Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-21, 10:33 Autor: Katarzyna Plewnia

"Działka dla nas dalej jest atrakcyjna". Wicemarszałek o zmianie decyzji w opolskim ratuszu

Zbigniew Kubalańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
Zbigniew Kubalańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
Gość Porannej Rozmowy Radia Opole, wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, odniósł się do decyzji prezydenta Opola, że przekaże on jednak władzom województwa grunt w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.
- Działka dla nas dalej jest atrakcyjna, wcześniejsza decyzja prezydenta Opola o odmowie jej przekazania urzędowi marszałkowskiemu była niezrozumiała nie tylko dla nas. O tym, że działka zostanie nam jednak przekazana, dowiedzieliśmy się z przestrzeni publicznej oraz z pisma, że procedowanie w tej sprawie odbędzie się w styczniu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole, Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego, odnosząc się do decyzji prezydenta Opola, że ten jednak przekaże władzom województwa grunt w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

- Jeśli prezydent przemyślał swoje wcześniejsze grudniowe zachowanie i postanowił jednak, aby dla dobra mieszkańców, bo to przecież nie dla nas, my sobie poradzimy, radzimy sobie od 20 lat, nie mając jednej, głównej siedziby, poradzimy sobie dalej, ale jeśli prezydent uznał, że dobro mieszkańców jest ważniejsze poza jakimiś swoimi ambicjami i takim podejściem łączenia polityki z pracą dla mieszkańców województwa opolskiego - to dobrze - stwierdził Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek, pytany o zapowiadane wcześniej większe finansowanie klubów sportowych przez samorząd województwa stwierdził, że pieniądze na sport wzrosną w tym roku o prawie milion złotych.

- Pierwszy konkurs już rozstrzygnięty dla Opolskiego Biura Sportu, które zrzesza i pod naszą egidą wspiera wszystkie okręgowe związki sportowe. Już jest 220 tys. więcej, więcej jest dla LZS, więcej dla AZS Politechniki Opolskiej - wyliczał.

- W poniedziałek kolejne duże konkursy na sport - dodał Zbigniew Kubalańca.
Zbigniew Kubalańca, cz. 1
Zbigniew Kubalańca, cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej 2022-10-02, godz. 10:10 Joanna Harus o targach kulinarnych w Poznaniu: "Wyróżnialiśmy się na tle innych województw" Duży sukces województwa opolskiego na 21. targach 'Smaki Regionu' w Poznaniu, gdzie 'Perłami' nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu… » więcej 2022-10-02, godz. 09:00 Likwidują bariery architektoniczne. Muzeum Powiatowe w Nysie będzie miało windę Muzeum Powiatowe w Nysie doczeka się windy, która zniweluje bariery architektoniczne osobom niepełnosprawnym i umożliwi im korzystanie z dobrodziejstw placówki… » więcej 2022-10-01, godz. 19:45 "Chodzi o to, by karp był na stołach nie tylko w Boże Narodzenie". Za nami pierwszy dzień X Święta Karpia oPolsk… Rolada z karpia, czarne pielmieni z karpia czy japoński rosół z karpiem na parze. Między innymi takie potrawy przygotowali młodzi uczestnicy konkursu kulinarnego… » więcej 2022-10-01, godz. 19:15 Bus wylądował w Jeziorze Nyskim. Tak kończy się pozostawienie samochodu na luzie i bez zaciągnięcia hamulca ręc… Wędkarz nie zaciągnął hamulca ręcznego i jego bus stoczył się do Jeziora Nyskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. » więcej 2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej 2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »