Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-21, 13:10 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w PSP w Tułowicach [fot. Marcin Boczek]
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w PSP w Tułowicach [fot. Marcin Boczek]
Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek szkolnych i nauki. W Tułowicach zorganizowano dzisiaj (21.06) wojewódzkie zakończenie roku szkolnego.
- Bardzo się cieszymy, że w końcu będziemy mieć wolne, bo nareszcie się wyśpimy i odpoczniemy - mówią uczniowie.

- Nie muszę tak szybko wstawać i mogę jeździć na rowerze, na hulajnodze i siedzieć w domu, odpoczywać. - Będzie czas wolny, nie będę musiał tak szybko wstawać o 08:00 i będę mógł się w końcu wyspać. - Cieszę się bardzo, bo nie będzie już tej nauki, a będzie można się spotykać z koleżankami, przyjaciółmi i rodziną. - Ciężki był ten rok dla ciebie? - Na pewno trochę cięższy niż ostatni, ale udało się jakoś mieć fajną średnią, lepszą niż dotychczas, więc się bardzo cieszę.

W szkole podstawowej w Tułowicach, jak przekazuje dyrektor Justyna Paszkowska, wakacje rozpoczyna prawie 350 uczniów.

- Rok niesamowity. Było wiele radości, było wesoło, ale też były sytuacje problemowe i trudne, a nawet smutne, ale dotrwaliśmy do końca tego roku. Niespełna dwa tygodnie temu obchodziliśmy wielkie święto szkoły jubileusz 60-lecia, także co chwilę mamy jakąś wspaniałą imprezę.

- Myślę, że dla dzieci jest to jeden z najciekawszych dni w ciągu całego roku szkolnego, bo to podsumowanie 10 miesięcy nauki i całej wykonanej pracy - zaznacza Joanna Raźniewska, Opolski Kurator Oświaty.

- Myślę, że ten rok jest trochę taki podzielony. To jest trochę takie przejście między dwoma różnymi filozofiami edukacyjnymi państwa i ich strategiami. Natomiast mam nadzieję, że w każdej dobrej, mądrej szkole to dla dzieciaków był świetny, zupełnie nieuzależniony od tych zmian rok i mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli radośnie się we wrześniu spotkać, cali i zdrowi.

Dodajmy, że uczniowie do szkół powrócą dopiero 2 września.
Uczniowie
Justyna Paszkowska
Joanna Raźniewska

Wiadomości z regionu

2024-07-24, godz. 20:00 Rower elektryczny z dofinansowaniem. Od nowego roku ruszy program "Mój rower elektryczny" Dotacje do zakupu rowerów elektrycznych sięgną 300 mln złotych. Tak przewiduje projekt programu „Mój rower elektryczny”, który wejdzie w życie w 2025… » więcej 2024-07-24, godz. 19:44 Jacht z nastolatkami przewrócił się na Jeziorze Nyskim Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. Jak czytamy w mediach społecznościowy WOPR Nysa, pod numer alarmowy zadzwonił obywatel Czech, który poinformował o wywróconym… » więcej 2024-07-24, godz. 18:44 Fundacja "Mam Marzenie" pomaga spełniać życzenia chorych dzieci Tysiąca złotych brakuje do zrealizowania marzenia 17-letniej Ani z Opola, która chciałaby polecieć balonem w tureckiej Kapadocji. To tylko jedno z kilkuset… » więcej 2024-07-24, godz. 17:15 Jest problem z pozyskaniem unijnego dofinansowania na modernizację przygranicznych mostów Kwestie własnościowe i porozumień międzypaństwowych komplikują samorządowcom z Prudnika i Głuchołaz modernizację dróg oraz mostów na pograniczu polsko-czeskim… » więcej 2024-07-24, godz. 17:13 Brzeg ma problem z segregacją śmieci w blokach i kamienicach. Ruszyły kontrole Kontrole wiat śmietnikowych przy blokach i kamienicach rozpoczął Urząd Miasta w Brzegu. W zabudowie jednorodzinnej poziom sortowania odpadów jest zadowalający… » więcej 2024-07-24, godz. 17:07 Lubi się bawić i tulić. Nyskie starostwo szuka domu dla... Mizia Nyskie starostwo szuka domu dla ... Mizia. Kot kilka tygodni temu przybłąkał się na teren urzędu i już tam pozostał. Ma tam swój tymczasowy domek, ale… » więcej 2024-07-24, godz. 17:00 Opolski ratusz przygotowuje się do budowy nowej tężni. Tym razem na osiedlu Armii Krajowej Budowę tężni solankowej na osiedlu Armii Krajowej planuje Urząd Miasta Opole. W tej sprawie ogłoszono przetarg na sporządzenie projektu, a później ratusz… » więcej 2024-07-24, godz. 16:00 Będzie nowy komfort dojazdu i dojścia do Brzeskiego Centrum Medycznego. Rusza remont Diametralnie zmieni się otoczenie Brzeskiego Centrum Medycznego po zakończeniu modernizacji wartej ponad 10,5 miliona złotych. » więcej 2024-07-24, godz. 15:04 Basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu ponownie otwarty W samo południe basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu został ponownie udostępniony dla mieszkańców. Przez kilka ostatnich dni obiekt był… » więcej 2024-07-24, godz. 15:01 Pielgrzymi z Niemiec i Francji przemierzają Szlak św. Jakuba prowadzący przez Opolszczyznę [ZDJĘCIA] Kilkudziesięcioro pielgrzymów z Nadrenii-Palatynatu i Kraju Saary z Niemiec oraz z Francji przyjechało na Opolszczyznę, aby wędrować Szlakiem św. Jakuba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »