Radio Opole » Gospodarka
2024-06-20, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Centrum Integracji Cudzoziemców z nową ofertą dla bezrobotnych obywateli spoza UE

Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Obywatele spoza Unii Europejskiej, którzy szukają pracy, mogą skorzystać z nowej oferty, jaką przygotowało Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu. W ramach działalności uruchomione zostało pośrednictwo pracy. W poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia pomagają dwie osoby, które nie tylko proponują różnego rodzaju stanowiska, ale też pomagają w procesie rekrutacji.
- Aby skorzystać z usług pośrednika, to cudzoziemiec musi najpierw do nas przyjść i wypełnić deklarację oraz posiadać wszystkie dokumenty potwierdzające jego legalny pobyt w Polsce - mówi Anna Rawska, kierownik Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu.

- Na koncie mamy pierwsze sukcesy. Dzięki nam kilkanaście osób znalazło zatrudnienie. Przeważającą część stanowią kobiety. Z naszych analiz wynika, że znajdują one pracę w domach opieki, ale te panie mają już doświadczenia, bo były pielęgniarkami albo lekarzami, mowa tutaj o Ukrainie. Oprócz tego są też zatrudniane na produkcji.

Dodajmy, że pośrednicy mogą również uczestniczyć w rozmowie rekrutacyjnej.

Centrum Integracji Cudzoziemców jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00, a także w co drugą sobotę w tygodniach parzystych od godziny 08:00 do 12:00.
Anna Rawska

Gospodarka

2024-07-19, godz. 18:00 Cała załoga Walcowni Rur Andrzej z wypowiedzeniami. Czy znajdzie się dla nich praca? Wszyscy pracownicy Walcowni Rur 'Andrzej' w Zawadzkiem otrzymali już wypowiedzenia. Przypomnijmy, po tym jak zarząd spółki Alchemia z Grupy Boryszew podjął… » więcej 2024-07-19, godz. 15:01 Czy będzie rządowa dotacja na budowę nowego mostu w Opolu? Było spotkanie z ministrem Władze Opola lobbują za budową nowego mostu przez Odrę. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski spotkał się w tej sprawie z Dariuszem Klimczakiem, ministrem infrastruktury… » więcej 2024-07-18, godz. 08:00 Coraz mniej ofert pracy trafia do publicznych pośredników. "Portale są szybsze i łatwiejsze" O zgłaszanie ofert pracy apeluje do przedsiębiorców Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowy Urząd Pracy w Opolu. » więcej 2024-07-17, godz. 11:45 Brakuje ofert wakacyjnej pracy dla uczniów. "To większa odpowiedzialność pracodawców" Niewiele jest ofert pracy w te wakacje dla uczniów. Tak wynika z danych Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy… » więcej 2024-07-17, godz. 11:15 Prezes SIM Opolskie w Radiu Opole: Czy plan spółki jest zagrożony? 12 opolskich gmin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości są udziałowcami powołanej w listopadzie 2021 roku spółki SIM Opolskie, która zapowiadała wybudowanie… » więcej 2024-07-16, godz. 21:09 Jest pomysł na pompownię ze zlewnią. Jasiona w gminie Lubrza ma być podłączona do kanalizacji Prudnika Władze Lubrzy zapowiadają przyśpieszenie w kanalizowaniu gminy. Większość wiosek nie ma zbiorczego odbioru przydomowych ścieków, które przewożone są… » więcej 2024-07-15, godz. 14:22 Najpierw wypiękniał rynek. Teraz drogi dojazdowe Na rynek główny w Koźlu dostaniemy się kolejną odrestaurowaną przecznicą. Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa ulicy Sienkiewicza. Brukowa nawierzchnia… » więcej 2024-07-14, godz. 14:00 Ruszył remont drogi powiatowej na trasie Rozmierka-Grodzisko. Będą utrudnienia dla kierowców Już nie grysy, a przede wszystkim masy bitumiczne na całych odcinkach jezdni. Powiat strzelecki inwestuje w remonty i wymienia części dróg, aby te były bardziej… » więcej 2024-07-13, godz. 16:29 Nowy "dywanik" asfaltowy na pięciu drogach osiedla Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu Dziury i pęknięcia zniknęły z pięciu ulic na osiedlu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu. Nowy 'dywanik' asfaltowy został położony na Ogrodowej, Leszczynowej… » więcej 2024-07-11, godz. 13:01 "Od dawna chcieliśmy wykorzystać nasze położenie". W Branicach powstanie nowe targowisko W Branicach powstanie przygraniczna giełda rolno-towarowa. Władze gminy zakupiły już teren po byłym tartaku na realizację tego przedsięwzięcia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »