Radio Opole » Gospodarka
2022-07-13, 10:35 Autor: Katarzyna Plewnia

Justyna Zielińska z Partii Republikańskiej: "Rząd skutecznie pokazuje, że ma plan na inflację"

Justyna Zielińska [fot. Maciej Marciński]
Justyna Zielińska [fot. Maciej Marciński]
O działaniach antyinflacyjnych, jakie rząd podejmuje, w "Porannej Rozmowie Radia Opola" mówiła szefowa Partii Republikańskiej w regionie Justyna Zielińska.
- Myślę, że rząd Zjednoczonej Prawicy bardzo skutecznie pokazuje, że ma plan na inflację. Nikt też nie ukrywa, że inflacja tej wysokości mu pasuje - mówiła w "Porannej Rozmowie Radia Opola" szefowa Partii Republikańskiej na Opolszczyźnie Justyna Zielińska, odnosząc się do danych z raportu NBP, z którego wynika, że bez rządowej antyinflacyjnej tarczy inflacja może dojść do 26%.

- Ja myślę, że rząd na bieżąco reaguje i sprawdza, i ta inflacja jest pod stałą kontrolą. Myślę, że te działania, które są skuteczne najzwyczajniej w świecie, będą w miarę możliwości wydłużone, żeby obywatele jak najmniej odczuli tę inflację, która - jak wiadomo - nie jest z naszej winy. To jest ogół czynników, które nas zastały. Sytuacja, jak wychodzenie po pandemii COVID-19, której też się nikt nie spodziewał, wojna na Ukrainie - jest bardzo dużo czynników, które na nią wpływają - wyliczała.

- Opozycja i tak znajdzie coś do krytykowania, nawet gdyby program był najlepszy - stwierdziła Justyna Zielińska w odpowiedzi na zarzut, jaki rządzącym i NBP stawia opozycja, że zbyt późno zaczęto podnosić stopy procentowe. - Tych działań antyinflacyjnych jest sporo - dodała Justyna Zielińska.

- Są dofinansowania do energii elektrycznej, tutaj gwarancja cen węgla, mamy obniżki do zera procent jeśli chodzi o VAT na żywność i tak dalej, więc tych czynników jest naprawdę dużo - przekonywała na radiowej antenie.
Justyna Zielińska, cz. 1
Justyna Zielińska, cz. 1

Gospodarka

2022-09-25, godz. 19:00 Osiem nagród zdobyli na poznańskich targach opolscy producenci i kucharze Opolscy producenci i kucharze przywieźli z poznańskich targów 'Smaki regionów' aż osiem nagród. Podczas imprezy miał miejsce krajowy finał konkursu „Nasze… » więcej 2022-09-23, godz. 18:30 Pieniądze już w samorządach. Wojewoda apeluje o sprawną weryfikację wniosków o dodatek węglowy 160 mln złotych - tyle pieniędzy wypłacił dotychczas urząd wojewódzki w Opolu samorządom z terenu województwa opolskiego. Te mają je rozdysponować mieszkańcom… » więcej 2022-09-23, godz. 12:00 VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej już od dzisiaj w Nysie Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Grodkowskiej 54. Potrwa od godz. 13:00 do 19:00. » więcej 2022-09-23, godz. 09:10 Trzy remonty na "krajówkach" w regionie. Będzie ruch wahadłowy 3 remonty tras krajowych chce przeprowadzić jeszcze przed końcem roku GDDKiA w Opolu. Właśnie wyłoniono wykonawców i podpisano odpowiednie umowy. » więcej 2022-09-22, godz. 15:00 "O zmianach w prawie pracy przy kawie". W Wyższej Szkole Bankowej w Opolu zorganizowano szkolenie dla pracowników wielu… Zmiany w dopuszczalnej kontroli pracownika i pracy zdalnej były tematem dzisiejszego (22.09) szkolenia organizowanego przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej… » więcej 2022-09-22, godz. 10:00 Dom? Mieszkanie? Działka? Można zapytać o wszystko podczas sobotniego Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa zorganizuje w trzech miastach naszego województwa Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. » więcej 2022-09-22, godz. 08:00 Umicore oficjalnie otwarty. Firma zainwestuje w Nysie 660 mln euro W Radzikowicach koło Nysą oficjalnie otwarto fabrykę materiałów katodowych, które są wykorzystywane w akumulatorach do pojazdów elektrycznych. Docelowo… » więcej 2022-09-21, godz. 20:10 Opolski ZUS wypłaca odszkodowania za wypadki przy pracy. Od stycznia to ponad 3 miliony złotych 412 odszkodowań za wypadki przy pracy i choroby zawodowe wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca sierpnia. » więcej 2022-09-21, godz. 17:00 Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu. "Tutaj są pokazywane rozwiązania, które stanowią o przyszłości" Eksperci z całego kraju wzięli udział w 14. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który dziś (21.09) zorganizowano na Politechnice Opolskiej. Tematem… » więcej 2022-09-20, godz. 20:30 Węgiel w Polsce coraz droższy. Mieszkańcy naszego regionu ''ratują'' się zakupami w Czechach. "Gorszej jakości, który… Z powodu wysokich cen węgla i braku surowca na rynku sporo osób postanowiło zaopatrzyć się w towar w Czechach. Polacy kupują u naszych południowych sąsiadów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »