Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-21, 12:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS

Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa radnych S. Batko i T. Gabora [fot. Monika Matuszkiewicz]
Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego TBS-u. Radny sejmiku województwa opolskiego Tomasz Gabor oraz radny miasta Sławomir Batko chcą, aby każdy mieszkaniec TBS-u miał prawo do wykupu swojego lokalu nie po 15, czy 25 latach, tak jak jest teraz, a po 5 latach, tak jak jest to możliwe w przypadku mieszkań z ulicy Oleskiej. Tam, gdzie przypomnijmy, dwa lokale pozostają w dyspozycji prezydenta Opola.
Na zwołanej dziś (21.05) konferencji prasowej pojawili się także mieszkańcy jednego z opolskich TBS-ów.

- Pan prezydent uważa, że te mieszkania przy ulicy Oleskiej 35 są sprzedawane komercyjnie i żadnych preferencji nie ma, ale one są - mówi Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- One wynikają z tego, że choćby miasto wniosło aportem działki, na których TBS buduje. Wiemy doskonale, że gdyby tego rodzaju działki były sprzedane na rynku nieograniczonym, byłyby dużo droższe - wyjaśnia.

- Coraz więcej mieszkańców zgłasza się do nas z problemami wykupu mieszkań z TBS-u. Nie ma jednolitego regulaminu - dodaje Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego.

- Jeszcze raz apeluje o wprowadzenie jednolitych zapisów, żeby każdy mieszkaniec miał takie same prawa wykupu mieszkań z taki samym tzw. dojściem do własności - mówi Gabor.

Na zwołanej dziś (21.05) konferencji pojawili się także mieszkańcy TBS-u przy ulicy Stokrotek. Część z nich najmuje tam lokale już ponad 15 lat, jednak nadal nie ma prawa do wykupu. To miało się zmienić w 2015 roku. Wówczas prezydent obiecał im, że postara się o to, aby mogli wykupić swoje mieszkania. Jednak do tej pory nic takiego nie miało miejsca.

- My mieszkamy tam już ponad 20 lat i w tej sprawie nic się nie zmieniło. Tylko dostajemy co jakiś okres nowe umowy z nowymi stawkami czynszu - mówi jeden z mieszkańców.

- Jest jeszcze jeden problem, że nasze dzieci, które, gdy się wprowadzaliśmy, miały po kilka miesięcy, teraz to jest młodzież studiująca a my nie mam prawa scedowania umów najmu na te dzieci, więc po naszej śmierci nasze dzieci będą się mogły co najwyżej wyprowadzić - dodaje inna z lokatorek.
Sławomir Batko
Tomasz Gabor
Mieszkańcy TBS-u przy ulicy Stokrotek

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »