Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-18, 12:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ma dwa mieszkania i czuje się zastraszany. Prezydent Opola zabiera głos w sprawie mieszkań w OTBS

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski [fot. M. Matuszkiewicz]
Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski [fot. M. Matuszkiewicz]
- To jest próba zastraszenia mnie i powstrzymania tych zmian, które w spółce WiK się dzieją - tak mówił dziś (18.05) podczas konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując wczorajszy briefing eurodeputowanego Patryka Jakiego, który dał prezydentowi Opola tydzień na zwrócenie mieszkania w budynku OTBS przy ul. Oleskiej 35. Zdaniem Wiśniewskiego jest to ultimatum, które ma przykryć aferę prezesa spółki WiK Ireneusza Jakiego. Za 7 dni rada nadzorcza spółki ma dyskutować nad zmianami w zarządzie.
Jak dodał Wiśniewski ostatnie wydarzenia spowodowały, że boi się o swoje bezpieczeństwo i rozważa zwrócenie się do policji o ochronę osobistą.

- Obiecałem sobie, że nie ulegnę żadnemu ultimatum, bo nie pozwolę dalej krzywdzić ludzi - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Nawet jeżeli to będzie oznaczało moją krzywdę, nawet jeżeli będę słyszał dalej groźby, moja rodzina będzie nadal nachodzona, a ja być może rzeczywiście będę musiał chodzić z policją po mieście. Dodatkowo będę pewnie nadal w wiadomościach atakowany, że jestem ten, czy tamten, zły. Tak miało to też miejsce z prezydentem Adamowiczem. Mimo to nie zgodzę się na to, żeby ta krzywda ludzi została.

Prezydent Opola przyznał również, że jest w posiadaniu nie jednego a dwóch mieszkań z OTBS. Podkreślał, że działał zgodnie z prawem.

- Mieszkania, które są w tej chwili w mojej dyspozycji, są mieszkaniami, które stały puste. Przez wiele miesięcy były oferowane do najmu. Te osoby, które się na nie zgłosiły, wycofały się z najmu tych mieszkań. Ja nie skorzystałem jako pierwszy. Ja nie wiem, czy te mieszkania będą za 10 lat droższe, czy tańsze. Być może posłużą też one moim rodzicom, którzy obecnie mieszkają w bloku bez windy, a być może w przyszłości mój syn w nim zamieszka. Tego nie wiem.

Dodajmy, że podczas wczorajszej (18.05) konferencji europoseł Patryk Jaki podkreślił, że gdyby prezydent Opola nie przyznał sobie tego mieszkania, musiałby starać się o kredyt. Europoseł dodał, że zrywa wszystkie relacje z prezydentem Opola.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2023-12-02, godz. 20:45 Tauron 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork bez punktów w meczu z Bogdanką W meczu 12. kolejki Tauron 1. Ligi siatkówki mężczyzn Mickiewicz Kluczbork przegrał we własnej hali z Bogdanką Arkę Chełm 1:3 (19:25, 25:17, 14:25 i 16:25)… » więcej 2023-12-02, godz. 19:00 Ochotnicy z Naroka stracili swój pojazd. Z pomocą przyszedł komendant PSP Strażacy z OSP Narok, którzy w miniony czwartek (30.11) przez wypadek używanego przez nich wozu strażackiego, stracili możliwość pomagania innym w potrzebie… » więcej 2023-12-02, godz. 17:00 Mikołaje opanowały Opole. To już 9. taki marsz w mieście Mikołaje, panie Mikołajowe i małe Mikołajki, do tego śnieżynki, bałwanki i anioły. Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole. Barwny, głośny korowód… » więcej 2023-12-02, godz. 14:45 Brak wody w Otmuchowie. Podwód? Pęknięta rura. Naprawa trwa Znaczna część mieszkańców Otmuchowa i okolic pozostaje bez wody. To efekt pęknięcia rury, do którego doszło dziś (02.12) w Otmuchowie. Część miasta… » więcej 2023-12-02, godz. 14:00 Opolscy ''woprowcy'' świętują jubileusz 50-lecia działalności Opolskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma 50 lat. Jubileuszowa konferencja połączona z nadaniem sztandaru dla opolskiego WOPR obyła się dzisiaj (02.12)… » więcej 2023-12-02, godz. 14:00 Zima nie przeszkadza, tradycja zobowiązuje. 25. Szczepanowickie Betlejem w przygotowaniu Urodzinowa - będzie wyjątkowa - przekonują budowniczowie Szczepanowickiego Betlejem, czyli największej w Opolu szopki bożonarodzeniowej w plenerze. Ta, zgodnie… » więcej 2023-12-02, godz. 13:30 "Mamy dyżury, cały czas działamy". Nyski WOPR pracuje także zimą Zima wcale nie jest dla nas czasem odpoczynku - mówi szef nyskich ratowników wodnych Jarosław Białochławek. WOPR-owcy w weekend dyżurują stacjonarnie nad… » więcej 2023-12-02, godz. 12:57 Rodzinne zmagania w pływaniu. "Family Cup" wróciło, tym razem do Opola Najmłodsi mają 6 lat, najstarsi zmierzają w stronę 'szóstki z przodu', a łączy ich zamiłowanie do pływania. Po kilkuletniej przerwie na mapę wydarzeń… » więcej 2023-12-02, godz. 12:03 Weekend ze świąteczną rozgrzewką w Kluczborku. Przygotowano wiele atrakcji Dwudniowy jarmark bożonarodzeniowy zaplanowano na ten weekend w Kluczborku. Impreza rozpocznie się oficjalnie o 12:00 na Rynku. » więcej 2023-12-02, godz. 12:00 e-BOK w "Czystym Regionie" już działa. Ma wiele funkcji dla mieszkańców Dzięki niemu złożysz i zaktualizujesz deklarację o wysokości opłaty za odpady, zamówisz usługę dodatkową czy złożysz reklamację. Od 1 grudnia mieszkańcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »