Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-18, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Odwołanie wiceprezes zamku w Mosznej zaskoczeniem dla samorządowców z powiatu krapkowickiego

Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Samorządowcy są zdziwieni nagłym odwołaniem wiceprezes zamku w Mosznej, Agnieszki Zagoli. Podkreślają, że współpraca zarówno z nią, jak i innymi osobami pracującymi w zamku przebiegała bardzo dobrze.
Jak poinformował Radio Opole Tomasz Ganczarek, prezes zamku, Agnieszka Zagola została odwołana z powodów finansowych związanych z pandemią.

- Jestem zdziwiony odwołaniem pani prezes, ponieważ do tej pory nic na to nie wskazywało - mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki, na terenie której znajduje się Moszna. - Ja osobiście mogę się o niej wypowiadać tylko w superlatywach. Jest osobą merytoryczną, z którą współpracowało mi się bardzo dobrze i która rozwiązywała problemy w sposób fachowy.

- Jestem zaskoczona informacją o tym, że pani Agnieszka została odwołana, bo nic mi na ten temat nie wiadomo - mówi Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicka. - Tym bardziej nie znam powodów tego odwołania. Współpraca z zamkiem w Mosznej układa nam się bardzo pomyślnie, zarówno w działaniach rozwojowych, jak i promocyjnych samego obiektu.

Sabina Gorzkulla podkreśla jednocześnie, że w ramach działań, które powiat podejmował z zamkiem, kontakty były głównie z prezesem Ganczarkiem lub kierownikiem działu marketingu – Łukaszem Kosińskim.

Jak udało nam się ustalić, dzisiaj ma się odbyć spotkanie rady nadzorczej spółki Moszna Zamek.
Marek Pietruszka
Sabina Gorzkulla

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 22:00 Strzelce Opolskie: przez brak kierowców kubły ze śmieciami stoją nieopróżnione Przez brak kierowców na ulicach po kilka dni stoją nieopróżnione kubły ze śmieciami. Taka sytuacja ma miejsce w gminie Strzelce Opolskie, gdzie spółka… » więcej 2021-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: prawie 27 tysięcy zakażeń w kraju i blisko tysiąc w regionie. Zmarło 470 osób, z czego 20 na Opolszczyźnie… 947 nowych zakażeń i śmierć 20 osób potwierdzono dziś (03.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych… » więcej 2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »