Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2022-05-18, 08:48

Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią

Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią
- Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą być strategie regionalne i te strategie demograficzne, tak zwane bilanse zasobów pracy, bilanse kadr kwalifikowanych, bilanse podaży pracy, innego rodzaju dokumenty powinny być robione i wnikliwie analizowane - mówił w porannej rozmowie Radia Opole prof. Robert Rauziński, opolski demograf z Instytutu Śląskiego w Opolu.

Naszego gościa zaprosiliśmy w związku z odbywającym się dziś w Opolu III Kongresem Demograficznym.
2022-05-16, 09:30

Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech

Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech
Anna Wawrzyszko o:
- nadużyciach w nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości
- braku dobrej woli ze strony niemieckiej co do uregulowania nauczania języka polskiego w Niemczech
- obchodach 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech
2022-05-15, 09:00

Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy

Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy
- To zupełnie nowa propozycja. Jesteśmy na etapie podpisania porozumienia między Ministerstwem Funduszy a Ministerstwem Rolnictwa. Ze środków UE finansowane będą dotacje dla ogrodów działkowych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Wojciech Komarzyński dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.
Kwota 50 mln zł będzie rozdysponowana przez ARiMR między Rodzinne Ogrody Działkowe.
2022-05-14, 09:08

Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów

Studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują dzisiaj dwa wydarzenia. To "Zdrowie pod kontrolą" i "Pora na seniora".

"Zdrowie pod kontrolą" to akcja propagująca profilaktykę. Rozpoczyna się o godzinie 10.00 w CH Karolinka w Opolu i potrwa do godziny 16.00.
2022-05-11, 09:49

Wojciech Trębacz: Większość władz uznała, że swoją "robotę" wykonała. Natomiast była reakcja społeczna

Wojciech Trębacz: Większość władz uznała, że swoją "robotę" wykonała. Natomiast była reakcja społeczna
Wojciech Trębacz naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o:
- tym co powstało na miejscu pomnika radzieckiego w gminie Prószków.
- obiektach na terenie Opolszczyzny wychwalających armię czerwoną, które muszą być usunięte
- Usuwaniu połowicznym takich obiektów
2022-05-09, 09:24

Andrzej Kasiura: Gdyby było przeznaczone 1 mld 200 mln zł, czyli dziesięć razy więcej, na pewno efekt byłby inny.

Andrzej Kasiura: Gdyby było przeznaczone 1 mld 200 mln zł, czyli dziesięć razy więcej, na pewno efekt byłby inny.
Andrzej Kasiura, były wicemarszałek województwa opolskiego o efektach Specjalnej Strefy Demograficznej:
- Zamysły były dobre, ale jak widać pewne procesy są nie do zatrzymania.
- Nie da się zatrzymać młodych ludzi dając im tylko lekkie wsparcie w przedszkolach, czy opiece zdrowotnej.
- Wtedy rządzący bardzo ostrożnie podchodzili do ulg czy korzyści widząc w tym zagrożenie dla finansów państwa.
1234567

Zobacz także

2022-05-18, godz. 08:48 Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią - Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą… » więcej 2022-05-17, godz. 10:13 Tomasz Gabor o tym, dlaczego jego zdaniem prezydent Wiśniewski powinien odejść z urzędu Gościem porannej rozmowy był dzisiaj Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego, który od kilku dni mocno krytykuje prezydenta Opola i jego podwładnych… » więcej 2022-05-16, godz. 09:30 Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Ni… Anna Wawrzyszko o: - nadużyciach w nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości - braku dobrej woli ze strony niemieckiej co do uregulowania nauczania… » więcej 2022-05-15, godz. 09:00 Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy - To zupełnie nowa propozycja. Jesteśmy na etapie podpisania porozumienia między Ministerstwem Funduszy a Ministerstwem Rolnictwa. Ze środków UE finansowane… » więcej 2022-05-14, godz. 09:08 Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów Studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują dzisiaj dwa wydarzenia. To "Zdrowie… » więcej 2022-05-12, godz. 13:02 Aleksandra Starczewska-Wojnar: W Noc Muzeów pokażemy min. Księgę Głubczycką, to księga praw miejskich pisana na… Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu o: - Zbiorach jakie Archiwum Państwowe pokaże w czasie Nocy Muzeów - Atrakcjach dla dzieci -… » więcej 2022-05-12, godz. 08:37 Tomasz Witkowski: Mamy ponad 22 tys. uchodźców z Ukrainy w województwie. Opiekują się nimi organizacje pozarządowe… Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski o: - Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek - Aktualnej sytuacji uchodźców w regionie i kierowanej do nich pomocy - Sześciu… » więcej 2022-05-11, godz. 09:49 Wojciech Trębacz: Większość władz uznała, że swoją "robotę" wykonała. Natomiast była reakcja społeczna Wojciech Trębacz naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o: - tym co powstało… » więcej 2022-05-10, godz. 09:51 Sławomir Kłosowski o tym, że 20 czerwca będzie Narodowym Dniem Powstań Śląskich oraz o depopulacji województwa Sławomir Kłosowski mówił dziś o Narodowym Dniu Powstań Śląskich i depopulacji województwa opolskiego. » więcej 2022-05-09, godz. 09:24 Andrzej Kasiura: Gdyby było przeznaczone 1 mld 200 mln zł, czyli dziesięć razy więcej, na pewno efekt byłby inny. Andrzej Kasiura, były wicemarszałek województwa opolskiego o efektach Specjalnej Strefy Demograficznej: - Zamysły były dobre, ale jak widać pewne procesy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »