Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-21, 12:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS

Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego TBS-u. Radny sejmiku województwa opolskiego Tomasz Gabor oraz radny miasta Sławomir Batko chcą, aby każdy mieszkaniec TBS-u miał prawo do wykupu swojego lokalu nie po 15, czy 25 latach, tak jak jest teraz, a po 5 latach, tak jak jest to możliwe w przypadku mieszkań z ulicy Oleskiej. Tam, gdzie przypomnijmy, dwa lokale pozostają w dyspozycji prezydenta Opola.
Na zwołanej dziś (21.05) konferencji prasowej pojawili się także mieszkańcy jednego z opolskich TBS-ów.

- Pan prezydent uważa, że te mieszkania przy ulicy Oleskiej 35 są sprzedawane komercyjnie i żadnych preferencji nie ma, ale one są - mówi Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- One wynikają z tego, że choćby miasto wniosło aportem działki, na których TBS buduje. Wiemy doskonale, że gdyby tego rodzaju działki były sprzedane na rynku nieograniczonym, byłyby dużo droższe - wyjaśnia.

- Coraz więcej mieszkańców zgłasza się do nas z problemami wykupu mieszkań z TBS-u. Nie ma jednolitego regulaminu - dodaje Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego.

- Jeszcze raz apeluje o wprowadzenie jednolitych zapisów, żeby każdy mieszkaniec miał takie same prawa wykupu mieszkań z taki samym tzw. dojściem do własności - mówi Gabor.

Na zwołanej dziś (21.05) konferencji pojawili się także mieszkańcy TBS-u przy ulicy Stokrotek. Część z nich najmuje tam lokale już ponad 15 lat, jednak nadal nie ma prawa do wykupu. To miało się zmienić w 2015 roku. Wówczas prezydent obiecał im, że postara się o to, aby mogli wykupić swoje mieszkania. Jednak do tej pory nic takiego nie miało miejsca.

- My mieszkamy tam już ponad 20 lat i w tej sprawie nic się nie zmieniło. Tylko dostajemy co jakiś okres nowe umowy z nowymi stawkami czynszu - mówi jeden z mieszkańców.

- Jest jeszcze jeden problem, że nasze dzieci, które, gdy się wprowadzaliśmy, miały po kilka miesięcy, teraz to jest młodzież studiująca a my nie mam prawa scedowania umów najmu na te dzieci, więc po naszej śmierci nasze dzieci będą się mogły co najwyżej wyprowadzić - dodaje inna z lokatorek.
Sławomir Batko
Tomasz Gabor
Mieszkańcy TBS-u przy ulicy Stokrotek

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej 2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »