Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-23, 15:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

Prezydent Opola wpłacił zaliczkę na mieszkanie przed ustaleniem regulaminu? Tak twierdzi poseł Kowalski. Arkadiusz Wiśniewski odpowiada: "Nie byłem pierwszy"

Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski domaga się od prezydenta zwrócenia mieszkań z TBS-u [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski domaga się od prezydenta Opola Arkadiusz Wiśniewskiego zwrócenia dwóch mieszkań przy ulicy Oleskiej. Jak tłumaczy, z przeprowadzanej przez niego poselskiej kontroli w opolskim TBS-ie wynika, że włodarz miasta nabył mieszkanie w lipcu 2020 roku, a dopiero w październiku powstał regulamin finansowania tego przedsięwzięcia. Poseł przekonywał na konferencji prasowej, że prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski z premedytacją tak zaplanował inwestycję przy ulicy Oleskiej, że stał się jej beneficjentem. Prezydent Opola w odpowiedzi przekazał, że został najemcą dwóch mieszkań w TBS zgodnie z prawem.
- Mieszkanie, którego właścicielem jest Arkadiusz Wiśniewski, zwolnione zostało przez poprzedniego chętnego 7 lipca 2020 roku. Następnie 6 dni później zostało zarezerwowane przez prezydenta Opola, a już następnego dnia wpłacił on zaliczkę rezerwacyjną (10 tyś. zł) na ten lokal - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

- Najważniejsze pytanie to jest, kiedy dokładnie pan prezydent Arkadiusz Wiśniewski stał się właścicielem mieszkania numer 1, tego 50-metrowego z dwoma pokojami? To, co staram się ustalić, to przede wszystkim, to czy zgodnie z transparentnością, zasadami, którymi powinien kierować się prezydent Opola, miał dokładnie taki sam dostęp do informacji o wolnym lokum, jak każdy mieszkaniec.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski na zwołanej dziś (23.05) konferencji po raz kolejny podkreślił, że sprawa z zakupem przez niego mieszkań ma odwrócić uwagę od afery w spółce WiK, a dokładniej od prezesa Ireneusza Jakiego.

- Nie byłem pierwszy, ktoś już wcześniej ten najem miał. Kupiłem mieszkanie po cenie rynkowej, która wcale nie była atrakcyjna, co widać po wpisach na forum, które jest u mnie na forum. Nabyłem je również bez żadnego specjalnego wyposażenia, wykończenia. Nie ma tu żadnych preferencji. Nie chciałam się bratać z deweloperami - mówi prezydent Wisniewski.

Na briefingu obecny był również prezes TBS-u, który potwierdził, że wszystkie informacje o dostępnych mieszkaniach są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej spółki.

Przypomnijmy, że w czwartek (26.05) w spółce WiK ma odbyć się rada nadzorcza, podczas której mają zapaść decyzje dotyczące zarządu.
Janusz Kowalski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »