Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-01, 16:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Prokuratura w Świdnicy prowadzi śledztwo ws. mieszkań prezydenta Opola

Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy sprawdza, czy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski popełnił wykroczenie nabywając dwa mieszkania od gminnej spółki OTBS w Opolu. Śledztwo w tej sprawie wszczęte zostało 6 lipca, natomiast czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
- Potwierdzam, że wpłynęła do nas taka sprawa za pośrednictwem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu - mówi prokurator Maciej Kroczak, naczelnik I Wydziału Śledczego w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy.

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku artykułu 231 paragraf 2 Kodeksu karnego. Jest to tak zwane przestępstwo urzędnicze. Chodzi tutaj o przekroczenia uprawnień, bądź niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

- Po przeprowadzeniu czynności prokurator prowadzący zadecyduje o dalszym przebiegu postępowania - dodaje prokurator.

Przypomnijmy, że sprawa nabycia dwóch mieszkań przez prezydenta Opola pojawiła się w mediach w połowie maja. Wtedy wyszło na jaw, że włodarz miasta posiada nie jeden lokal przy ulicy Oleskiej, a dwa. Jak wówczas podkreślał, nabył je zgonie z prawem i nie skorzystał z oferty jako pierwszy. Zakupił je w momencie, kiedy osoby, które zgłosiły się na nie, wycofały się z umowy.
prokurator Maciej Kroczak

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »