Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-26, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Włodarz Namysłowa nie dostanie podwyżki. Burmistrz: "Nie zabiegałem o dodatkowe pieniądze, mam z czego żyć"

Bartłomiej Stawiarski [fot. Paula Hołubowicz]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Paula Hołubowicz]
Sesja rady miejskiej w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Sesja rady miejskiej w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Burmistrz Namysłowa na razie nie dostanie podwyżki. Miejscy radni podczas dzisiejszej (26.11) sesji nie przyjęli uchwały wprowadzającej nowe zasady wynagradzania włodarza gminy.
Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały po uwzględnieniu wszystkich dodatków burmistrz miał zarabiać o około 5 tysięcy więcej niż obecnie, czyli 15 770 złotych brutto miesięcznie. Podczas dyskusji radny Wojciech Próchnicki zaproponował nawet, by kwota ta wyniosła 19 tysięcy 712 złotych.

Przewodniczący namysłowskiej rady miejskiej Jacek Ochędzan wskazywał, że zapisana w projekcie kwota to najniższa możliwa wartość po ostatnich zmianach prawa.

- Zgodnie z decyzją sejmu, zostały uchwalone podwyżki, zostały uchwalone kwoty bazowe i do nich musimy się odnieść. Ponieważ zostało to pozostawione do uchwalenia poprzez rady miejskie, radni podejmują decyzje samodzielnie. W tym przypadku rzeczywiście ustawowa podwyżka dla pana burmistrza nie doszła do skutku - tłumaczy.

Za podwyżką zagłosowało 8 radnych, podczas gdy przeciwnych było 10 osób.

Burmistrz Bartłomiej Stawiarski powiedział Radiu Opole, że decyzja rady nie jest dla niego powodem do zmartwień, ponieważ nie traktuje on pełnionej przez siebie funkcji jako okazji do zarobku.

- To bardzo dobrze, bo ja się o tę podwyżkę nie prosiłem, nie zabiegałem o to. To miała być implementacja przepisów. Nie przyszedłem do gminy Namysłów sprawować funkcję burmistrza dla pieniędzy. Mnie ogromną satysfakcję sprawia to, jak inwestycje są realizowane, to że tutaj coś się dzieje. Prawdę mówiąc, jest mi to obojętne, czy radni mi przegłosują tę podwyżkę czy nie, bo ja mam z czego żyć - zapewnia.

W trakcie sesji zauważano jednak, że nieprzyjęcie uchwały da burmistrzowi możliwość dochodzenia swoich praw na przykład przed sądem pracy. Zapytany o taką ewentualność włodarz gminy wskazuje jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, by podejmować decyzję w tej sprawie.
Jacek Ochędzan
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej 2022-01-25, godz. 19:45 Radni sejmiku województwa obradowali zdalnie. Mówili o edukacji kulturowej i nauce języka niemieckiego jako języka… Za nami pierwsza w tym roku sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Z powodu sytuacji epidemicznej radni obradowali zdalnie. Wprowadzono zmiany do Wieloletniej… » więcej 2022-01-25, godz. 18:57 Od czwartku wraca nauka zdalna! Nie obejmie wszystkich Uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku (27.01) przechodzą na nauczanie zdalne - to decyzja resortu edukacji. » więcej 2022-01-25, godz. 18:30 Umiesz liczyć - licz na siebie? Gmina bierze się za remonty dróg powiatowych [Reporterskie Tu i Teraz] Gmina Ujazd chciała się dołożyć do remontów dróg i budowy chodników przy trasach powiatowych. Starostwo w Strzelcach Opolskich odmówiło, bo nie ma pieniędzy… » więcej 2022-01-25, godz. 18:15 Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko… » więcej 2022-01-25, godz. 16:50 Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA] Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać… » więcej 2022-01-25, godz. 16:16 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannie prawie 1000 uczniów i 6 nauczycieli [WYKAZ SZ… Blisko tysiąc uczniów trafiło na kwarantannę po wykryciu zakażenia koronawirusem w 15 szkołach i przedszkolach w Opolu. COVID-19 stwierdzono także u 7 nauczycieli… » więcej 2022-01-25, godz. 15:45 Zataił śmierć kolegi, bo bał się stracić dach nad głową. 24-latek "zamieszkał" z nieboszczykiem, grozi mu do 8… Do 8 lat więzienia grozi 24-letniemu Dawidowi G., który przez miesiąc w Nysie mieszkał pod jednym dachem z nieboszczykiem. Mężczyźnie przedstawiono trzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »