Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-19, 10:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Koniec sporu między ratuszem a urzędem marszałkowskim? Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chce przekazać działkę pod nową siedzibę urzędu marszałkowskiego

Ratusz Miasta Opole [fot. Mateusz Łapot]
Ratusz Miasta Opole [fot. Mateusz Łapot]
Czy spór o działkę między opolskim ratuszem a urzędem marszałkowskim zostanie zażegnany? Wszystko wskazuje na to, że tak. Urząd marszałkowski pod koniec roku wysłał zapytanie do urzędu miasta o dostępność działki przy Centrum Usług Publicznych. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdecydował, że działkę w formie darowizny może przekazać. Ostateczna decyzja należeć będzie do radnych. Głosowanie w tej sprawie przewidziano podczas najbliższej sesji (27.01).
- Ta działka ma być przekazana nieodpłatnie w formie darowizny - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy opolskiego ratusza.

- Już wcześniej padały deklaracje z ust pana prezydenta o pomocy marszałkowi po tym, jak urząd marszałkowski został pozbawiony siedziby w wyniku decyzji ówczesnego wojewody z PiS. Nie wiemy, co na to radni miejscy z klubu Platformy Obywatelskiej. Prezydent jednak wyciąga pomocą dłoń do marszałka Andrzeja Buły, bo w tych trudnych czasach samorządy muszą sobie pomagać.

Przypomnijmy, że decyzję o zablokowaniu darowizny działki urzędowi marszałkowskiemu podjęto 25 listopada. Powodem była wcześniejsza konferencja prasowa radnych Koalicji Obywatelskiej i ich sprzeciw wobec podwyżek, jakie wówczas miasto planowało.

Dodajmy, że nowy budynek urzędu marszałkowskiego miałby sąsiadować z powstającym Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego. Założeniem było utworzenie w jednym miejscu kompleksu usług publicznych.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 09:30 Zmiany w dwóch komisariatach w regionie. W jednostkach nie będzie oficerów dyżurnych Zmiany w organizacji pracy komisariatów w powiecie brzeskim. Od października znikną z nich istotne stanowiska. » więcej 2022-10-06, godz. 09:00 Koniec utrudnień przy Powstańców Śląskich w Opolu. Od piątku kierowcy i piesi będą mogli korzystać z drogi pod… Dobra informacja dla kierowców z Opola. Od piątku (07.10) przejazd pod wiaduktem przy Powstańców Śląskich w Opolu zostanie otwarty dla pieszych i samochodów… » więcej 2022-10-06, godz. 08:30 Rocznica uwięzienia prymasa. Zaproszenie do Prudnika W czwartek (06.10) minie 68 lat od dnia, kiedy prymas kardynał Stefan Wyszyński został przewieziony z miejsca odosobnienia w Stoczku Klasztornym do Prudnik… » więcej 2022-10-05, godz. 20:45 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 19:45 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej 2022-10-05, godz. 18:11 Pieniądze dla JST podzielone. Znamy sumy dla regionu Ponad 13 miliardów złotych trafi do końca roku do samorządów. To dodatkowe pieniądze, które przewiduje nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu… » więcej 2022-10-05, godz. 17:32 Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą polderu Żelazna. Co się stało? Koniec współpracy z jedną z firm, która odpowiadała za budowę polderu Żelazna w Opolu. Cała inwestycja składa się z dwóch części, a zerwana umowa… » więcej 2022-10-05, godz. 17:31 Denat znaleziony przy DK45 to ciągle NN. Będzie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Oględziny wykluczają zgon w sposób gwałtowny, ciało nie nosi też śladu zadawanych ciosów - to pierwsze ustalenia dot. zwłok ok. 50-letniego mężczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »