Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-25, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Radny Opola Michał Nowak chce sprawdzić, kto z urzędników nabył mieszkanie z zasobów TBS-u

Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Mielec [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Mielec [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kto i kiedy z urzędników opolskiego ratusza oraz spółek miejskich otrzymał mieszkanie z zasobów opolskiego TBS-u? Tego chce się dowiedzieć opolski radny z klubu PiS Michał Nowak. Zwrócił się on już do komisji rewizyjnej z wnioskiem o przeprowadzenie pilnej kontroli dotyczącej zasad przydziału mieszkań z OTBS. Jak zaznacza, chodzi o pracowników wyższego szczebla, którzy mają już w posiadaniu nieruchomość inną i teraz zakupili jeszcze z TBS-u.
- Dochodzą do mnie sygnały, że wysokiej rangi urzędnicy też zakupili czy są w trakcie zakupu tam mieszkań. Oczywiście w tym wniosku nie chodzi o to, żeby sprawdzać tych urzędników, którzy zarabiają niewiele i nie mają tytułu prawnego do nieruchomości, bo właśnie dla takich ludzi ten pomysł i budowa TBS-u jest przewidziana. Jeśli oni by korzystali, to bardzo dobrze. Chodzi o wysokiej rangi urzędników, tylko tego we wniosku nie da się napisać, bo zaraz będzie, cóż to jest za definicja - mówi Michał Nowak z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wniosek na komisji otrzymał formalną zgodę, a jutro (26.05) radni podczas sesji zadecydują, czy wejdzie on do porządku obrad.

Jednak nie wszyscy głosowali za jego przyjęciem. Jedną z osób, która była przeciwna był Piotr Mielec, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. - Dla mnie to jest skandalem, bo jednak jesteśmy radnymi Opola i powinniśmy uważnie operować słowem. Nie rzucać oskarżeniami na lewo i prawo. My jesteśmy za każdą kontrolą, ale jeżeli jest ona zgodna z prawem i mieści się w kompetencjach rady miasta. Wówczas nie ma problemu z tym, aby radni kontrolowali TBS, ale jeżeli tutaj we wniosku od razu już się wskazuje winnego, to jest dla mnie absolutny skandal.

Dodajmy, że z podobnym wnioskiem do opolskiego TBS-u zwrócił się także poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
Michał Nowak
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2024-02-25, godz. 12:04 Prezydent Opola odsłania wyborcze karty z nazwiskami kolejnych kandydatów do rady miasta Radni dzielnic, społecznicy oraz przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta - kolejne osoby dołączają do komitetu wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego i w… » więcej 2024-02-25, godz. 10:15 Uchodźcy z Ukrainy znaleźli w naszym regionie nie tylko schronienie, ale też pracę Ponad 22 tysiące uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w naszym regionie. Jak wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, najwięcej jest ich zatrudnionych… » więcej 2024-02-25, godz. 10:07 Józef Swaczyna kończy karierę samorządowca? Nie otrzymał wyborczych rekomendacji Józef Swaczyna, który od 20 lat jest starostą strzeleckim, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie będzie kandydował do rady powiatu. 74-letni włodarz nadal… » więcej 2024-02-25, godz. 10:02 18 godzin na dobę z tenisem w Oleśnie. Wydłużono godziny otwarcia krytego kortu Przez 18 godzin na dobę czynny jest kryty kort tenisowy w Oleśnie wobec ogromnego zainteresowania obiektem otwartym pod koniec ubiegłego roku. Korzystanie z… » więcej 2024-02-25, godz. 10:01 Opole: ciąg dalszy nauki podstaw samoobrony dla pań. Trwają zapisy Komenda Miejska Policji w Opolu prowadzi zapisy do piątej edycji zajęć z samoobrony dla kobiet. » więcej 2024-02-25, godz. 10:00 Planowane zmiany w podstawie programowej matematyki. Co na to nauczyciele? Trwa trzeci dzień 32. Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki 'Matematyczne (O)pole'. Od piątku (23.02) bierze w niej udział łącznie około… » więcej 2024-02-25, godz. 09:53 Nowoczesna metoda badania kobiet zastosowana po raz pierwszy w Krapkowickim Centrum Zdrowia Pomaga nie tylko zdiagnozować, ale też usunąć zmiany czy pobrać wycinki do badań. Histeroskopia w znieczuleniu miejscowym jest minimalnie inwazyjnym, a zarazem… » więcej 2024-02-25, godz. 09:50 Flakon po znanych perfumach znaleziono w Nysie podczas wykopalisk Szklane znaleziska codziennego użytku wydobyto wśród półtorej tony innych artefaktów pochodzących od czasów początku miasta do roku 1945. Prace wykopaliskowe… » więcej 2024-02-24, godz. 18:18 Pożar domu jednorodzinnego w Grodźcu 7 zastępów straży pożarnej wysłano do Grodźca, gdzie doszło do pożaru domu. » więcej 2024-02-24, godz. 18:00 Katarzyna Kukolka-Bogocz kandydatką PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Katarzyna Kukolka-Bogocz jest kandydatką na prezydenta Kędzierzyna-Koźla z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W szranki na pewno stanie z Sabiną Nowosielską… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »