Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-23, 15:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

Prezydent Opola wpłacił zaliczkę na mieszkanie przed ustaleniem regulaminu? Tak twierdzi poseł Kowalski. Arkadiusz Wiśniewski odpowiada: "Nie byłem pierwszy"

Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski domaga się od prezydenta Opola Arkadiusz Wiśniewskiego zwrócenia dwóch mieszkań przy ulicy Oleskiej. Jak tłumaczy, z przeprowadzanej przez niego poselskiej kontroli w opolskim TBS-ie wynika, że włodarz miasta nabył mieszkanie w lipcu 2020 roku, a dopiero w październiku powstał regulamin finansowania tego przedsięwzięcia. Poseł przekonywał na konferencji prasowej, że prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski z premedytacją tak zaplanował inwestycję przy ulicy Oleskiej, że stał się jej beneficjentem. Prezydent Opola w odpowiedzi przekazał, że został najemcą dwóch mieszkań w TBS zgodnie z prawem.
- Mieszkanie, którego właścicielem jest Arkadiusz Wiśniewski, zwolnione zostało przez poprzedniego chętnego 7 lipca 2020 roku. Następnie 6 dni później zostało zarezerwowane przez prezydenta Opola, a już następnego dnia wpłacił on zaliczkę rezerwacyjną (10 tyś. zł) na ten lokal - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

- Najważniejsze pytanie to jest, kiedy dokładnie pan prezydent Arkadiusz Wiśniewski stał się właścicielem mieszkania numer 1, tego 50-metrowego z dwoma pokojami? To, co staram się ustalić, to przede wszystkim, to czy zgodnie z transparentnością, zasadami, którymi powinien kierować się prezydent Opola, miał dokładnie taki sam dostęp do informacji o wolnym lokum, jak każdy mieszkaniec.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski na zwołanej dziś (23.05) konferencji po raz kolejny podkreślił, że sprawa z zakupem przez niego mieszkań ma odwrócić uwagę od afery w spółce WiK, a dokładniej od prezesa Ireneusza Jakiego.

- Nie byłem pierwszy, ktoś już wcześniej ten najem miał. Kupiłem mieszkanie po cenie rynkowej, która wcale nie była atrakcyjna, co widać po wpisach na forum, które jest u mnie na forum. Nabyłem je również bez żadnego specjalnego wyposażenia, wykończenia. Nie ma tu żadnych preferencji. Nie chciałam się bratać z deweloperami - mówi prezydent Wisniewski.

Na briefingu obecny był również prezes TBS-u, który potwierdził, że wszystkie informacje o dostępnych mieszkaniach są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej spółki.

Przypomnijmy, że w czwartek (26.05) w spółce WiK ma odbyć się rada nadzorcza, podczas której mają zapaść decyzje dotyczące zarządu.
Janusz Kowalski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 15:35 "Potrzeby są duże". Dyskutowali, jak zapewnić seniorom opiekę blisko domu O opiece pozainstytucjonalnej dla seniorów i osób niepełnosprawnych rozmawiano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Chodzi o to, by wspomniane grupy jak najdłużej… » więcej 2023-09-28, godz. 15:00 Niepełnosprawni mają problemy z likwidacją barier architektonicznych. Brakuje wykonawców z branży budowlanej Nie wszyscy zainteresowani z powiatu prudnickiego skorzystają z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Problemem nie jest… » więcej 2023-09-28, godz. 14:10 Jechał ciężarówką, a miał ponad 3 promile. Zareagował świadek Zgłoszenie trafiło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Świadek relacjonował, że na ul. Karpackiej nietrzeźwy mężczyzna kieruje pojazdem… » więcej 2023-09-28, godz. 12:45 42 migrantów z Syrii zatrzymała inspekcja transportu drogowego Kolejny kierowca, który przewoził migrantów zatrzymany. Tym razem w samochodzie znajdowało się 42 obywateli Syrii, w tym troje dzieci. Nielegalny transport… » więcej 2023-09-28, godz. 12:05 WYBORY 2023. Posłanka Violetta Porowska o ochronie granic i propozycji Ukrainy w sprawie impasu zbożowego - Wszystko odbywa się zgodnie z kodeksem wizowym strefy Schengen, trzeba wyłapać nielegalne kanały migracyjne - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-09-28, godz. 11:30 Wybory 2023. Marcin Oszańca lobbuje za dokończeniem torów dla portu KK Terminale Dokończenie torów na potrzeby terminali przeładunkowych w Kędzierzynie-Koźlu postuluje Marcin Oszańca, numer 2 na liście wyborczej Trzeciej Drogi do Se… » więcej 2023-09-28, godz. 11:00 Opole: szykują się kolejne utrudnienia w ruchu W poniedziałek (2.10) rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie na ulicy Reymonta. Będzie zmiana organizacji ruchu. » więcej 2023-09-28, godz. 10:05 Pirat z lamborghini ma 28 lat. "Sprawa jest w toku" Policjanci z Lewina Brzeskiego ustalili personalia kierowcy lamborghini, który pod koniec czerwca wykonał piracki rajd po opolskiej autostradzie. Przekraczał… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Opolski lekarz na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanie na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Mała, a może uratować życie. W zdzieszowickiej koksowni pracownicy noszą specjalne opaski 130 pracowników zdzieszowickiej koksowni ArcelorMittal Poland na co dzień korzysta z opasek bezpieczeństwa. Te niewielkie urządzenia w razie potrzeby mogą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »