Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-24, 16:57 Autor: Witold Wośtak

Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK

Konferencja prasowa Ireneusza Jakiego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Ireneusza Jakiego [fot. Witold Wośtak]
O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg na dostawę energii elektrycznej i ewentualne przestępstwo na wielką szkodę.
Na dzisiejszej (24.05) konferencji prasowej Jaki poinformował o zawiadomieniu w sprawie Anny Habzdy i Rafała Klimka - to przewodnicząca i wiceprzewodniczący rady nadzorczej z ramienia prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

Jedyna oferta w przetargu na dostawę prądu opiewa na ponad 14 milionów złotych. - Poprzednia umowa miała taką wartość na dwa lata, więc jeśli spółka przyjmie tę ofertę, będziemy stratni na kilkanaście milionów - przekonuje prezes WiK.

- WiK jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Przez siedem ostatnich lat rada nadzorcza liczyła pięć osób. W tej chwili mówimy o dziewięciu osobach. Wcześniej zasiadała w niej skarbnik miasta, a teraz jest sekretarz miasta, radca prawny miasta Opola i pani Habzda, jako kierownik nadzoru korporacyjnego. W skali roku desant urzędników z ratusza będzie kosztować naszą spółkę dodatkowych 200 tysięcy złotych.

Agnieszka Habzda, przewodnicząca rady nadzorczej, przesłała nam komentarz do konferencji prezesa Jakiego. Mówi o zastraszaniu przed czwartkową radą nadzorczą. - W planie są punkty dotyczące odwołania bądź zawieszenia prezesa Jakiego - podkreśla.

- Informuję, że zostałam powołana do rady nadzorczej w styczniu 2022 roku, czyli już po rozstrzygnięciu przetargu na energię elektryczną, za który odpowiadał również pan prezes Jaki. Strach padający między innymi na młode mamy w WiK dziś dosięga także mnie. Boję się, że przed czwartkowym posiedzeniem rady zostanę zatrzymana, aby uniemożliwić mi wykonywanie obowiązków, do których wykonywania jestem upoważniona.

Prezes Jaki poinformował, że dzisiaj otrzymał od prezydenta Opola informację o odwołaniu Rafała Klimka z rady nadzorczej WiK.

Wcześniej prezes Ireneusz Jaki zawiadomił prokuraturę w sprawie działań dwojga wiceprezesów: Agnieszki Maślak i Sebastiana Paronia, którzy mieli narazić spółkę na straty finansowe.
Ireneusz Jaki
Anna Habzda

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »