Radio Opole » Studio M » Inne wydarzenia w Studiu M

Inne wydarzenia w Studiu M

2021-05-19, godz. 18:44, O Radiu 50-lecie SBB. "Gościnność tego miejsca jest natychmiast wyczuwalna" - dr Jacek Kurek z Muzeum w Chorzowie o Studiu M. im. SBB Ta rozmowa w studiu muzycznym Radia Opole odbyła się z okazji 50-lecia zespołu SBB. Studio M im. SBB odwiedził dr Jacek Kurek z Muzeum w Chorzowie, który z Piotrem Mocem, prezesem Radia Opole rozmawiali o tej wyjątkowej grupie. Dedykowany… » więcej 2020-05-13, godz. 17:45, Dobre Granie w Radiu Opole FlowRockin w Sesji wywiadowczej Dobrego Grania [FILM, ZDJĘCIA] Pora na absolutną nowość w Radiu Opole! W audycji Dobre Granie, nadawanej prosto ze Studia M. im. SBB, zapraszamy na „Sesję wywiadowczą”. Obiecujący wykonawcy prezentują się w studiu muzycznym Radia Opole w pełnym koncertowym… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00, Kultura i rozrywka Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych lokalnie i regionalnie wyjątkowych miejsc. Józef Kotyś wraz ze… » więcej 2019-11-29, godz. 19:45, Kultura i rozrywka Wspólne patriotyczne śpiewanie w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM] Koncert Jacka Kowalskiego z zespołem Monogramista JK w studiu M im. SBB Radia Opole przekształcił się we wspólne śpiewanie z publicznością, która miała do dyspozycji śpiewniki. » więcej 2019-11-08, godz. 20:20, Kultura i rozrywka Koncert "uOdro nasza, uOdro" w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA, FILM] 'Pieśni znad Odry' - taki koncert zorganizowano dziś (8.11) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Wystąpił grający muzykę etniczną zespół Grzegorz Płonka Trio. Publiczność usłyszała pieśni ze zbioru etnografa, muzykologa i folklorysty… » więcej
1234567
2023-11-16, 08:48

Nowy sprzęt renomowanej firmy w studiu muzycznym Radia Opole

SSL SB 32.24
SSL SB 32.24
Do studia muzycznego Radia Opole trafi nowy sprzęt – to stagebox SSL SB 32.24. Urządzenie brytyjskiej firmy Solid State Logic jest pierwszym elementem kompletnego systemu audio, w który radio chce wyposażyć studio muzyczne im. SBB.

Stagebox umożliwia łatwe podłączenie mikrofonów i głośników. Posiada 32 wejścia sygnałowe lub liniowe, 16 wyjść liniowych oraz 8 wejść i wyjść cyfrowych. Stagebox będzie współpracował za pomocą systemu przesyłu danych audio Dante z naszymi konsoletami Soundcraft i Yamaha. Nowy nabytek studia M - stagebox SSL SB 32.24 może działać z częstotliwością próbkowania 96 kHz lub 48 kHz.

Nowy stagebox posiada indywidualną sygnalizację obecności sygnału i zasilania, aby zapewnić intuicyjne informacje zwrotne na przednim panelu. Specjalna funkcja Audition zapewnia automatyczne zmniejszenie wzmocnienia podczas sprawdzania poziomów mikrofonów, co znacznie upraszcza sprawdzanie mikrofonów przed koncertem.

Nowy stagebox SSL to zupełnie nowa jakość dźwięku w naszym studiu muzycznym. Przez wiele lat pracowaliśmy również na japońskim sprzęcie OTARI, ale epoka techniki analogowej została wyparta przez technologie cyfrowe i w tym kierunku będzie się rozwijało studio muzyczne w najbliższych latach.

Stagebox SSL odznacza się doskonałym brzmieniem, które jest dynamiczne, selektywne i pełne. Sygnał wychodzący odznacza się minimalnymi stratami, a dźwięk jest tak naturalny, że słuchając nagrań można odnieść wrażenie, że zespół jest dosłownie razem z nami w pomieszczeniu. Doskonałym przykładem może być koncert i teledysk Pilichowski Band, który został zrealizowany w Radiu Opole na sprzęcie SSL.

Stagebox będzie służył nam nie tylko w czasie koncertów, ale również podczas sesji nagraniowych w najbliższej przyszłości.

Wykonawcy, którzy chcą nagrać koncert w profesjonalnych warunkach studia radiowego, wideo i promować swoją muzykę w mediach o dużym zasięgu mogą się z nami kontaktować pod adresem: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »