Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-19, 15:49 Autor: Monika Matuszkiewicz

"W jaki sposób prezydent znalazł się na liście chętnych na mieszkanie". Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w OTBS

Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Janusz Kowalski rozpoczyna kontrolę w opolskim TBS-ie [fot. M.Matuszkiewicz]
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski rozpoczął dziś (19.05) kolejną kontrolę poselską w miejskiej spółce. Tym razem sprawdzać będzie kwestię przydzielania mieszkań w ramach opolskiego TBS-u. Ma to związek z zakupem mieszkań przy ulicy Oleskiej przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.
- Chcę się dowiedzieć, kiedy dokładnie Arkadiusz Wiśniewski zapisał się na listę chętnych do zakupu mieszkania przy ulicy Oleskiej 33 - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

- Chcę sprawdzić, kiedy taka lista była skonstruowana, kto na tej liście był i w jaki sposób Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, na takiej liście się znalazł. Jeżeli mieszkanie się zwalnia, musi być oczywiście informacja publiczna. Musimy dzisiaj sprawdzić, kiedy informacja o lokalach Arkadiusza Wiśniewskiego została upubliczniona przez spółkę.

- Pierwsze zapisy na mieszkania przy ulicy Oleskiej zaczęły się we wrześniu 2016 roku. Wówczas nie było pełnej listy, była ona na bieżąco uzupełniana. Prezydent Opola na listę wpisał się w maju 2020 roku - podkreśla Tomasz Maciaś, prezes OTBS.

- Ogłoszenie było jak nabór się rozpoczął, czyli jeszcze chyba w 2019 roku, jak rozpoczęliśmy budowę albo na początku 2020 roku. Na bieżąco się pokazywało, w przypadku rezygnacji z rezerwacji.

Dodajmy, że prezes OTBS-u zapowiedział, że poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski stosowane dokumenty otrzyma dziś. Mają się w nich pojawić dokładne daty ogłoszeń naboru i pozyskania mieszkania przez prezydenta Opola.
Janusz Kowalski
Tomasz Maciaś

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »