Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 10:15 Autor: Katarzyna Plewnia

"To prężenie muskułów przed wewnętrznymi wyborami w PSL". Poseł PO komentuje sytuację w koalicji rządzącej w regionie

Ryszard Wilczyński
Ryszard Wilczyński
W Porannej Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński skomentował napięcia, jakie panują w ostatnim czasie w relacjach na linii PO-PSL. Odniósł się też do zarzutów wiceprezesa PSL o nierespektowaniu przez PO ustaleń w koalicji w regionie.
- Trzeba by się zastanowić, co pan Krzysztof Hetman miał na myśli, mówiąc o lokalnym poziomie działań, które podważają koalicję PO-PSL - tak na zarzuty wiceprezesa stronnictwa odpowiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński, dodając, że tarciom w koalicji w regionie mogą sprzyjać poczynania działaczy PSL w kilku powiatach województwa opolskiego.

- Może też pomyślałby o Namysłowie, Nysie, gdzie działacze PSL-u ręka w rękę z PiS-em wyczyniają rzeczy niestworzone, jak w Namysłowie. Tutaj rozgrzewa emocje sprawa złotego spadochronu dla działacza PSL-u, byłego prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia.

W ocenie posła Wilczyńskiego, obecna postawa PSL-u i wysuwane pod adresem PO zarzuty o nierespektowaniu koalicyjnych ustaleń to prężenie muskułów przed wyborami wewnętrznymi w stronnictwie. - PSL tymczasem, zgodnie z umowami, ma zapewnione miejsce dla swojego członka w zarządzie województwa, mimo że reprezentacja tego ugrupowania w sejmiku jest obecnie bardzo skromna - dodał Wilczyński.

- Dla PSL jest rezerwowane stanowisko w zarządzie województwa, mówimy tu o funkcji członka zarządu, która to funkcja została obsadzona. Po roku zmieniła się osoba. Wszystko to Platforma spolegliwie przyjęła i honorowała i dzieje się zgodnie z tym ustaleniem. W istocie w tej chwili w sejmiku jest tylko jeden radny z PSL-u.

- Część działaczy traktuje koalicję jako podział łupów i to jest fatalne - dodał także poseł Wilczyński. Powiedział również, że obecna sprawa tarć w koalicji nie budzi w PO ani zaniepokojenia, ani wzburzenia. - Nie zebrał się dotąd żaden statutowy organ Platformy Obywatelskiej na okoliczność kryzysu - wyliczał.
Ryszard Wilczyński, poseł PO, cz. 1
Ryszard Wilczyński, poseł PO, cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej 2021-04-21, godz. 08:06 Samochód ciężarowy wjechał w bariery na autostradzie. Droga przejezdna, ale z utrudnieniami [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Punkt Informacji Drogowej podaje, że między węzłami Brzeg a Opole Zachód tir zablokował cześć pasa poł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »