Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-03, 19:50 Autor: Katarzyna Doros

Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na waśnie w obozie demokratycznym"

Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński [fot. Katarzyna Doros]
Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali "kopać się po kostkach", bo tylko zgoda buduje. Chodzi m.in. o spór między prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i marszałkiem województwa Andrzejem Bułą. Przypomnijmy, prezydent wycofał się z przekazania działki na biura dla urzędu marszałkowskiego, po tym jak radni KO nie poparli podwyżki cen biletów MZK.
- Budżet Opola nie jest budżetem PiS-u ani Platformy, to jest budżet wszystkich mieszkańców Opola, których dobro jest tutaj najważniejsze - mówi poseł Tomasz Kostuś. - Apelujemy o to, żeby podjąć dialog tak ważny, tak potrzebny w obliczu bardzo trudnego budżetu 2022 roku. W obliczu tych wszystkich wyzwań tylko razem, tylko zjednoczeni możemy wspólnie pokonać te trudności. Dlatego czas skończyć z kłótniami i sporami. Czas podjąć współpracę.

Poseł Witold Zembaczyński zwraca uwagę, że dziś to nie czas na spory i waśnie wewnątrz obozu demokratycznego. - Martwię się, że ten spór tyczy się tak naprawdę drobiazgów w obliczu realnych problemów, które mamy w kraju, realnych problemów samorządowców. Stąd apel do tej samorządowej rodziny, obozu demokratycznego, niezależnie czy poszczególne strony zaliczają się osobiście do opozycji, czy nie, o to żeby nie snuć tych waśni, tylko przystąpić do współpracy - mówi.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej wskazują, że problemy ekonomiczne dotyczą wszystkich, a winę za nie ponoszą samorządowcy.
Tomasz Kostuś
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2022-01-17, godz. 21:30 Raport dnia. 249 nowych infekcji na Opolszczyźnie. W kraju zmarły 4 zarażone osoby [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 249 na Opolszczyźnie. 4 osoby zmarły w wyniku współistnienia patogenu… » więcej 2022-01-17, godz. 21:09 Czad wciąż niebezpieczny. Tym razem ucierpiała 11-letnia opolanka 11-letnia dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla. » więcej 2022-01-17, godz. 21:00 PWSZ w Nysie zaczyna produkcję energii ze słońca Władze uczelni dążą do energetycznej samowystarczalności. Żeby do tego doprowadzić chcą zbudować farmę fotowoltaiczną za Nysą. » więcej 2022-01-17, godz. 19:15 Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. "Przygotowaliśmy specjalny kalkulato… Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym… » więcej 2022-01-17, godz. 19:00 Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości" Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'… » więcej 2022-01-17, godz. 17:45 Więcej zgonów niż urodzeń w gminie Byczyna. 2021 rok na minusie demograficznym Mniej urodzeń, więcej zgonów i więcej zawartych małżeństw. Tak wyglądał demograficznie ubiegły rok w porównaniu z 2020 w gminie Byczyna. » więcej 2022-01-17, godz. 17:30 Obwodnica miasta przez... środek cmentarza. W Namysłowie z niepokojem patrzą na projekt nowej drogi Planowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa obwodnicy Namysłowa ucieszyła, a jednocześnie zaniepokoiła mieszkańców i włodarzy gminy. Powód?… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Mieli wtargnąć do mieszkania i pobić lokatora. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez… Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, a trzeci jest poszukiwany po tym, jak wtargnęli do mieszkania w Opolu i mieli pobić 44-letniego lokatora… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Instytut nauki i promocji języka polskiego na świecie to nowa inicjatywa posła Kowalskiego. Na wzór Instytutu Goet… Koncepcję utworzenia instytutu nauki i promocji języka polskiego na świecie przedstawił dziś (17.01) w Opolu poseł Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski… » więcej 2022-01-17, godz. 15:40 Wypadek na "krajówce" między Kłodzkiem a Nysą. Jeden z kierowców był "pod wpływem" Na drodze krajowej nr 46 w Kamienicy Nyskiej zderzyły się dwa samochody: osobowe bmw oraz laweta przewożąca busa. Jedna osoba została poszkodowana. Natomiast… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »