Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-25, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Radny Opola Michał Nowak chce sprawdzić, kto z urzędników nabył mieszkanie z zasobów TBS-u

Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski TBS [fot.M.Matuszkiewicz]
Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Mielec [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Mielec [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kto i kiedy z urzędników opolskiego ratusza oraz spółek miejskich otrzymał mieszkanie z zasobów opolskiego TBS-u? Tego chce się dowiedzieć opolski radny z klubu PiS Michał Nowak. Zwrócił się on już do komisji rewizyjnej z wnioskiem o przeprowadzenie pilnej kontroli dotyczącej zasad przydziału mieszkań z OTBS. Jak zaznacza, chodzi o pracowników wyższego szczebla, którzy mają już w posiadaniu nieruchomość inną i teraz zakupili jeszcze z TBS-u.
- Dochodzą do mnie sygnały, że wysokiej rangi urzędnicy też zakupili czy są w trakcie zakupu tam mieszkań. Oczywiście w tym wniosku nie chodzi o to, żeby sprawdzać tych urzędników, którzy zarabiają niewiele i nie mają tytułu prawnego do nieruchomości, bo właśnie dla takich ludzi ten pomysł i budowa TBS-u jest przewidziana. Jeśli oni by korzystali, to bardzo dobrze. Chodzi o wysokiej rangi urzędników, tylko tego we wniosku nie da się napisać, bo zaraz będzie, cóż to jest za definicja - mówi Michał Nowak z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wniosek na komisji otrzymał formalną zgodę, a jutro (26.05) radni podczas sesji zadecydują, czy wejdzie on do porządku obrad.

Jednak nie wszyscy głosowali za jego przyjęciem. Jedną z osób, która była przeciwna był Piotr Mielec, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. - Dla mnie to jest skandalem, bo jednak jesteśmy radnymi Opola i powinniśmy uważnie operować słowem. Nie rzucać oskarżeniami na lewo i prawo. My jesteśmy za każdą kontrolą, ale jeżeli jest ona zgodna z prawem i mieści się w kompetencjach rady miasta. Wówczas nie ma problemu z tym, aby radni kontrolowali TBS, ale jeżeli tutaj we wniosku od razu już się wskazuje winnego, to jest dla mnie absolutny skandal.

Dodajmy, że z podobnym wnioskiem do opolskiego TBS-u zwrócił się także poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
Michał Nowak
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »