Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-18, 16:35 Autor: Bogusław Kalisz

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego"

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
- Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości - tak Arkadiusz Wiśniewski odpowiada, dlaczego zdecydował się na zakupy z zasobów OTBS. Prezydent Opola w programie "Otwarty Mikrofon Radia Opole" podkreśla, że mieszkania w budynku przy ul. Oleskiej przez długi czas stały puste i dlatego zdecydował się na zakup po cenie komercyjnej.
- Mam prawo kupić takie mieszkanie, nie zrobiłem niczego nielegalnego. Tu wszystko jest transparentne i czytelne. To konkretne mieszkanie, o którym mówimy, miało dwóch wcześniejszych nabywców, którzy zrezygnowali, wycofali się z tej wpłaty - podkreśla Wiśniewski.

- Kupiłem mieszkanie bez żadnych preferencji i tam nie ma żadnych dopłat do czynszu. Mieszkania były budowane z myślą o komercyjnej sprzedaży, właśnie takim komercyjnym ich zagospodarowaniu. Przed długi czas te mieszkania stały puste.

- Ja o swojej transakcji poinformowałem już ponad dwa lata temu. W moich oświadczeniach majątkowych również można to wyczytać - dodał.

- Próba mówienia o tym w kontekście, że jestem człowiekiem uczciwym i przedstawienia tego jak nieuczciwość, to jest próba odwrócenia uwagi od tego, co się dzieje w WiK-u, próba przykrycia też własnej nieudolności, bo proszą pamiętać jak runął program Mieszkanie Plus. W Opolu miały być mieszkania dla młodych z tego programu. Koledzy z prawicy nie zbudowali żadnego mieszkania - podkreśla.

Według Wiśniewskiego, żaden urzędnik opolskiego ratusza nie posiada mieszkania w budynku przy ul. Oleskiej.

Przypomnijmy, aby nabyć mieszkanie OTBS przy Oleskiej należy wpłacić połowę ceny. Druga połowa jest spłacana wraz z czynszem, przez kolejnych 25 lat. Możliwość wykupu następuje najwcześniej po pięciu latach.

Podczas zorganizowanej dziś (18.05) przed południem konferencji prasowej prezydent Opola potwierdził, że ma opłacony wkład także na drugie mieszkanie w OTBS.

Prezydent Opola podkreślał na naszej antenie, że OTBS za czasów jego kadencji wybudowało kilkaset mieszkań: ponad sto mieszkań dla seniorów przy ul. Dambonia, które można mieć z dopłatą do czynszu, ponadto 115 mieszkań na ul. Kaliskiej, gdzie od 2018 roku także stosowana formuła 50/50 (połowa ceny wpłacana od razu, druga połowa w czynszu). Dodatkowo, w Winowie powstaje kolejnych 150 mieszkań, także w systemie TBS.

Przypomnijmy, wczoraj europoseł Patryk Jaki zażądał od prezydenta Opola, aby ten w ciągu 7 dni zwrócił mieszkanie przy ul. Oleskiej 35, które nabył z zasobów Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - TBS-y to instytucje, które oferują mieszkania dla osób średniozamożnych, szczególnie dla rodzin, dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu - mówił Patryk Jaki. Dodał, że gdyby prezydent Opola nie przyznał sobie tego mieszkania, musiałby starać się o kredyt. Europoseł dodał, że zrywa wszystkie relacje z prezydentem Opola.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2022-06-29, godz. 20:45 Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA… Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe… » więcej 2022-06-29, godz. 20:00 Billboardy "zalewają" historyczne centrum Namysłowa Mimo funkcjonowania w Namysłowie uchwały krajobrazowej, która miała na celu wzmocnienie ładu przestrzennego na obszarze miasta, w ścisłym, zabytkowym centrum… » więcej 2022-06-29, godz. 18:00 Punkt informacyjny dla uchodźców zmienia adres Od dzisiaj (29.06) Opolski Urząd Wojewódzki przenosi punkt informacyjny dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15 Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni… » więcej 2022-06-29, godz. 16:35 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie w kierunku Katowic Na 273 km autostrady A4 samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Jedna osoba została ranna. » więcej 2022-06-29, godz. 16:15 "Niektórzy są bardzo zdziwieni, że coś obok nich przejechało". W Opolu testowana jest śmieciarka na prąd Firma Elkom testuje w Opolu śmieciarkę na prąd. To jeden z sześciu takich pojazdów zarejestrowanych obecnie w Polsce. Dzisiaj (29.06) w dzielnicy Czarnowąsy… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Bariery oraz... przydrożne klony. "Drogowi" złodzieje niczym nie pogardzą Na jednym z wiaduktów nad obwodnicą Nysy ukradziono 160 metrów barier. Do dzisiaj stali nie odnaleziono, ale GDDKiA w Opolu zapewnia, że nowe zabezpieczenia… » więcej 2022-06-29, godz. 15:15 Archeolodzy odkrywają tajemnice brzeskiego placu Bramy Wrocławskiej Dawne przedmieścia Brzegu kryją w sobie wiele tajemnic. Podczas trwającej przebudowy nawierzchni placu Bramy Wrocławskiej archeolodzy odnaleźli tam relikty… » więcej 2022-06-29, godz. 14:06 Pierwsze kupione od USA pojazdy opancerzone Cougar trafiły do 55. Batalionu Remontowego Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 300 pojazdów opancerzonych Cougar 4x4 od Stanów Zjednoczonych. Część pierwszej transzy tych samochodów trafiła już… » więcej 2022-06-29, godz. 14:05 Zorganizowali zawody w piciu alkoholu, "zawodniczka" zmarła. Policja zatrzymała uczestników patoimprezy Kluczborska policja zatrzymała 6 mężczyzn, którzy mieli przyczynić się do śmierci 37-letniej kobiety. W domu ofiary zorganizowali - jak określiła to policja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »