Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2022-10-04, 09:06

Prorektor UO Rafał Matwiejczuk o wyzwaniach na nowy rok akademicki

Prorektor UO Rafał Matwiejczuk o wyzwaniach na nowy rok akademicki
-Zapału i zaangażowania z pewnością nie zabraknie, choć jesteśmy gotowi na różne scenariusze związane z wyzwaniami finansowymi - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. inż Rafał Matwiejczuk, prof. UO, prorektor ds.rozwoju i finansów. Uczelnia rozpoczyna dziś nowy rok akademicki.
2022-10-03, 08:48

Jakub Roszuk: Uważam, że to nie jest jedyna przyczyna śnięć, bo na jazie w Lipkach nie było złotej algi, a tam zaczęła się ta cała historia

Jakub Roszuk: Uważam, że to nie jest jedyna przyczyna śnięć, bo na jazie w Lipkach nie było złotej algi, a tam zaczęła się ta cała historia
Jakub Roszuk, ichtiolog, dyrektor biura zarządu PZW w Opolu o:
- raporcie Zespołu ds. sytuacji powstałej na rzece Odrze,
- zapobieganiu powtórzenia się zakwitu złotej algi,
- Święcie Karpia.
2022-10-02, 08:30

Joanna Harus o sukcesach opolskich producentów i kucharzy w krajowym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Joanna Harus o sukcesach opolskich producentów i kucharzy w krajowym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”
Gościem niedzielnego poranka była Joanna Harus, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Rozmawialiśmy o opolskich "Perłach", czyli opolskich smakach i potrawach, które zostały uhonorowane na targach w Poznaniu. Jakie to potrawy i dlaczego tak zachwyciły jurorów?
2022-10-01, 08:30

Tomasz Bazan o tym, co Radio Opole szykuje w Dzień Polskiej Muzyki

Tomasz Bazan o tym, co Radio Opole szykuje w Dzień Polskiej Muzyki
Czy jest gatunek muzyczny, który Polacy "czują bardziej"? Między innymi na to pytanie odpowiedział Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole. Skupiliśmy się na polskiej muzyce, bowiem 1 października to Dzień Polskiej Muzyki, który w tym roku obchodzimy po raz czwarty.
2022-09-30, 09:07

Aleksandra Czerkawska z RLGD "Opolszczyzna" o X Wojewódzkim Święcie Karpia Opolskiego

Aleksandra Czerkawska z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna" o Wojewódzkim Święcie Karpia Opolskiego
Gościem Radia Opole była dziś Aleksandra Czerkawska z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna". Rozmawialiśmy m.in. o :
- Wojewódzkim Święcie Karpia Opolskiego, które odbędzie się w dniach 1-2 października,
- historii RLGD "Opolszczyzna",
- o tym, jakie mogą być w tym roku "żniwa" karpiowe.
2022-09-29, 08:48

Jarosław Durszewicz o tym, że szkoła powinna doceniać, a nie oceniać

Jarosław Durszewicz o tym jak szkoła powinna doceniać, a nie oceniać
Gościem Radia Opole był dziś prezes Fundacji "Szkoła bez ocen" Jarosław Durszewicz. Rozmawialiśmy o:
- nowatorskim systemie oceniania, który nie polega na stawianiu stopni, lecz informacji zwrotnej
- o tym co motywuje uczniów i co o tej metodzie mówią nauczyciele
2022-09-28, 09:11

Anna Zalewska o sporach w rządzie, receptach UE na kryzys energetycznych, Baltic Pipe, KPO

Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole była Anna Zalewska, europoseł PiS
Gościem porannej rozmowy była dziś europoseł PiS Anna Zalewska. Rozmawialiśmy o:
- sporach w rządzie
- receptach Unii Europejskiej na kryzys energetyczny
- przemianach politycznych we Włoszech i wpływie na układ sił w Europie
- Baltic Pipe i wyciekach w Nord Stream 1 i 2
- Krajowym Planie Odbudowy
- ósmym pakiecie sankcji na Rosję
2022-09-27, 09:12

Prof. Mirosław Wiatkowski o technologii oczyszczającej zbiornik Turawski

Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był prof. Mirosław Wiatkowski, Uniersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Gościem Radia Opole był dziś prof. Mirosław Wiatkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o:
- trzyletnim projekcie dotyczącym oczyszczaniu wody w zbiorniku Turawskim,
- wynikach badań
- użytej technologii
- o tym czy szanujemy wodę i dobrze nią gospodarujemy
1234567

Zobacz także

2022-10-06, godz. 09:24 Prof. Marcin Lorenc: My również analizujemy możliwość wprowadzenia zajęć zdalnych Prof Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o: - inauguracji roku akademickiego - organizacji pracy w czasach kryzysu energetycznego - remoncie budynku… » więcej 2022-10-05, godz. 09:01 Szymon Ogłaza: Zastanowimy się nad przyszłością innowacji, zwłaszcza w polskich przedsiębiorstwach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o: - Pierwszej Regionalnej Konferencji Innowacje - Innowacyjność 2022 - Wydłużeniu kadencji samorządów » więcej 2022-10-04, godz. 09:06 Prorektor UO Rafał Matwiejczuk o wyzwaniach na nowy rok akademicki -Zapału i zaangażowania z pewnością nie zabraknie, choć jesteśmy gotowi na różne scenariusze związane z wyzwaniami finansowymi - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2022-10-03, godz. 08:48 Jakub Roszuk: Uważam, że to nie jest jedyna przyczyna śnięć, bo na jazie w Lipkach nie było złotej algi, a tam zaczęła… Jakub Roszuk, ichtiolog, dyrektor biura zarządu PZW w Opolu o: - raporcie Zespołu ds. sytuacji powstałej na rzece Odrze, - zapobieganiu powtórzenia się… » więcej 2022-10-02, godz. 08:30 Joanna Harus o sukcesach opolskich producentów i kucharzy w krajowym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki… Gościem niedzielnego poranka była Joanna Harus, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego… » więcej 2022-10-01, godz. 08:30 Tomasz Bazan o tym, co Radio Opole szykuje w Dzień Polskiej Muzyki Czy jest gatunek muzyczny, który Polacy "czują bardziej"? Między innymi na to pytanie odpowiedział Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole. Skupiliśmy… » więcej 2022-09-30, godz. 09:07 Aleksandra Czerkawska z RLGD "Opolszczyzna" o X Wojewódzkim Święcie Karpia Opolskiego Gościem Radia Opole była dziś Aleksandra Czerkawska z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna". Rozmawialiśmy m.in. o : - Wojewódzkim Święcie… » więcej 2022-09-29, godz. 08:48 Jarosław Durszewicz o tym, że szkoła powinna doceniać, a nie oceniać Gościem Radia Opole był dziś prezes Fundacji "Szkoła bez ocen" Jarosław Durszewicz. Rozmawialiśmy o: - nowatorskim systemie oceniania, który nie polega… » więcej 2022-09-28, godz. 09:11 Anna Zalewska o sporach w rządzie, receptach UE na kryzys energetycznych, Baltic Pipe, KPO Gościem porannej rozmowy była dziś europoseł PiS Anna Zalewska. Rozmawialiśmy o: - sporach w rządzie - receptach Unii Europejskiej na kryzys energetyczny -… » więcej 2022-09-27, godz. 09:12 Prof. Mirosław Wiatkowski o technologii oczyszczającej zbiornik Turawski Gościem Radia Opole był dziś prof. Mirosław Wiatkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o: - trzyletnim projekcie dotyczącym oczyszczaniu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »