Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-21, 10:33 Autor: Katarzyna Plewnia

"Działka dla nas dalej jest atrakcyjna". Wicemarszałek o zmianie decyzji w opolskim ratuszu

Zbigniew Kubalańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
Zbigniew Kubalańca [fot. Agnieszka Lubczańska]
Gość Porannej Rozmowy Radia Opole, wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, odniósł się do decyzji prezydenta Opola, że przekaże on jednak władzom województwa grunt w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.
- Działka dla nas dalej jest atrakcyjna, wcześniejsza decyzja prezydenta Opola o odmowie jej przekazania urzędowi marszałkowskiemu była niezrozumiała nie tylko dla nas. O tym, że działka zostanie nam jednak przekazana, dowiedzieliśmy się z przestrzeni publicznej oraz z pisma, że procedowanie w tej sprawie odbędzie się w styczniu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole, Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego, odnosząc się do decyzji prezydenta Opola, że ten jednak przekaże władzom województwa grunt w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

- Jeśli prezydent przemyślał swoje wcześniejsze grudniowe zachowanie i postanowił jednak, aby dla dobra mieszkańców, bo to przecież nie dla nas, my sobie poradzimy, radzimy sobie od 20 lat, nie mając jednej, głównej siedziby, poradzimy sobie dalej, ale jeśli prezydent uznał, że dobro mieszkańców jest ważniejsze poza jakimiś swoimi ambicjami i takim podejściem łączenia polityki z pracą dla mieszkańców województwa opolskiego - to dobrze - stwierdził Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek, pytany o zapowiadane wcześniej większe finansowanie klubów sportowych przez samorząd województwa stwierdził, że pieniądze na sport wzrosną w tym roku o prawie milion złotych.

- Pierwszy konkurs już rozstrzygnięty dla Opolskiego Biura Sportu, które zrzesza i pod naszą egidą wspiera wszystkie okręgowe związki sportowe. Już jest 220 tys. więcej, więcej jest dla LZS, więcej dla AZS Politechniki Opolskiej - wyliczał.

- W poniedziałek kolejne duże konkursy na sport - dodał Zbigniew Kubalańca.
Zbigniew Kubalańca, cz. 1
Zbigniew Kubalańca, cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale przed nami wietrzna sobota. Jest ostrzeżenie IMGW Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 22:00 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej 2022-05-20, godz. 19:45 Kontrole autobusów szkolnych. Było kilka niedociągnięć Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrolowali w tym tygodniu pojazdy dowożących dzieci i młodzież do szkół na Opolsz… » więcej 2022-05-20, godz. 19:15 Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali… » więcej 2022-05-20, godz. 18:30 "Wojna wymaga szczególnych działań, jeżeli chodzi o ratownictwo". Sprzęt dla strażaków z Ukrainy Sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych trafi do strażaków z obwodu iwanofrankowskiego. To m.in. specjalistyczne hełmy, ubrania, latarki i węże, które… » więcej 2022-05-20, godz. 18:00 Od Mazur po góry i zagranicę. Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca" Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na opolski rynek wróciły Międzynarodowe Targi Turystyki 'W stronę słońca'. Do niedzieli chętni mogą odwiedzać… » więcej 2022-05-20, godz. 17:15 Przedstawiciele KAS ujawnili podrobione towary. Wartość zatrzymanych rzeczy to około 400 tysięcy złotych Odzież i torebki z podrobionymi logami znanych marek ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »