Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-23, 18:56 Autor: Piotr Wójtowicz

13 pytań radnego Tomasza Gabora w sprawie zamku w Mosznej

Pałac w Mosznej [fot. Barbara Tyslik]
Pałac w Mosznej [fot. Barbara Tyslik]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Tomasz Gabor, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa opolskiego obawia się, czy pracownicy zamku w Mosznej nie podzielą losu pracowników byłego sanatorium w Suchym Borze. W złożonej interpelacji do marszałka wraca do tematu odwołania ze stanowiska wiceprezes zamku Agnieszki Zagoli. Jego zdaniem, zwolniono osobę, którą popierali pracownicy zamku, natomiast na stanowisku pozostawiono Tomasza Ganczarka, który kierował zamkniętymi już ośrodkami rehabilitacji w Jarnołtówku i Suchym Borze.
- Mamy wiedzę, że Tomasz Ganczarek był prezesem Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej z siedzibą w Suchym Borze, któremu podlegały placówki w Jarnołtówku i Suchym Borze. Doprowadził te obiekty do stanu, w którym marszałek był zmuszony je zamknąć - podkreśla radny Gabor.

Prezes spółki Moszna Zamek Tomasz Ganczarek powiedział, że nie będzie odnosił się w mediach do interpelacji Tomasza Gabora. Tymczasem Gabor dodaje, że pytania do marszałka złożył po tym, gdy otrzymał pismo pracowników zamku, w którym ci wyrażają obawy o przyszłość swoich miejsc pracy.

- Jest mnóstwo wątpliwości. Pracownicy są naprawdę zdeterminowani i proszą, żeby ktoś wreszcie im pomógł, ponieważ w liście nie godzą się z sytuacją braku odpowiedniego zarządu - mówi radny.

Interpelacja Tomasza Gabora zawiera 13 pytań. W jednym z nich pyta o jednego z dyrektorów spółki, który rzekomo będąc na tacierzyńskim, poprzez dodatkowe umowy, świadczył usługi na rzecz spółki Zamek Moszna.
Sesja sejmiku

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 22:07 Czy to koniec koalicji PO - PSL w regionie? Stanisław Rakoczy: "Zależy nam na podmiotowym traktowaniu PSL" 'Jeśli nic się nie zmieni, główny zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego rekomenduje ludowcom w regionie opuszczenie koalicji z Platformą Obywatelską'. Takie… » więcej 2021-02-24, godz. 20:46 PSL obradowało ws. zwolnienia Agnieszki Zagoli z zamku w Mosznej. "Sytuacja wymaga niezwłocznego wyjaśnienia z władzami… Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego? Dziś (24.02) wieczorem zarząd wojewódzki PSL obradował nad sytuacją związaną… » więcej 2021-02-24, godz. 20:30 Raport dnia. W regionie 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji. Ponad 12 tysięcy zakażeń i… 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (24.02)… » więcej 2021-02-24, godz. 19:38 Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego funduszu. Dotacja pozwoliłaby na pokrycie części kosztów… Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego programu. Dotacja pozwoliłaby pokryć część kosztów związanych z budową nowych mieszkań. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »