszamy na rozmowę z Wiktorią Kubiec, psychologiem z Klinicznego Centrum Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
2021-06-25, 23:05

Dr Janusz Stasiak zaprasza na sobotni "Marsz po zdrowie - Jarmark niezwykłości"

Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marsz po (szlachetne) zdrowie zamiast garści tabletek i przyspawania do fotela przed telewizorem. Takie rozwiązanie - oczywiście po konsultacji z lekarzem - proponuje dr Janusz Stasiak. W audycji zapraszamy na sobotnią imprezę, w której pospacerować po Wyspie Bolko może, a nawet powinien, każdy. "Marsz po zdrowie - Jarmark niezwykłości" w najbliższą sobotę (26.06) od godz. 11:00 do 16:30.
2021-06-23, 12:56

Emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie

Dr Ewa Kosowska-Korniak [fot. archiwum prywatne]
Dr Ewa Kosowska-Korniak [fot. archiwum prywatne]
Wielu niepotrzebnych stresów i frustracji można uniknąć. Warto też docenić złość i świadomie ją przeżyć, zamiast negować czy "upychać w ciele". Emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego dobrze jest zdawać sobie z nich sprawę. W tym wszystkim pomoże nam inteligencja emocjonalna. Jak ją w sobie rozwijać, opowiadała mediatorka i ekspertka WSB w Opolu - dr Ewa Kosowska-Korniak.
2021-06-23, 11:26

Głupie nawyki - papierosy i alkohol

Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dr Janusz Stasiak i red. Krzysztof Dobrowolski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dr Janusz Stasiak rozmawiał z Krzysztofem Dobrowolskim o głupich nawykach ludzi. Dlaczego tak często towarzyszą nam papierosy i alkohol?
2021-06-07, 16:15

Latami opiekują się swoimi chorymi mężami

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Lekarz, pielęgniarka, salowa, psychoterapeuta, przyjaciel. 24 godziny na dobę, w niedzielę i święta, przez cały rok. Wszystkie te funkcje wypełniają jednoosobowo. Panie Anie, Helenki, Gabrysie, które latami opiekują się swoimi chorymi mężami. O nich, kobietach niezastąpionych, opowiedział w audycji dr Janusz Stasiak.
2021-05-31, 08:44

Czym grożą kulinarne pokusy podczas rodzinnych biesiad?

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Dzieci - jak dorośli - też ulegają kulinarnym pokusom podczas rodzinnych biesiad. Tym razem w audycji o nieokiełznanym apetycie najmłodszych uczestników przyjęć komunijnych i skutkach tego, prosto z gabinetu, gastroenterolog dr Janusz Stasiak.
2021-05-27, 16:15

O kondycji naszego zdrowia psychicznego w pandemii

O kondycji naszego zdrowia psychicznego w pandemii [fot. https://pixabay.com/pl/photos]
O kondycji naszego zdrowia psychicznego w pandemii [fot. https://pixabay.com/pl/photos]
Lęki, fobie, bezsenność, brak energii - to objawy, które dr Janusz Stasiak opisuje jako ciąg dalszy pandemii, tym razem tej, jaka w ciągu ostatniego roku zagnieździła się w naszych głowach. To kolejna audycja o kondycji naszego zdrowia psychicznego.
2021-05-17, 17:23

O coraz poważniejszych zaburzeniach zdrowia psychicznego

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Ludzka dusza podobno waży od 5 do 100 gramów. Jednak kiedy boli, potrafi pozbawić energii całe ciało. O coraz poważniejszych zaburzeniach zdrowia psychicznego - na podstawie własnej praktyki lekarskiej - opowiadał w audycji dr Janusz Stasiak.
2021-05-04, 15:04

O sztuce przetrwania przy grillu

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Promocje! Gdzie nie spojrzeć, tam promocje! Karkówka, golonka, kiełbasa - a wszystko mocno peklowane, tłuste i ostro przyprawione. Do tego złocisty napój, który napędza produkcję insuliny i wzmaga wilczy apetyt. Jak ma sobie z tym poradzić nasz organizm? O sztuce przetrwania przy grillu podczas wielkiej majówki opowiedział w audycji dr Janusz Stasiak.
123456

Zobacz także

2021-07-02, godz. 23:05 Wiktoria Kubiec o tym, jak psycholodzy już od wielu lat wspierają pacjentów na oddziałach szpitalnych Dziś są częścią zespołu, medycy nie wyobrażają sobie kompleksowej pomocy bez ich udziału. Psycholodzy już od wielu lat wspierają pacjentów na oddziałach… » więcej 2021-06-25, godz. 23:05 Dr Janusz Stasiak zaprasza na sobotni "Marsz po zdrowie - Jarmark niezwykłości" Marsz po (szlachetne) zdrowie zamiast garści tabletek i przyspawania do fotela przed telewizorem. Takie rozwiązanie - oczywiście po konsultacji z lekarzem -… » więcej 2021-06-23, godz. 12:56 Emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie Wielu niepotrzebnych stresów i frustracji można uniknąć. Warto też docenić złość i świadomie ją przeżyć, zamiast negować czy "upychać w ciele"… » więcej 2021-06-23, godz. 11:26 Głupie nawyki - papierosy i alkohol Dr Janusz Stasiak rozmawiał z Krzysztofem Dobrowolskim o głupich nawykach ludzi. Dlaczego tak często towarzyszą nam papierosy i alkohol? » więcej 2021-06-07, godz. 16:15 Latami opiekują się swoimi chorymi mężami Lekarz, pielęgniarka, salowa, psychoterapeuta, przyjaciel. 24 godziny na dobę, w niedzielę i święta, przez cały rok. Wszystkie te funkcje wypełniają jednoosobowo… » więcej 2021-05-31, godz. 08:44 Czym grożą kulinarne pokusy podczas rodzinnych biesiad? Dzieci - jak dorośli - też ulegają kulinarnym pokusom podczas rodzinnych biesiad. Tym razem w audycji o nieokiełznanym apetycie najmłodszych uczestników… » więcej 2021-05-27, godz. 16:15 O kondycji naszego zdrowia psychicznego w pandemii Lęki, fobie, bezsenność, brak energii - to objawy, które dr Janusz Stasiak opisuje jako ciąg dalszy pandemii, tym razem tej, jaka w ciągu ostatniego roku… » więcej 2021-05-17, godz. 17:23 O coraz poważniejszych zaburzeniach zdrowia psychicznego Ludzka dusza podobno waży od 5 do 100 gramów. Jednak kiedy boli, potrafi pozbawić energii całe ciało. O coraz poważniejszych zaburzeniach zdrowia psychicznego… » więcej 2021-05-10, godz. 15:57 Czy bać się kleszczy? Jak nie dać się boreliozie? » więcej 2021-05-04, godz. 15:04 O sztuce przetrwania przy grillu Promocje! Gdzie nie spojrzeć, tam promocje! Karkówka, golonka, kiełbasa - a wszystko mocno peklowane, tłuste i ostro przyprawione. Do tego złocisty napój… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »