Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-22, 10:00 Autor: Katarzyna Plewnia/PAP

"Chcemy, żeby nas traktowano podmiotowo, żeby z nami rozmawiano". Szef PSL w regionie o zwolnieniu Agnieszki Zagoli

- My jesteśmy w tej koalicji parę kadencji, zawsze jesteśmy lojalni i chcemy, żeby nas traktowano podmiotowo, żeby z nami rozmawiano. Wszystko jest możliwe, tylko nie można pewnymi rzeczami zaskakiwać, wypadałoby poinformować o pewnych sprawach nieco wcześniej - tak do zwolnienia Agnieszki Zagoli, wiceszefowej PSL-u w regionie z funkcji wiceprezes spółki Zamek Moszna odniósł się w Porannej Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, prezes stronnictwa na Opolszczyźnie.
- Powody ekonomiczne mogą tylko powodować uśmiech na twarzy, choć to jest uśmiech trochę przez łzy, dlatego że w czasach trudnych nie wyrzuca się dobrego menedżera, tylko szuka się dobrych menedżerów i płaci im się nawet więcej, żeby utrzymać spółkę na powierzchni - powiedział Rakoczy.

Przyznał, że są takie głosy w jego partii, by wyjść w sejmiku z koalicji z PO. Nie wykluczył, że temat może się pojawić na najbliższym plenarnym spotkaniu zarządu regionalnego PSL-u, ale to zarząd podejmuje decyzje - w tak ważnych sprawach kolegialnie.

- Pewnie zabrakło rozmowy, a to jest ważne zwłaszcza wśród koalicjantów. Jednak to nie żaden z marszałków rozstał się z panią Agnieszką Zagolą - ripostował na antenie Radia Opole Zbigniew Kubalańca, wiceszef regionu PO. - To była decyzja rady nadzorczej spółki, która kreuje skład zarządu.

- My mamy ten komfort, że pomimo - wydawałoby się ogromnej władzy - ja np. nie jestem pracodawcą dla żadnego z pracowników, choć podlega mi sześć instytucji kultury, ponad pół tysiąca osób. Po to są dyrektorzy jednostek, którzy zatrudniają aktorów, muzyków, bibliotekarzy. Dyrektorzy czy prezesi zatrudniają lekarzy. I tak powinno być, choć państwo PiS przyzwyczaiło nas do innych standardów. Ale my naprawdę nikogo nie zwalniamy i nikogo nie zatrudniamy - mówił Kubalańca.

- Gdyby nie chodziło o czołowego polityka PSL-u takich emocji by nie było - skwitował Zbigniew Kubalańca.

Tymczasem wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) w wypowiedzi dla PAP stwierdził, że marszałek województwa opolskiego usuwając w ciągu ostatnich miesięcy przedstawicieli PSL z podległych mu instytucji, jednostronnie zerwał z koalicję z ludowcami. "Gorszące praktyki, do jakich dochodzi w opolskim samorządzie nie pomagają w budowaniu zaufania i dobrych relacji pomiędzy naszymi ugrupowaniami. Z żalem stwierdzam, że po województwie lubuskim, to kolejny region, gdzie coraz trudniej się porozumieć" - powiedział polityk PSL.
Stanisław Rakoczy, cz. 1
Stanisław Rakoczy, cz. 2
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »