Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-18, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Odwołanie wiceprezes zamku w Mosznej zaskoczeniem dla samorządowców z powiatu krapkowickiego

Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Samorządowcy są zdziwieni nagłym odwołaniem wiceprezes zamku w Mosznej, Agnieszki Zagoli. Podkreślają, że współpraca zarówno z nią, jak i innymi osobami pracującymi w zamku przebiegała bardzo dobrze.
Jak poinformował Radio Opole Tomasz Ganczarek, prezes zamku, Agnieszka Zagola została odwołana z powodów finansowych związanych z pandemią.

- Jestem zdziwiony odwołaniem pani prezes, ponieważ do tej pory nic na to nie wskazywało - mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki, na terenie której znajduje się Moszna. - Ja osobiście mogę się o niej wypowiadać tylko w superlatywach. Jest osobą merytoryczną, z którą współpracowało mi się bardzo dobrze i która rozwiązywała problemy w sposób fachowy.

- Jestem zaskoczona informacją o tym, że pani Agnieszka została odwołana, bo nic mi na ten temat nie wiadomo - mówi Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicka. - Tym bardziej nie znam powodów tego odwołania. Współpraca z zamkiem w Mosznej układa nam się bardzo pomyślnie, zarówno w działaniach rozwojowych, jak i promocyjnych samego obiektu.

Sabina Gorzkulla podkreśla jednocześnie, że w ramach działań, które powiat podejmował z zamkiem, kontakty były głównie z prezesem Ganczarkiem lub kierownikiem działu marketingu – Łukaszem Kosińskim.

Jak udało nam się ustalić, dzisiaj ma się odbyć spotkanie rady nadzorczej spółki Moszna Zamek.
Marek Pietruszka
Sabina Gorzkulla

Wiadomości z regionu

2021-02-25, godz. 21:00 Raport dnia: rośnie liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych. Do tej pory zapodano ponad 3 miliony dawek szczepionki przeciwko… 6 zgonów i 212 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-02-25, godz. 21:00 Dużo większe zainteresowanie studiami magisterskimi na Politechnice Opolskiej niż w latach ubiegłych Blisko 240 osób rozpocznie studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym na Politechnice Opolskiej. W porównaniu do lat poprzednich zainteresowanych kształceniem… » więcej 2021-02-25, godz. 20:00 Grodkowskie liceum nie będzie już samodzielną jednostką. Placówkę ma wchłonąć sąsiedni Zespół Szkół Pona… Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie będzie od września włączone w struktury sąsiadującego z nim Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Taką decyzję podjęli… » więcej 2021-02-25, godz. 19:45 Opole: dlaczego miasto po opadach śniegu było sparaliżowane? Interpelacja radnego i odpowiedź MZD. "W poprzednich latach… Zasypane śniegiem chodniki, nieodśnieżone ulice, miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych - tak ponad dwa tygodnie temu wyglądała stolica regionu po intensywnych… » więcej 2021-02-25, godz. 19:31 Opole: potrącenie kobiety na przejściu na ul. Piastowskiej. Ukarani mandatem zostali kierowca i piesza Niebezpieczne zdarzenia w centrum Opola. Około godziny 17.00 kierujący bmw potrącił pieszą, która wbiegła na przejście. Wypadek miał miejsce na pasach… » więcej 2021-02-25, godz. 19:30 Sprzedawać czy nie sprzedawać? Spór wójta z dwójką radnych o działki w centrum Rudnik Spór o sprzedaż dwóch działek w centrum Rudnik. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej 2021-02-25, godz. 18:30 Kuratorium Oświaty w Opolu podsumowało II turę wymazów dla kadry pedagogicznej. Dotąd przeciw COVID-19 zaszczepiono… W drugiej turze badań przesiewowych na obecność koronawirusa wzięło udział około 1300 opolskich nauczycieli. U 36 osób potwierdzono zakażenie. Przypomnijmy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:30 "Hyde Park" w Kędzierzynie-Koźlu. W dwóch wybranych miejscach będzie można zorganizować wiec bez wcześniejszego… Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mieli do dyspozycji dwa punkty na mapie miasta, w których będą mogli zorganizować pikietę, demonstrację, protest czy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Opole: ceny za wywóz odpadów nie wzrosną. Różnicę w kosztach pokryje miasto. Dziś radni przegłosowali korektę… Mieszkańcy Opola mogą odetchnąć z ulgą - nie będzie podwyżek za odbiór odpadów komunalnych. Dotyczy to śmieci, które trafiają do pojemnika czarnego… » więcej 2021-02-25, godz. 16:32 Opole: wypadek na Nysy Łużyckiej. Samochód uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana Dziś (25.02) około 14.00 na ulicy Nysy Łużyckiej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »