Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-24, 20:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza/Marzena Śmierciak

Prezydium PSL w regionie upoważnione do podjęcia decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania w koalicji. "Sytuacja wymaga niezwłocznego wyjaśnienia z władzami PO"

Zamek w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Zamek w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Agnieszka Zagola [fot.P.Wójtowicz]
Agnieszka Zagola [fot.P.Wójtowicz]
Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego? Dziś (24.02) wieczorem zarząd wojewódzki PSL obradował m.in. nad sytuacją związaną z odwołaniem Agnieszki Zagoli ze stanowiska wiceprezesa zarządu spółki Zamek Moszna, pełniącej też funkcję wiceprezesa PSL w regionie.
Po dwóch i pół godzinie zdecydowano, że sytuacja wymaga niezwłocznego wyjaśnienia z władzami Platformy Obywatelskiej. Od tego spotkania może zależeć przyszłość koalicji PO-PSL w sejmiku województwa.

- Zarząd Wojewódzki PSL w Opolu jednogłośnie przyjął uchwałę upoważniającą prezydium partii w regionie do podjęcia decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania w ramach koalicji z Platformą Obywtelską w województwie opolskim - poinformował Marcin Oszańca, rzecznik PSL w Opolu.

W dzisiejszym posiedzeniu zarządu wojewódzkiego PSL brał udział wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman, który będzie gościem czwartkowej Porannej Loży Radiowej.

Przypomnijmy, o odwołaniu wiceprezes spółki Moszna Zamek Agnieszki Zagoli ze stanowiska informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Jak usłyszeliśmy, powodem wypowiedzenia umowy o pracę były oszczędności związane z pandemią. Zwolnienie jednak było o tyle zaskakujące, że mimo pandemii i zmniejszenia liczby odwiedzających, spółka zakończyła ubiegły rok na plusie. Ponadto w ostatnich latach pozyskano około 30 mln złotych na remont zamku. Była już wiceprezes sprawy nie komentuje.

Odniósł się do niej w tym tygodniu m.in. wicemarszałek sejmu z PSL Piotr Zgorzelski. Sekretarz PSL uznał koalicję w regionie za jednostronnie zerwaną. Jak stwierdził, tym zwolnieniem naruszono uzgodnienia między PO a PSL w regionie. Sekretarz PSL zwrócił też uwagę, że PO usuwa ludowców z rad nadzorczych i społecznych (red. jak zaznaczali opolscy ludowcy, na przestrzeni kilku miesięcy PO usunęła z rad nadzorczych i społecznych 9 osób związanych z PSL), dlatego partia nie będzie się upierała przy dalszej współpracy.

Wczoraj (23.02) do tych słów odniósł się na konferencji prasowej marszałek Andrzej Buła, który zapewniał, że koalicja KO-PSL-MN w regionie jest w bardzo dobrej kondycji, a ocena sytuacji wicemarszałka Sejmu może wynikać z jego niedoinformowania. "Na tę chwilę ani ja, ani mój koalicjant z Mniejszości Niemieckiej, nie złożył żadnego wniosku, aby coś w naszej trójstronnej koalicji miało być zachwiane. Ze strony PSL nie otrzymałem żadnej informacji, że nasza koalicja ma nie trwać. Trudno mówić o konflikcie, bo ja nie jestem z nikim w konflikcie" - oświadczył Buła.

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 07:00 Duży pożar gospodarstwa w Grzędzinie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Całą noc trwało gaszenie budynku gospodarczego w miejscowości Grzędzin w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ogień pojawił się tam przed 21:00 wczoraj… » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Wody Polskie sprawdzają, kto i co wpuszcza do rzek. Niektórych urządzeń nie ma na mapach Pracownicy Wód Polskich sprawdzają, kto, co i na jakich zasadach wpuszcza do rzek i strumieni. Zakończono właśnie pierwszy etap, w którym metr po metrze… » więcej 2021-10-25, godz. 22:15 Raport dnia: rośnie liczba przypadków koronawirusa w kraju i regionie. Covid w kolejnych szkołach w Opolu [INFOGRAF… Mamy 39 nowych przypadków koronawirusa w województwie opolskim. W całym kraju minionej doby Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2950 nowych zakażeń. » więcej 2021-10-25, godz. 21:30 Nowe zwierzę w opolskim zoo. To Dolores, czyli samica takina złotego Opolski ogród zoologiczny ma nową lokatorkę. To samica takina złotego i ma na imię Dolores. Liczy sobie dokładnie rok, a do Opola przyjechała z czeskiego… » więcej 2021-10-25, godz. 20:30 Nysa zapowiada rewolucję drogową. "Chcemy realizować inwestycje z ogromnym rozmachem" Nysa zapowiada spory program inwestycji drogowych. W najbliższych latach miasto chce wydać na ten cel ponad 100 milionów złotych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Zaplanowana na dziś sesja rady miejskiej w Namysłowie nie odbyła się z powodu braku kworum. Cześć radnych nie pojawiła… Nie udało się zorganizować zaplanowanej na dziś (25.10) sesji namysłowskiej rady miasta. Grupa radnych opozycji, na znak protestu, nie pojawiła się na sali… » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach realizuje ogólnopolski projekt "Tydzień Uczniowskiej… Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach włączył się do ogólnopolskiej akcji 'Tydzień Uczniowskiej SuperMocy'. Uczniowie nie zawsze… » więcej 2021-10-25, godz. 18:30 Rozwój usług opiekuńczych, specjalistycznych i wolontariatu senioralnego to priorytety polityki senioralnej dla Opo… - Myślimy nad programami międzypokoleniowymi i wykorzystaniem potencjału, który drzemie w seniorach - mówiła podczas wizyty w Opolu Lidia Ułanowska, dyrektor… » więcej 2021-10-25, godz. 18:30 W Głuchołazach przez miesiąc będą utrudnienia na DW 411 W środę (27.10) w Głuchołazach rozpoczyna się remont ulicy Wrocławskiej, czyli drogi wojewódzkiej 411. Wykonawca - firma VIANKO - informuje, że wtedy rozpocznie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 W Wołczynie nie rezygnują z planów sprzedaży solanki. "Cena rynkowa sięga 800 złotych za metr sześcienny" Dobiega końca budowa stacji czerpania i magazynowania solanki w Wołczynie. Inwestycja kosztuje pół miliona złotych. Tydzień temu (17.10) uroczyście otwarto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »