Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-16, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Radni ZP chcą, by prezydent Opola zrezygnował z urzędu! Chodzi o nabycie nieruchomości z OTBS - "Krezus kupuje sobie mieszkanie"

Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Tomasz Gabor [fot. Piotr Wójtowicz]
Tomasz Gabor [fot. Piotr Wójtowicz]
Michał Nowak na konferencji prasowej ws. TBS [fot.P.Wójtowicz]
Michał Nowak na konferencji prasowej ws. TBS [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkania TBS przy Oleskiej 33 [fot.P.Wójtowicz]
Zjednoczona Prawica apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego o rezygnację z urzędu. Tomasz Gabor, radny sejmiku oraz radny miasta Opola Michał Nowak wrócili do sprawy nabycia przed włodarza mieszkania z zasobów Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w budynku przy Oleskiej. Jak mówili, lokale były przeznaczone dla mniej zamożnych, a nie dla zarabiających kilkaset tysięcy złotych. Michał Nowak na konferencji prasowej przed opolskim ratuszem nazwał Arkadiusza Wiśniewskiego "krezusem". Ponadto zarzucił, że mieszkania w opolskich TBS-ach mieli nabyć też inni urzędnicy. Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński w komunikacie przesłanym do redakcji stwierdził, że "Zakup mieszkania przez prezydenta za własne pieniądze w komercyjnej cenie, to nic niedopuszczalnego"
- Szanowni państwo. Prezydent w swoim wystąpieniu, podczas kampanii wyborczej powiedział, że będziemy do Opola przyciągali ludzi mniej zamożnych, studentów, którzy będą się tutaj osiedlali a dochodzi do sytuacji, że krezus kupuje sobie mieszkanie. Ja dostaję coraz więcej sygnałów, że wysocy urzędnicy ratusza kupują sobie tam mieszkania w TBS-ie - powiedział Nowak.

Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński w komunikacie przesłanym do redakcji stwierdził, że "Zakup mieszkania przez prezydenta za własne pieniądze w komercyjnej cenie to nic niedopuszczalnego". Oprócz tego usłyszeliśmy, że zarzuty przedstawione podczas konferencji są próbą przykrycia problemów w spółce Wodociągi i Kanalizacja. - To jest kolejna próba przykrycia afery Jakiego dotycząca mobbingu w spółce WiK. Politycy Solidarnej Polski i Prawa i Sprawiedliwości mierzą wszystkich swoją miarą. W ich środowisku są przypadki niejasnego zbywania i nabywania gruntów, zakupu pałacyków przez prezesa Orlenu, dziś właściciela Nowej Trybuny Opolskiej. Dochody pana prezydenta są jasne - usłyszeliśmy w nagranym komunikacie.

Radny sejmiku Tomasz Gabor, reprezentujący Zjednoczoną Prawicę zaznaczył na swojej konferencji prasowej, że temat "prezydenckiego" mieszkania w OTBS wrócił, bo na jaw wyszedł fakt zmiany kryteriów. Podkreślił, że wcześniej preferowane były osoby najmniej zarabiające, natomiast zmieniono je (kryteria - dop. red) po raz pierwszy, gdy o mieszkanie przy Oleskiej 35 ubiegał się Arkadiusz Wiśniewski.

- Zostały zmienione przydziały na zasadę: kto pierwszy, ten lepszy. Przecież pracę TBS-ów nadzoruje prezydent miasta, więc teraz można tylko domniemywać, kto mógł mieć największą wiedzę na temat zmiany tych kryteriów. W związku z tym apeluję do pana prezydenta o złożenie rezygnacji z funkcji prezydenta.

Radny miejski Michał Nowak na pytanie czy temat zakupu mieszkania przy Oleskiej stał się kolejnym elementem walki politycznej z Arkadiuszem Wiśniewskim zaznaczył: - Ja walczę w momentach, gdy zauważam niegospodarność, zaś nabycie mieszkania uważam za niemoralne.

- Wojna polityczna jest zawsze, zawsze walczymy o lepsze jutro. Uważam, że postępowanie prezydenta było niegodne, tym bardziej, że sam podkreślał, że mieszkania z TBS są dla ubogich - tak z kolei na to pytanie odpowiedział radny sejmiku Tomasz Gabor.

Opolski ratusz prócz komunikatu nie odniósł się z osobna do zaprezentowanych zarzutów.
Michał Nowak
Adam Leszczyński TBS
Tomasz Gabor

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »