Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-17, 11:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Widocznie jest coś na rzeczy". Tomasz Gabor w Radiu Opole o zawirowaniach wokół komisji antymobbingowej w WiK Opole

Tomasz Gabor [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Gabor [fot. Justyna Krzyżanowska]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
- Arku Wiśniewski. Miej godność i zrezygnuj - w ten sposób do prezydenta Opola zwrócił się Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa reprezentujący obóz Zjednoczonej Prawicy. Radny był gościem Porannej Rozmowy Radia Opole, gdzie komentował tematy zakupu przez prezydenta Opola mieszkania z zasobów OTBS-u, a także domniemanego mobbingu w spółce WiK Opole, gdzie trwa konflikt między prezesem a wiceprezesami.
Dziś (17.05) w "wodociągach" miało odbyć się posiedzenie komisji antymobbingowej, działającej na odstawie zarządzenia prezesa spółki Ireneusza Jakiego. Jednak zgodnie z informacją opublikowaną na stronie spółki zarząd, w którym przypomnijmy - obok prezesa zasiadają powołani przez prezydenta Opola Agnieszka Maślak, jako wiceprezes ds. technicznych i inwestycyjnych oraz Sebastian Paroń, wiceprezes ds. ekonomicznych - uznał, że powołanie w ten sposób komisji powinno odbywać się w drodze uchwały zarządu, a nie zarządzenia prezesa. I tym samym dzisiejsze posiedzenie będzie "niezgodne z prawem".

Radny Gabor tę sytuację skomentował w Radiu Opole:

- Zobaczymy, panie prezesie Paroń, pani prezes Maślak, czy odważycie się powołać tę komisję, bo widocznie jest coś na rzeczy. Te przesłanki jasno wskazują na jakieś ukryte niewyjaśnione sprawy, które prezydent próbuje przykryć. Panie prezydencie, Arku Wiśniewski, miej godność i zrezygnuj. Po prostu zrezygnuj z funkcji prezydenta miasta Opola... albo przynajmniej ochłoń - mówi Tomasz Gabor.

Tymczasem zarząd spółki w najnowszym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej WiK dot. niezgodnej w ich opinii z prawem drodze powołania komisji antymobbingowej pisze że: Prezes (Ireneusz Jaki - dop. red.) kolejny raz przekroczył swoje uprawnienia i traktuje Spółkę jak prywatny folwark.
Tomasz Gabor

Wiadomości z regionu

2022-11-28, godz. 16:30 Polska 2050 krytycznie wobec planów sprzedaży dawnego kościoła w Brzegu. Diecezja odpowiada Działacze Polski 2050 negatywnie oceniają plany Archidiecezji Wrocławskiej, która chce sprzedać były kościół pw. św. Piotra i Pawła w Brzegu. » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Po zatruciu w głuchołaskim ośrodku większość osób opuściła szpitale Poprawił się stan osób hospitalizowanych po masowym zatruciu w ośrodku 'Banderoza' w Głuchołazach. Szpitale w Nysie i Prudniku opuściło 13 z 14 osób… » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Radłów: niepełnosprawne dzieci będą jeździć na zajęcia nowym busem Nowego busa do przewozu niepełnosprawnych dzieci zyskała gmina Radłów. » więcej 2022-11-28, godz. 15:40 Dewastacja plebanii w Branicach. Niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze [FILM] Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano straty parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Branicach po tym, jak w zeszłym tygodniu na plebanię… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 "Niewiarygodny partner" kontra "fałszowanie rzeczywistości". Spór o finanse namysłowskiego szpitala W projekcie przyszłorocznego budżetu Namysłowa nie zapisano wsparcia dla tamtejszego szpitala. Starostwo wzywa gminę do zwiększenia finansowania placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 W Namysłowie nie wystarcza pieniędzy na wywożenie śmieci. Podwyżek nie będzie Opłaty pobierane od mieszkańców gminy Namysłów nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wywozem śmieci. Magistrat jednak nie chce sięgać… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry start'. Można je składać tylko trzema kanałami… » więcej 2022-11-28, godz. 12:30 Spali w pustostanie. Z pożaru uratowali ich policjanci Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uratowali trzech mężczyzn z płonącego budynku. Do tej interwencji doszło w nocy z środy na czwartek (23-24.11). » więcej 2022-11-28, godz. 12:00 Opole: dwa tygodnie bez przejścia pod mostem wzdłuż kanału Młynówka Zamknięte na około dwa tygodnie zostanie dzisiaj (28.11) przejście pod mostem kolejowym wzdłuż kanału Młynówka w Opolu. Chodzi o trasę po stronie dworca… » więcej 2022-11-28, godz. 11:37 "Zając" dotarł. Nowa łódź ratownicza dla strażaków z OSP Mechnica-Kamionka 'Zając' jest już na stanie strażaków z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś . Mowa o nowoczesnej łodzi ratowniczej, na którą zrzutkę zrobiły władze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »