Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-17, 17:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Nie ma zgody na łupienie miasta z mieszkań". Europoseł Patryk Jaki o mieszkaniu kupionym przez prezydenta Opola z TBS-u

Konferencja europosła Patryka Jakiego [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja europosła Patryka Jakiego [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Patryk Jaki domaga się od prezydenta Opola, aby ten w ciągu 7 dni zwrócił mieszkanie przy ul. Oleskiej 35, które nabył z zasobów Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Podczas konferencji prasowej w stolicy regionu europoseł zwracał uwagę, że nie zgadza się na "łupienie miasta z mieszkań". W jego ocenie prezydent Arkadiusz Wiśniewski w sposób bezczelny sam sobie przyznał lokal. Poinformował też, że zrywa wszystkie relacje z prezydentem Opola.
- TBS-y to instytucje, które oferują mieszkania dla osób średniozamożnych, szczególnie dla rodzin, dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu - mówił Patryk Jaki. - Po to były tworzone TBS-y. Miasto nie jest deweloperem, miasto miało pomagać w rozbudowie społecznictwa mieszkaniowego, jak sama nazwa wskazuje. To nie są mieszkania dla władzy, że władza mogła z nich skorzystać. Kryterium nie był brak możliwości otrzymania kredytu, ale kto pierwszy ten lepszy. No to, kto będzie miał jako pierwszy dostęp do wiedzy dotyczącej inwestycji miasta jak nie prezydent tego miasta?

Europoseł zwracał uwagę, że gdyby prezydent Opola nie przyznał sobie tego mieszkania, musiałby starać się o kredyt. - To oznacza, że musiałby zapłacić za taki lokal o 100 tysięcy złotych więcej, czyli wzbogacił się o taką kwotę - dodaje. - Jest coraz więcej informacji dotyczących tego, że to nie dotyczy tylko jednego mieszkania i że to "kolesiostwo" zatoczyło dużo szersze kręgi. Chodzi nie tylko o prezydenta, ale także innych jego "kolesiów" z ratusza, znajomych itd. Oczekuję od prezydenta, daję mu na to 7 dni, aby zwrócił to mieszkanie oraz by ujawnił listę wszystkich ludzi, którzy otrzymali mieszkanie. Jeżeli tego nie zrobi, za 7 dni podejmiemy inne działania, które jestem przekonany, że będą efektywne.

Rzecznik prezydenta Opola Adam Leszczyński przekazał, że miasto odniesie się do słów europosła Jakiego podczas jutrzejszej (18.05) konferencji prasowej.
Patryk Jaki cz.1
Patryk Jaki cz.2

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »