Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-20, 13:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Nie dbamy o czystość, a mamy pretensje". Wraca problem śmieci na kąpielisku Bolko

Śmieci na kąpielisku Bolko [fot. Sławomir Mielnik]
Śmieci na kąpielisku Bolko [fot. Sławomir Mielnik]
Choć sezon wakacyjny jeszcze na dobre się nie rozpoczął, to znów korzystający z kąpieliska Bolko w Opolu pozostawili po sobie niemiłą pamiątkę. Wczoraj (19.06) można było tam zauważyć wysypujące się z koszy tony śmieci.
- Człowiek chce sobie przyjść odpocząć i się okazuje, że miejsce tutaj jest zabrudzone, ludzie o to nie dbają. Wiemy, że opiekujący się tym obiektem robią wszystko co tylko mogą, ale po prostu ludzie, którzy tutaj są, nie dbają o to miejsce. To jest przykre, że nie dbamy o to, gdzie żyjemy, a potem mamy pretensje, że jest brudno. Człowiek nawet nie może się na plaży czy na trawie obok położyć, bo zawsze jakiś śmieć - mówi jeden z mężczyzn.

- Jest dużo szkła, plastiku i papierów. Nie rozumiem ludzi, dlaczego nie mogą dać tych śmieci do koszy, jak tu blisko są. Widzę pozostałości po grillach i różnym jedzeniu. Ludzie powinni to wyrzucać - dodają spotkane na miejscu dziewczynki.

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu przypominają, że problem pozostawianych śmieci wraca jak bumerang, a o czystość w miejscu wypoczynku powinni dbać wszyscy odwiedzający.

- Staramy się codziennie dbać, żeby w tym miejscu było czysto, ale musimy też pamiętać o zachowaniu każdego z nas - mówi Aleksandra Raś, rzecznik prasowy MOSiR-u w Opolu. - Każda osoba, która na tym kąpielisku się pojawia, powinna mieć takie poczucie odpowiedzialności, bo jest to nasze dobro wspólne i nikt nie chce wypoczywać w otoczeniu śmieci. Nikt nie chce również wypoczywać w otoczeniu koszy na śmieci. Dlatego nie chcemy już dostawiać kolejnych, bo każdy kto korzysta, na pewno wie, że jest ich całkiem sporo. Ale problemem nie jest brak koszy, tylko obserwujemy to, że podczas gdy niektóre kosze są wypełnione po brzegi, a wręcz się wysypują i wiatr potem rozwiewa te śmieci, to inne pojemniki i kontenery stoją puste.
Ludzie
Aleksandra Raś

Wiadomości z regionu

2024-07-24, godz. 20:00 Rower elektryczny z dofinansowaniem. Od nowego roku ruszy program "Mój rower elektryczny" Dotacje do zakupu rowerów elektrycznych sięgną 300 mln złotych. Tak przewiduje projekt programu „Mój rower elektryczny”, który wejdzie w życie w 2025… » więcej 2024-07-24, godz. 19:44 Jacht z nastolatkami przewrócił się na Jeziorze Nyskim Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. Jak czytamy w mediach społecznościowy WOPR Nysa, pod numer alarmowy zadzwonił obywatel Czech, który poinformował o wywróconym… » więcej 2024-07-24, godz. 18:44 Fundacja "Mam Marzenie" pomaga spełniać życzenia chorych dzieci Tysiąca złotych brakuje do zrealizowania marzenia 17-letniej Ani z Opola, która chciałaby polecieć balonem w tureckiej Kapadocji. To tylko jedno z kilkuset… » więcej 2024-07-24, godz. 17:15 Jest problem z pozyskaniem unijnego dofinansowania na modernizację przygranicznych mostów Kwestie własnościowe i porozumień międzypaństwowych komplikują samorządowcom z Prudnika i Głuchołaz modernizację dróg oraz mostów na pograniczu polsko-czeskim… » więcej 2024-07-24, godz. 17:13 Brzeg ma problem z segregacją śmieci w blokach i kamienicach. Ruszyły kontrole Kontrole wiat śmietnikowych przy blokach i kamienicach rozpoczął Urząd Miasta w Brzegu. W zabudowie jednorodzinnej poziom sortowania odpadów jest zadowalający… » więcej 2024-07-24, godz. 17:07 Lubi się bawić i tulić. Nyskie starostwo szuka domu dla... Mizia Nyskie starostwo szuka domu dla ... Mizia. Kot kilka tygodni temu przybłąkał się na teren urzędu i już tam pozostał. Ma tam swój tymczasowy domek, ale… » więcej 2024-07-24, godz. 17:00 Opolski ratusz przygotowuje się do budowy nowej tężni. Tym razem na osiedlu Armii Krajowej Budowę tężni solankowej na osiedlu Armii Krajowej planuje Urząd Miasta Opole. W tej sprawie ogłoszono przetarg na sporządzenie projektu, a później ratusz… » więcej 2024-07-24, godz. 16:00 Będzie nowy komfort dojazdu i dojścia do Brzeskiego Centrum Medycznego. Rusza remont Diametralnie zmieni się otoczenie Brzeskiego Centrum Medycznego po zakończeniu modernizacji wartej ponad 10,5 miliona złotych. » więcej 2024-07-24, godz. 15:04 Basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu ponownie otwarty W samo południe basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu został ponownie udostępniony dla mieszkańców. Przez kilka ostatnich dni obiekt był… » więcej 2024-07-24, godz. 15:01 Pielgrzymi z Niemiec i Francji przemierzają Szlak św. Jakuba prowadzący przez Opolszczyznę [ZDJĘCIA] Kilkudziesięcioro pielgrzymów z Nadrenii-Palatynatu i Kraju Saary z Niemiec oraz z Francji przyjechało na Opolszczyznę, aby wędrować Szlakiem św. Jakuba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »