Radio Opole » Audycje Radia Opole

OPOLSKIE "RODOS"

Magazyn poświęcony tematyce działkowo-ogródkowej zawierający porady dotyczące uprawy roślin, kwiatów, warzyw, itp. Integrujący środowiska działkowców, ogrodników i pasjonatów roślin. Sprzyjanie ekologii, integracji społecznej i zdrowemu trybowi życia.

Do słuchania w każdą sobotę od 15:00 do 17:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Do autorki można napisać tu: agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

2024-02-12, 15:50

Co zrobić, by pies nie przekopywał nam grządek? Poza tym rady Mai Popielarskiej, o jeżach w ogródkach i zaletach buraków

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Pies albo ogród - mówią niektórzy. W programie spróbowaliśmy przekonać do tego, że pies wcale nie musi być największym szkodnikiem naszych upraw. Co zrobić, by nasz pupil nie przekopywał grządek? Jak oduczyć psa "podlewania" drzew i krzewów? O tym m.in. rozmawialiśmy z zoopsychologiem Leszkiem Koisem.

W cyklu "Co mieszka w naszym ogródku?" tym razem o lubianym chyba przez wszystkich zwierzaku, czyli o jeżu, z którego bytności na naszej działce powinniśmy być bardzo dumni.

Z kolei Maja Popielarska - znana chyba wszystkim miłośnikom ogrodów z programów, które prowadzi - zachęciła do eksperymentowania w swojej zielonej oazie. Było też o tym, że by być bardziej w zgodzie z naturą, warto na swojej działce sadzić rośliny przyjazne ptakom i owadom.

Nie zapomnieliśmy też o kąciku prozdrowotnym, w którym warzywa i owoce dzielimy na części pierwsze. Tym razem sprawdziliśmy, co jest w buraku i dlaczego warto go jeść.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »