Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-03, 19:50 Autor: Katarzyna Doros

Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na waśnie w obozie demokratycznym"

Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali "kopać się po kostkach", bo tylko zgoda buduje. Chodzi m.in. o spór między prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i marszałkiem województwa Andrzejem Bułą. Przypomnijmy, prezydent wycofał się z przekazania działki na biura dla urzędu marszałkowskiego, po tym jak radni KO nie poparli podwyżki cen biletów MZK.
- Budżet Opola nie jest budżetem PiS-u ani Platformy, to jest budżet wszystkich mieszkańców Opola, których dobro jest tutaj najważniejsze - mówi poseł Tomasz Kostuś. - Apelujemy o to, żeby podjąć dialog tak ważny, tak potrzebny w obliczu bardzo trudnego budżetu 2022 roku. W obliczu tych wszystkich wyzwań tylko razem, tylko zjednoczeni możemy wspólnie pokonać te trudności. Dlatego czas skończyć z kłótniami i sporami. Czas podjąć współpracę.

Poseł Witold Zembaczyński zwraca uwagę, że dziś to nie czas na spory i waśnie wewnątrz obozu demokratycznego. - Martwię się, że ten spór tyczy się tak naprawdę drobiazgów w obliczu realnych problemów, które mamy w kraju, realnych problemów samorządowców. Stąd apel do tej samorządowej rodziny, obozu demokratycznego, niezależnie czy poszczególne strony zaliczają się osobiście do opozycji, czy nie, o to żeby nie snuć tych waśni, tylko przystąpić do współpracy - mówi.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej wskazują, że problemy ekonomiczne dotyczą wszystkich, a winę za nie ponoszą samorządowcy.
Tomasz Kostuś
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Witold Zembaczyński w Radiu Opole: "Wyobrażam sobie jedną szeroką listę opozycji. Jeżeli tak się nie stanie, to… Czy opozycja się dogada i jakie są możliwości wystartowania z jednej listy? O tym w audycji Otwarty Mikrofon Radia Opole mówił Witold Zembaczyński, poseł… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do… Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej. » więcej 2022-09-26, godz. 16:30 Nieco ponad połowa piszących zdała w Opolu egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze 10 spośród 19 osób zdało w sobotę (24.09) egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze w Opolu. To ponad 52 procent, podczas gdy średnia krajowa oscyluje wokół… » więcej 2022-09-26, godz. 16:15 Rozpoczyna się rozbudowa więzienia w Nysie. Powstanie pawilon dla 200 osadzonych W Zakładzie Karnym w Nysie powstanie nowy pawilon dla więźniów. Dwukondygnacyjny budynek przy ul. Kościuszki będzie mógł pomieścić około 200 osadzonych… » więcej 2022-09-26, godz. 16:00 Namysłów: za węgiel 3 razy więcej niż przed rokiem, ale bez obciążania mieszkańców. Brzeg: nie ma obaw, że kaloryfery… Brzeg i Namysłów nie planują ograniczania dostaw ciepła systemowego. Tamtejsze ciepłownie mają zakontraktowaną odpowiednią ilość paliw z polskich ko… » więcej 2022-09-26, godz. 15:00 Sypią się mandaty dla piratów drogowych. Kary idą w tysiące złotych 122 km/h jechał w obszarze zabudowanym 23-letni kierowca zatrzymany przez kędzierzyńskich policjantów SPEED. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »