Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 10:15 Autor: Katarzyna Plewnia

"To prężenie muskułów przed wewnętrznymi wyborami w PSL". Poseł PO komentuje sytuację w koalicji rządzącej w regionie

Ryszard Wilczyński
Ryszard Wilczyński
W Porannej Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński skomentował napięcia, jakie panują w ostatnim czasie w relacjach na linii PO-PSL. Odniósł się też do zarzutów wiceprezesa PSL o nierespektowaniu przez PO ustaleń w koalicji w regionie.
- Trzeba by się zastanowić, co pan Krzysztof Hetman miał na myśli, mówiąc o lokalnym poziomie działań, które podważają koalicję PO-PSL - tak na zarzuty wiceprezesa stronnictwa odpowiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński, dodając, że tarciom w koalicji w regionie mogą sprzyjać poczynania działaczy PSL w kilku powiatach województwa opolskiego.

- Może też pomyślałby o Namysłowie, Nysie, gdzie działacze PSL-u ręka w rękę z PiS-em wyczyniają rzeczy niestworzone, jak w Namysłowie. Tutaj rozgrzewa emocje sprawa złotego spadochronu dla działacza PSL-u, byłego prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia.

W ocenie posła Wilczyńskiego, obecna postawa PSL-u i wysuwane pod adresem PO zarzuty o nierespektowaniu koalicyjnych ustaleń to prężenie muskułów przed wyborami wewnętrznymi w stronnictwie. - PSL tymczasem, zgodnie z umowami, ma zapewnione miejsce dla swojego członka w zarządzie województwa, mimo że reprezentacja tego ugrupowania w sejmiku jest obecnie bardzo skromna - dodał Wilczyński.

- Dla PSL jest rezerwowane stanowisko w zarządzie województwa, mówimy tu o funkcji członka zarządu, która to funkcja została obsadzona. Po roku zmieniła się osoba. Wszystko to Platforma spolegliwie przyjęła i honorowała i dzieje się zgodnie z tym ustaleniem. W istocie w tej chwili w sejmiku jest tylko jeden radny z PSL-u.

- Część działaczy traktuje koalicję jako podział łupów i to jest fatalne - dodał także poseł Wilczyński. Powiedział również, że obecna sprawa tarć w koalicji nie budzi w PO ani zaniepokojenia, ani wzburzenia. - Nie zebrał się dotąd żaden statutowy organ Platformy Obywatelskiej na okoliczność kryzysu - wyliczał.
Ryszard Wilczyński, poseł PO, cz. 1
Ryszard Wilczyński, poseł PO, cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 22:00 Strzelce Opolskie: przez brak kierowców kubły ze śmieciami stoją nieopróżnione Przez brak kierowców na ulicach po kilka dni stoją nieopróżnione kubły ze śmieciami. Taka sytuacja ma miejsce w gminie Strzelce Opolskie, gdzie spółka… » więcej 2021-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: prawie 27 tysięcy zakażeń w kraju i blisko tysiąc w regionie. Zmarło 470 osób, z czego 20 na Opolszczyźnie… 947 nowych zakażeń i śmierć 20 osób potwierdzono dziś (03.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych… » więcej 2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »