Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-21, 13:10 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w PSP w Tułowicach [fot. Marcin Boczek]
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w PSP w Tułowicach [fot. Marcin Boczek]
Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek szkolnych i nauki. W Tułowicach zorganizowano dzisiaj (21.06) wojewódzkie zakończenie roku szkolnego.
- Bardzo się cieszymy, że w końcu będziemy mieć wolne, bo nareszcie się wyśpimy i odpoczniemy - mówią uczniowie.

- Nie muszę tak szybko wstawać i mogę jeździć na rowerze, na hulajnodze i siedzieć w domu, odpoczywać. - Będzie czas wolny, nie będę musiał tak szybko wstawać o 08:00 i będę mógł się w końcu wyspać. - Cieszę się bardzo, bo nie będzie już tej nauki, a będzie można się spotykać z koleżankami, przyjaciółmi i rodziną. - Ciężki był ten rok dla ciebie? - Na pewno trochę cięższy niż ostatni, ale udało się jakoś mieć fajną średnią, lepszą niż dotychczas, więc się bardzo cieszę.

W szkole podstawowej w Tułowicach, jak przekazuje dyrektor Justyna Paszkowska, wakacje rozpoczyna prawie 350 uczniów.

- Rok niesamowity. Było wiele radości, było wesoło, ale też były sytuacje problemowe i trudne, a nawet smutne, ale dotrwaliśmy do końca tego roku. Niespełna dwa tygodnie temu obchodziliśmy wielkie święto szkoły jubileusz 60-lecia, także co chwilę mamy jakąś wspaniałą imprezę.

- Myślę, że dla dzieci jest to jeden z najciekawszych dni w ciągu całego roku szkolnego, bo to podsumowanie 10 miesięcy nauki i całej wykonanej pracy - zaznacza Joanna Raźniewska, Opolski Kurator Oświaty.

- Myślę, że ten rok jest trochę taki podzielony. To jest trochę takie przejście między dwoma różnymi filozofiami edukacyjnymi państwa i ich strategiami. Natomiast mam nadzieję, że w każdej dobrej, mądrej szkole to dla dzieciaków był świetny, zupełnie nieuzależniony od tych zmian rok i mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli radośnie się we wrześniu spotkać, cali i zdrowi.

Dodajmy, że uczniowie do szkół powrócą dopiero 2 września.
Uczniowie
Justyna Paszkowska
Joanna Raźniewska

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »