Radio Opole » Audycje Radia Opole

WSZYSTKO O LITERATURZE

To audycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania książek. Zaglądamy do księgarń, bibliotek i wydawnictw. Doradzamy, co warto przeczytać, czy też na jakie spotkania autorskie warto się wybrać. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, recenzje i propozycje książkowe oraz nowości i zapowiedzi wydawnicze.

Do słuchania w każdą niedzielę od 16:00 do 18:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest powtarzana w paśmie powtórkowym z niedzieli na poniedziałek po godz. 2:00 oraz w soboty od godz. 8:00 na Radio Opole 3 KULTURA.

2024-06-12, 13:44

"Słowiańskie mity i opowieści w komiksie"

Wiktoria Korzeniewska i Bartosz Renans w audycji Witolda Sułka [fot. archiwum prywatne]
Wiktoria Korzeniewska i Bartosz Renans w audycji Witolda Sułka [fot. archiwum prywatne]
Wiktoria Korzeniewska i Bartosz Renans w audycji Witolda Sułka [fot. archiwum prywatne]Jak zaznacza w rozmowie autorka komiksu o słowiańskich mitach, Wiktoria Korzeniewska, powstał on zarówno z przekonania o potrzebie przybliżenia ich młodszym czytelnikom i to w formie niezwykle przez nich lubianej, czyli opowieści graficznej.

Wspólnie z ilustratorką, Natalią Noszczyńską stworzyły więc nie tylko zbiór podań i legend, ale nadały mu formę powieściową, w której ważną rolę odgrywają współcześni bohaterowie.

Książkę wydało Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »