Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-03, 10:10 Autor: Justyna Maćkowiak

Prośby, wnioski i interpelacje. Którzy radni opolskiego sejmiku są najbardziej aktywni?

XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Z moich wyliczeń wynika, że to radni Platformy Obywatelskiej są mniej aktywni niż radni opozycji - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Zjednoczonej Prawicy w opolskim sejmiku Tomasz Gabor odnosząc się do słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy. Przypomnijmy, uznał on pół roku temu, że radni opozycji są "śpiącymi radnymi".
- Z wyliczeń przedstawionych na stronie sejmikowej, czyli stronie oficjalnej, wynika, że to jednak radni Platformy Obywatelskiej są "radnymi śpiącymi". Przy 13 radnych cała Platforma Obywatelska z Nowoczesną złożyła jedynie 37 interwencji i zapytań. Natomiast Mniejszość Niemiecka ma 5 radnych, złożyła 35, PSL ma 2 radnych, złożyło 8. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, w którego skład wchodzą radni Solidarnej Polski i PiS aż 122 zapytania, prośby, wnioski i interpelacje.

- Jedni radni są bardziej aktywni, inni mniej. Nie lubię tego typu zestawień - odpowiada Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu i jednocześnie radny Koalicji Obywatelskiej. - Pan radny na swojej stronie nie napisał gwiazdki i nie napisał, że ci co mają zero - Andrzej Buła, Szymon Ogłaza i Zbigniew Kubalańca - są członkami zarządu i w zasadzie nie będą do siebie pisać, bo będzie to przejaw rozdwojenia jaźni. To jest też tak, że radni opozycyjni zawsze więcej pytają, tak jest wszędzie. Swojego zarządu się mniej pyta, bo po pierwsze identyfikuje się z jego działaniami, ale przede wszystkim to jest tak, że nasi radni głosują za budżetem i te ich postulaty, bo to jest także ich budżet, są realizowane.

- Najważniejsza jest jakość składanych interpelacji, a nie statystyka - podkreśla Szymon Ogłaza.
Tomasz Gabor
Szymon Ogłaza

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »