Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-17, 09:16 Autor: J. Maćkowiak/A. Stefaniak

"Reguły zakupu zmieniono w dziwny, niewyjaśniony sposób". Radny sejmiku Tomasz Gabor o mieszkaniu z zasobów TBS-u, które kupił prezydent Opola

Opolski ratusz [fot. Marzena Śmierciak]
Opolski ratusz [fot. Marzena Śmierciak]
Tomasz Gabor [fot. Łukasz Fura]
Tomasz Gabor [fot. Łukasz Fura]
- Pan prezydent Arkadiusz Wiśniewski zachował się nieetycznie, powinien pozostać poza wszelkimi podejrzeniami - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole radny sejmiku Tomasz Gabor. Przypomnijmy, Zjednoczona Prawica apeluje do prezydenta Opola o rezygnację z urzędu. Chodzi o nabycie przez włodarza mieszkania z zasobów Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w budynku przy Oleskiej 35.
Zdaniem radnego Gabora, lokale były przeznaczone dla mniej zamożnych, a nie zarabiających kilkaset tysięcy złotych.

- Nabył oczywiście zgodnie z prawem, ale podstawową zasadą i podstawowym powodem powołania TBS-ów był zakup na preferencyjnych warunkach mieszkań szczególnie dla osób młodych i dla osób o niskich uposażeniach. I tak to się do tej pory działo. Natomiast na tę okoliczność, w dziwny, niewyjaśniony sposób, zmieniono te reguły, czyli spółka TBS wybudowała piękny apartamentowiec, w którym jeden z lokali nabył pan prezydent Wiśniewski. Ale właśnie podstawowe kryterium zostało zmienione z kryterium dochodowego na kryterium "kto pierwszy, ten lepszy" - wyjaśnia Gabor.

Radny sejmiku Tomasz Gabor zaznaczył, że nie otrzymał do tej pory odpowiedzi na kluczowe pytania.

- Pan prezydent do dzisiaj nie odpowiedział, kiedy powziął informację, czy miał wiedzę, czy miał wpływ na zmianę regulaminu TBS-u akurat w przypadku tego budynku i kiedy została wpłacona ta gotówka, o której sam wspomniał, około 200 tysięcy złotych, jako wkład do zakupu mieszkania - mówi Tomasz Gabor.

Przypomnijmy. Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński w komunikacie przesłanym wczoraj (16.05) do redakcji stwierdził, że "Zakup mieszkania przez prezydenta za własne pieniądze w komercyjnej cenie to nic niedopuszczalnego". Oprócz tego usłyszeliśmy, że te zarzuty są próbą przykrycia problemów w spółce Wodociągi i Kanalizacja.
Tomasz Gabor 1
Tomasz Gabor 2

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »