Radio Opole » Szlachetne zdrowie » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-01-18, 09:46

Dlaczego właśnie teraz nie powinno się spieszyć ze szczepieniem?

Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Czy mRNA ze szczepionki przeciw COVID-19 może zmienić nasz kod genetyczny? Dlaczego właśnie teraz nie powinno się spieszyć ze szczepieniem? Z jakiego powodu - mimo zapewnień od producenta o bezpieczeństwie - szczepionka nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży? Na te nurtujące nas pytania odpowiadał dr Janusz Stasiak.
2020-12-18, 22:52

O tym, że krew to najcenniejszy lek

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew" [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew" [fot. Katarzyna Doros]
"Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew". Hasło tej szlachetnej akcji przyświecało kolejnemu, wieczornemu spotkaniu z dr. Januszem Stasiakiem. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o życzeniach świątecznych dla naszych Słuchaczy.
2020-12-14, 15:34

Kto ma się opiekować pacjentem? Na czyją pomoc może liczyć ciężko chory?

Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Stadion Narodowy w Warszawie, Centrum Kongresowe w Katowicach czy Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu - to nie tylko obiekty przekształcone w szpitale polowe. Zdaniem dr. Janusza Stasiaka - absolwenta Wojskowej Akademii Medycznej - pandemia jest momentem, kiedy w warunkach pokojowych można sprawdzić niestandardowy potencjał służby zdrowia państwa. O tym m.in. w audycji.
2020-11-09, 12:38

Co robić, gdy poważnie chorzy staniemy przed zamkniętymi drzwiami szpitala?

Co robić, gdy poważnie chorzy staniemy przed zamkniętymi drzwiami szpitala? [fot. Pixabay]
Co robić, gdy poważnie chorzy staniemy przed zamkniętymi drzwiami szpitala? [fot. Pixabay]
Figurka Hipokratesa, która latami spokojnie stała na półce w gabinecie dr. Stasiaka, przewróciła się. Czy jest to symboliczny znak czasów, czy tzw. przypadek - tego nie rozstrzygniemy. Natomiast spróbujemy podpowiedzieć, co robić, gdy poważnie chorzy staniemy przed zamkniętymi drzwiami szpitala. Podejmiemy się też niełatwego zadania, czyli rozszyfrowania modnego obecnie pojęcia - "chory bezobjawowy".
2020-11-03, 09:47

Audycja szczególnie ważna dla osób, które mają rodziców i bliskich w wieku senioralnym!

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Co zrobić, kiedy starszy człowiek ma gorączkę, ciężko oddycha, kaszle, jest osłabiony, a w szpitalu dowiaduje się, że mimo tych niepokojących objawów - nie może być przyjęty, bo nie ma przeprowadzonego testu w kierunku SARS-CoV-2? Odpowiedź na to znajdziemy podczas kolejnego spotkania z dr Januszem Stasiakiem, który w ostatnim czasie odnotowuje coraz więcej tego typu przypadków.
2020-10-26, 14:49

Jesteś seniorem, posłuchaj audycji!

Seniorzy [fot. www.senior.pl]
Seniorzy [fot. www.senior.pl]
Seniorzy są zaliczani do grupy najbardziej zagrożonej zespołem COVID-19. Czy to znaczy, że sami powinni decydować się na przeprowadzenie testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2? Tego typu, płatne badania - bez skierowania od lekarza - oferuje coraz więcej laboratoriów. Czy wykonanie testu daje jednoznaczną odpowiedź? Komu powinny służyć te metody diagnostyczne? O tym rozmawialiśmy z doktorem Januszem Stasiakiem, który w Radiu Opole prowadzi swoją praktykę lekarską w piątki po godz. 22:00.
2020-10-22, 12:00

O korzyściach z jedzenia jajek

[fot. sxc.hu]
[fot. sxc.hu]
Tym razem skupimy się na jajach. Będziemy to czynić z dużą powagą, ponieważ 9 października to Światowy Dzień Jaja. Okazuje się, że to życiodajny twór, który jest mocno niedoceniany, a ma także pozytywny wpływ na nasz układ immunologiczny.
2020-10-06, 22:11

O "wirusowych seryjnych zabójcach" w kontekście trwającej pandemii

Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Które miejsce na liście "wirusowych seryjnych zabójców" zajmuje globalnie rozsławiony COVID-19? Które wirusy wyróżnia dużo większa śmiertelność, a jednak na co dzień media nie zajmują się tym? M.in. na te pytania odpowiedział dr Janusz Stasiak, który jak co piątek od godz. 22 do 23 przyjmuje tylko słuchaczy Radia Opole.
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »