Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2024-02-21, 14:15

W poszukiwaniu szczęścia. Co nas uszczęśliwia?

Katarzyna Błońska [fot. Adam Dubiński]
Katarzyna Błońska [fot. Adam Dubiński]
Jak być szczęśliwym? Odpowiedzi na to pytania ludzie szukają od zarania dziejów. Bo któż nie marzy o tym, by wieść dobre, szczęśliwe życie. Dla każdego jednak szczęście oznacza co innego. Czy jest jakaś uniwersalna recepta na szczęście? Jak dbać o jakość życia? Jak i gdzie szukać szczęścia? O tym w rozmowie Marzeny Śmierciak z dr Katarzyną Błońską, psycholożką z Uniwersytetu Opolskiego.
2024-02-18, 14:08

Szyja smartfonowa - znak naszych czasów. Jak leczyć i zapobiegać?

Paulina Dominiak [fot. Adam Dubiński]
Paulina Dominiak [fot. Adam Dubiński]
Liczy tylko 7 kręgów, ale musi udźwignąć głowę i wszystko to, co nas zajmuje. Nasz styl życia sprawia jednak, że jest to coraz trudniejsze. Problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa są coraz powszechniejsze. Tak zwana szyja smartfonowa, nazywana też wdowim karkiem, to dolegliwość, na którą skarży się coraz większa grupa pacjentów. Jak powstają zwyrodnienia szyjne, jakie problemy zdrowotne one wywołują, jak im przeciwdziałać? O tym w programie opowiadała Marzenie Śmierciak fizjoterapeutka Paulina Dominiak.
2024-02-08, 12:02

Narcyzm a poczucie własnej wartości - co warto wiedzieć?

Katarzyna Mordowska-Broszkiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Katarzyna Mordowska-Broszkiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Katarzyna Zawadzka i Katarzyna Mordowska-Broszkiewicz
Katarzyna Zawadzka i Katarzyna Mordowska-Broszkiewicz
Jak odróżnić zdrowe poczucie własnej wartości od narcyzmu? Na ten temat rozmawiałyśmy z socjoteraputeką Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz. Będzie między innymi, jaka jest różnica między narcystycznym rysem osobowości, a głębszym problemem, jakim są zaburzenia osobowości.
2024-01-25, 12:20

Zaburzenia hormonalne u dzieci - co robić?

Agnieszka Ochab z USK w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Agnieszka Ochab z USK w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
O zaburzeniach hormonalnych u dzieci i młodzieży rozmawialiśmy na antenie Radia Opole. Co robić, jeśli podejrzewamy zaburzenia wzrostu lub dojrzewania? Na te i inne pytania odpowiedziała lekarka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - Agnieszka Ochab, która jest pediatrą, endokrynologiem i diabetologiem.
2023-12-31, 06:51

Chrapanie - kiedy należy je leczyć?

dr Kornelia Bernacka [fot. Adam Dubiński]
dr Kornelia Bernacka [fot. Adam Dubiński]
Czy chrapanie to powód to zmartwienia? Kiedy warto zrobić badania pod kątem bezdechu? Gościem pierwszej godziny programu była laryngolog Kornelia Bernacka. Na naszej antenie opowiedział między innymi, po jakie rozwiązania warto sięgnąć, aby zadbać o zdrowy sen.
2023-12-31, 08:33

Jak leśna edukacja wpływa na młodych ludzi?

Katarzyna i Marek Krzyżanowscy [fot. Katarzyna Zawadzka]
Katarzyna i Marek Krzyżanowscy [fot. Katarzyna Zawadzka]
W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" sięgnęliśmy po badania dotyczące m.in. wpływu leśnej edukacji na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Było także o budowaniu relacji z przyrodą i poszerzaniu świadomości na temat otaczającego nas świata. Naszymi gośćmi byli Katarzyna i Marek Krzyżanowscy z Fundacji Leśna Baza.

Ich projekt realizowany jest w ramach programu "Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy", który sfinansowany został przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Tutaj można znaleźć link do raportu o wpływie leśnej edukacji na uczestników projektu:
https://lesnabaza.eu/naturalnie-zaangazowani.html#dzial_do-pobrania
2023-12-28, 13:46

Święta od kuchni. Radość z kultywowania tradycji

Magłorzata Lochmajer i Jessica Lochmajer z Koła Gospodyń Wiejskich w Niezdrowicach
Magłorzata Lochmajer i Jessica Lochmajer z Koła Gospodyń Wiejskich w Niezdrowicach
Smak barszczu czy uszek - tego nie może zabraknąć w święta. Jakie jeszcze tradycyjne potrawy towarzyszą Bożemu Narodzeniu? O kulinarnym wymiarze kultywowania tradycji opowiedziały na naszej antenie: Magłorzata Lochmajer i Jessica Lochmajer z Koła Gospodyń Wiejskich w Niezdrowicach.
2023-12-21, 17:38

Jak umilić sobie święta? Poznajcie przepis na wyjątkowe pierniczki!

Regina Kresan, Agnieszka Jasik i Edward Skowroński
Regina Kresan, Agnieszka Jasik i Edward Skowroński
Święta coraz bliżej, czas upiec pierniczki! Pomogą nam w tym Regina Kresan, Agnieszka Jasik i Edward Skowroński, którzy z pierniczków potrafią wyczarować niejeden kształt. Jaki jest ich przepis na pierniczki? Jakie właściwości zdrowotne mają te przysmaki? O to swoich gości zapytała Marzena Śmierciak.
2023-12-15, 08:09

Kawa czy herbata? Warto pić jedno i drugie

Kawa i herbata [fot. envato]
Kawa i herbata [fot. envato]
Pogoda za oknem taka, że najprzyjemniej jest usiąść pod kocem z ciepłym napojem. Kawa i herbata to najpopularniejsze napoje, od których często zaczynamy dzień. Jakie są korzyści zdrowotne wynikające z ich picia? Jak na nas oddziałują? A jakie są przeciwwskazania? O tym w audycji opowiadali dietetyczka, psychodietetyczka Lidia Rodowicz oraz lekarz internista Mirosław Małowski. Rozmawiała Marzena Śmierciak.
1234567

Zobacz także

2024-02-21, godz. 14:15 W poszukiwaniu szczęścia. Co nas uszczęśliwia? Jak być szczęśliwym? Odpowiedzi na to pytania ludzie szukają od zarania dziejów. Bo któż nie marzy o tym, by wieść dobre, szczęśliwe życie. Dla każdego… » więcej 2024-02-18, godz. 14:08 Szyja smartfonowa - znak naszych czasów. Jak leczyć i zapobiegać? Liczy tylko 7 kręgów, ale musi udźwignąć głowę i wszystko to, co nas zajmuje. Nasz styl życia sprawia jednak, że jest to coraz trudniejsze. Problemy z… » więcej 2024-02-08, godz. 12:02 Narcyzm a poczucie własnej wartości - co warto wiedzieć? Jak odróżnić zdrowe poczucie własnej wartości od narcyzmu? Na ten temat rozmawiałyśmy z socjoteraputeką Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz. Będzie między… » więcej 2024-01-25, godz. 12:20 Zaburzenia hormonalne u dzieci - co robić? O zaburzeniach hormonalnych u dzieci i młodzieży rozmawialiśmy na antenie Radia Opole. Co robić, jeśli podejrzewamy zaburzenia wzrostu lub dojrzewania? Na… » więcej 2023-12-31, godz. 06:51 Chrapanie - kiedy należy je leczyć? Czy chrapanie to powód to zmartwienia? Kiedy warto zrobić badania pod kątem bezdechu? Gościem pierwszej godziny programu była laryngolog Kornelia Bernacka… » więcej 2023-12-31, godz. 08:33 Jak leśna edukacja wpływa na młodych ludzi? W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" sięgnęliśmy po badania dotyczące m.in. wpływu leśnej edukacji na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Było także o budowaniu… » więcej 2023-12-28, godz. 13:46 Święta od kuchni. Radość z kultywowania tradycji Smak barszczu czy uszek - tego nie może zabraknąć w święta. Jakie jeszcze tradycyjne potrawy towarzyszą Bożemu Narodzeniu? O kulinarnym wymiarze kultywowania… » więcej 2023-12-28, godz. 13:04 Kamil Klekowski o tym, że karp to smaczna ryba nie tylko w święta! Karp to zdrowa ryba, które nie musi kojarzyć się tylko z wigilią! Jak można ją smacznie przyrządzić? Na to pytanie odpowiedział Kamil Klekowski, kucharz… » więcej 2023-12-21, godz. 17:38 Jak umilić sobie święta? Poznajcie przepis na wyjątkowe pierniczki! Święta coraz bliżej, czas upiec pierniczki! Pomogą nam w tym Regina Kresan, Agnieszka Jasik i Edward Skowroński, którzy z pierniczków potrafią wyczarować… » więcej 2023-12-15, godz. 08:09 Kawa czy herbata? Warto pić jedno i drugie Pogoda za oknem taka, że najprzyjemniej jest usiąść pod kocem z ciepłym napojem. Kawa i herbata to najpopularniejsze napoje, od których często zaczynamy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »