Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-18, 12:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ma dwa mieszkania i czuje się zastraszany. Prezydent Opola zabiera głos w sprawie mieszkań w OTBS

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski [fot. M. Matuszkiewicz]
Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski [fot. M. Matuszkiewicz]
- To jest próba zastraszenia mnie i powstrzymania tych zmian, które w spółce WiK się dzieją - tak mówił dziś (18.05) podczas konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując wczorajszy briefing eurodeputowanego Patryka Jakiego, który dał prezydentowi Opola tydzień na zwrócenie mieszkania w budynku OTBS przy ul. Oleskiej 35. Zdaniem Wiśniewskiego jest to ultimatum, które ma przykryć aferę prezesa spółki WiK Ireneusza Jakiego. Za 7 dni rada nadzorcza spółki ma dyskutować nad zmianami w zarządzie.
Jak dodał Wiśniewski ostatnie wydarzenia spowodowały, że boi się o swoje bezpieczeństwo i rozważa zwrócenie się do policji o ochronę osobistą.

- Obiecałem sobie, że nie ulegnę żadnemu ultimatum, bo nie pozwolę dalej krzywdzić ludzi - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Nawet jeżeli to będzie oznaczało moją krzywdę, nawet jeżeli będę słyszał dalej groźby, moja rodzina będzie nadal nachodzona, a ja być może rzeczywiście będę musiał chodzić z policją po mieście. Dodatkowo będę pewnie nadal w wiadomościach atakowany, że jestem ten, czy tamten, zły. Tak miało to też miejsce z prezydentem Adamowiczem. Mimo to nie zgodzę się na to, żeby ta krzywda ludzi została.

Prezydent Opola przyznał również, że jest w posiadaniu nie jednego a dwóch mieszkań z OTBS. Podkreślał, że działał zgodnie z prawem.

- Mieszkania, które są w tej chwili w mojej dyspozycji, są mieszkaniami, które stały puste. Przez wiele miesięcy były oferowane do najmu. Te osoby, które się na nie zgłosiły, wycofały się z najmu tych mieszkań. Ja nie skorzystałem jako pierwszy. Ja nie wiem, czy te mieszkania będą za 10 lat droższe, czy tańsze. Być może posłużą też one moim rodzicom, którzy obecnie mieszkają w bloku bez windy, a być może w przyszłości mój syn w nim zamieszka. Tego nie wiem.

Dodajmy, że podczas wczorajszej (18.05) konferencji europoseł Patryk Jaki podkreślił, że gdyby prezydent Opola nie przyznał sobie tego mieszkania, musiałby starać się o kredyt. Europoseł dodał, że zrywa wszystkie relacje z prezydentem Opola.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »