Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-19, 12:00 Autor: Tomasz Cichoń

"Zwolnienie wiceprezes spółki Moszna Zamek miało charakter polityczny". Martyna Nakonieczny z PiS w Radiu Opole

[fot. facebook.com/Moszna Zamek]
[fot. facebook.com/Moszna Zamek]
Martyna Nakonieczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
Martyna Nakonieczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zamek w Mosznej nieźle radził sobie przed pandemią, a w czasie pandemii też całkiem dobrze i dzięki tarczom kryzysowym wyszedł na zero. Tłumaczenie zwolnienia wiceprezes spółki Agnieszki Zagoli względami finansowymi jest nieco nierozsądne - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, radna Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa.
- Pani wiceprezes dostała to stanowisko jako polityk, a nie jako specjalista w dziedzinie zarządzania takimi obiektami. Jeżeli te tarcia między PSL a Platformą Obywatelską będą się dalej tak kształtować to kto wie, czy znowu nie będziemy zmieniać wicemarszałka Antoniego Konopkę, bo z PSL-u został tylko on - mówi Martyna Nakonieczny.

Przypomnijmy, Agnieszka Zagola (PSL) pożegnała się ze stanowiskiem wiceprezesa spółki Moszna Zamek w tym tygodniu. Powodem zwolnienia miały być oszczędności związane z pandemią.
radna sejmiku województwa Martyna Nakonieczny

Wiadomości z regionu

2021-02-26, godz. 07:30 Uwodził, a później okradał? Przed opolskim sądem rusza proces Piotra Klemczaka Najpierw w sobie rozkochiwał, a później brał „pożyczki” na rozkręcenie biznesu. Nabrało się na to kilkadziesiąt osób, a opolska prokuratura skierowała… » więcej 2021-02-25, godz. 21:00 Raport dnia: rośnie liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych. Do tej pory zapodano ponad 3 miliony dawek szczepionki przeciwko… 6 zgonów i 212 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-02-25, godz. 21:00 Dużo większe zainteresowanie studiami magisterskimi na Politechnice Opolskiej niż w latach ubiegłych Blisko 240 osób rozpocznie studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym na Politechnice Opolskiej. W porównaniu do lat poprzednich zainteresowanych kształceniem… » więcej 2021-02-25, godz. 20:00 Grodkowskie liceum nie będzie już samodzielną jednostką. Placówkę ma wchłonąć sąsiedni Zespół Szkół Pona… Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie będzie od września włączone w struktury sąsiadującego z nim Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Taką decyzję podjęli… » więcej 2021-02-25, godz. 19:45 Opole: dlaczego miasto po opadach śniegu było sparaliżowane? Interpelacja radnego i odpowiedź MZD. "W poprzednich latach… Zasypane śniegiem chodniki, nieodśnieżone ulice, miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych - tak ponad dwa tygodnie temu wyglądała stolica regionu po intensywnych… » więcej 2021-02-25, godz. 19:31 Opole: potrącenie kobiety na przejściu na ul. Piastowskiej. Ukarani mandatem zostali kierowca i piesza Niebezpieczne zdarzenia w centrum Opola. Około godziny 17.00 kierujący bmw potrącił pieszą, która wbiegła na przejście. Wypadek miał miejsce na pasach… » więcej 2021-02-25, godz. 19:30 Sprzedawać czy nie sprzedawać? Spór wójta z dwójką radnych o działki w centrum Rudnik Spór o sprzedaż dwóch działek w centrum Rudnik. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej 2021-02-25, godz. 18:30 Kuratorium Oświaty w Opolu podsumowało II turę wymazów dla kadry pedagogicznej. Dotąd przeciw COVID-19 zaszczepiono… W drugiej turze badań przesiewowych na obecność koronawirusa wzięło udział około 1300 opolskich nauczycieli. U 36 osób potwierdzono zakażenie. Przypomnijmy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:30 "Hyde Park" w Kędzierzynie-Koźlu. W dwóch wybranych miejscach będzie można zorganizować wiec bez wcześniejszego… Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mieli do dyspozycji dwa punkty na mapie miasta, w których będą mogli zorganizować pikietę, demonstrację, protest czy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Opole: ceny za wywóz odpadów nie wzrosną. Różnicę w kosztach pokryje miasto. Dziś radni przegłosowali korektę… Mieszkańcy Opola mogą odetchnąć z ulgą - nie będzie podwyżek za odbiór odpadów komunalnych. Dotyczy to śmieci, które trafiają do pojemnika czarnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »