Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2023-12-04, 09:01

Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro

Włodzimierz Skalik o komisjach śledczych, in vitro i komisji mającej badać rosyjskie wpływy w Polsce
- Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego odnieść - tak poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik komentował w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa Grzegorza Brauna, który nazwał Mateusza Morawieckiego większym zbrodniarzem od Wojciecha Jaruzelskiego.
2023-12-01, 08:45

Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych

Piotr Woźniak o kondycji i pierwszych ruchach politycznych koalicji parlamentarnej
- Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator Piotr Woźniak (Nowa Lewica) , komentując doniesienia, że jego ugrupowanie ma w rządzie Donalda Tuska odpowiadać za trzy resorty, w tym za ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz że ministrem edukacji ma zostać Barbara Nowacka, w przeszłości związana z lewicą.
Senator Woźniak ocenił, że jego ugrupowaniu udało się skutecznie przeprowadzić negocjacje rządowe
- Cieszę się przede wszystkim z tego, że przypadnie nam resort mi bardzo bliski, czyli resort nauki, rzecz, która jest bardzo dobra, choć pozostałe resorty a zwłaszcza mówię o polityce społecznej, to typowo lewicowe tematy, które są nam bardzo bliskie - dodał parlamentarzysta.
2023-11-30, 09:55

Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów

Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów
- Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu, na którym się znajdują , a nie zrobił tego - powiedział w Porannej Rozmowie RO wojewoda opolski Sławomir Kłosowski odnosząc się do sprawy nielegalnego składowiska odpadów chemicznych przy ul. Chełmońskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Doszło tam do pożaru 450 pojemników z olejami, smarami i rozpuszczalnikami.

Wojewoda zaapelował do samorządów, na których terenie zlokalizowano składowiska nielegalnych odpadów, by lepiej je zabezpieczały, poprzez całodobową ochronę albo monitoring. Tak, by uniknąć kolejnych pożarów.
Na liście WIOŚ, obok dwóch składowisk w Kędzierzynie-Koźlu, są również wymieniane te zlokalizowane w Skarbimierzu, Otmicach, Szydłowicach i Gogolinie.

Samorządy argumentują, że ewentualny wkład pieniężny na usunięcie takiego składowiska przekracza ich możliwości finansowe. Tym bardziej, że koszty są refundowane po zakończeniu akcji.
2023-11-29, 09:05

Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci

Agata Ślusarek o zagrożeniach czyhających na nas w sieci i sztucznej inteligencji
W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie pojawiły się wygenerowane przez to narzędzie filmy parodiujące znanych polityków. To, co jednych śmieszy, innym otwiera oczy na nowe zagrożenia. Właśnie o nie - ale także o szanse, które stwarza sztuczna inteligencja pytamy Agatę Ślusarek - analityka w zespole CSIRT KNF działającym w Departamencie Cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.
2023-11-28, 09:00

Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości

Jerzy Czerwiński o rządzie Mateusza Morawieckiego, wyborach kopertowych i politycznej przyszłości
- Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego programu dla Polski - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole były senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński. Wczoraj (27.11) prezydent powołał Radę Ministrów.
2023-11-27, 08:36

Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID

Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID
-Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Gość Radia Opole podkreślał, że choć zniesiono obowiążek testowania pacjentów, lekarz zawsze mkoże je zlecić i dobrze by było, abuy w sytuacji podejrzenia zachorowania takie testy były przeprowadzane. Tym bardzie, że specjaliści wskazują, że skala zachorowań na COVID-19 może być nawet kilka-kilkanaście razy większa od oficjalnych statystyk, biorąc pod uwagę odsetek dodatnich testów. W niektórych województwach wynosi on nawet 75 proc.
2023-11-24, 09:00

Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych

Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych
Gościem Porannej Rozmowy był opolski poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, którego zapytaliśmy o przymiarki do rządu Donalda Tuska, o to jakie szanse ma misja Mateusza Morawieckiego i do czego potrzebne są komisje śledcze, zapowiedziane przez koalicję.

Rozmowę prowadził Ireneusz Prochera.
2023-11-23, 10:18

Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole

Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole
Gościem porannej rozmowy był członek zarządu opolskiego WiK-u Paweł Kawecki, którego zapytaliśmy o zasadność odwołania z funkcji Ireneusza Jakiego. Z naszym rozmówcą poruszyliśmy też kwestie bieżących i planowanych inwestycji realizowanych przez spółkę.
2023-11-22, 09:04

Ireneusz Jaki o kulisach odwołania z funkcji prezesa WiK-u

Ireneusz Jaki o kulisach utraty stanowiska i swojej zawodowej przyszłości
- Jest to próba trzeciego odwołania, natomiast jeżeli mówimy o zawieszeniu, to tych prób było więcej. Ten cały spektakl trwa od kwietnia, maja roku 2022, więc to jest już 1,5 roku. Wszystkie sprawy, które było to były póki co orzekane na moją korzyść - mówił o swojej sytuacji odwołany prezes opolskich Wodociągów i Kanalizacji Ireneusz Jaki.

Przypomnijmy, że decyzję w tej sprawie rada nadzorcza spółki podjęła w poniedziałek, 20 listopada.
2023-11-21, 08:49

Violetta Porowska o wyborze przewodniczących komisji sejmowych

Violetta Porowska o funkcjonowaniu nowego parlamentu i szansach PiS na utworzenie rządu
- Praktyka wyboru przewodniczących komisji sejmowych wynika z parytetu. Patrzy sie jak liczne są kluby. Liczy się ile posłów ma jakieś ugrupowanie. Według tego parytetu Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć 12 stanowisk przewodniczących komisji. Jak będzie, nie wiem. - mówiła liderka okręgu 21 Prawa i Sprawiedliwości w woj. opolskim, była posłanka Violetta Porowska, odnosząc się do zapowiedzi wyboru szefów komisji w nowym Sejmie. Przyznała też, że nie zaproszono przedstawicieli jej ugrupowania do negocjacji w tej sprawie. Podkreślała też, że sprawy te jednoznacznie określa regulamin.
1234567

Zobacz także

2023-12-04, godz. 09:01 Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro - Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego… » więcej 2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-11-24, godz. 09:00 Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych Gościem Porannej Rozmowy był opolski poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, którego zapytaliśmy o przymiarki do rządu Donalda Tuska, o to jakie szanse… » więcej 2023-11-23, godz. 10:18 Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole Gościem porannej rozmowy był członek zarządu opolskiego WiK-u Paweł Kawecki, którego zapytaliśmy o zasadność odwołania z funkcji Ireneusza Jakiego. Z… » więcej 2023-11-22, godz. 09:04 Ireneusz Jaki o kulisach odwołania z funkcji prezesa WiK-u - Jest to próba trzeciego odwołania, natomiast jeżeli mówimy o zawieszeniu, to tych prób było więcej. Ten cały spektakl trwa od kwietnia, maja roku 2022… » więcej 2023-11-21, godz. 08:49 Violetta Porowska o wyborze przewodniczących komisji sejmowych - Praktyka wyboru przewodniczących komisji sejmowych wynika z parytetu. Patrzy sie jak liczne są kluby. Liczy się ile posłów ma jakieś ugrupowanie. Według… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »