Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-23, 18:56 Autor: Piotr Wójtowicz

13 pytań radnego Tomasza Gabora w sprawie zamku w Mosznej

Pałac w Mosznej [fot. Barbara Tyslik]
Pałac w Mosznej [fot. Barbara Tyslik]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Tomasz Gabor [fot. Jan Mika]
Tomasz Gabor, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa opolskiego obawia się, czy pracownicy zamku w Mosznej nie podzielą losu pracowników byłego sanatorium w Suchym Borze. W złożonej interpelacji do marszałka wraca do tematu odwołania ze stanowiska wiceprezes zamku Agnieszki Zagoli. Jego zdaniem, zwolniono osobę, którą popierali pracownicy zamku, natomiast na stanowisku pozostawiono Tomasza Ganczarka, który kierował zamkniętymi już ośrodkami rehabilitacji w Jarnołtówku i Suchym Borze.
- Mamy wiedzę, że Tomasz Ganczarek był prezesem Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej z siedzibą w Suchym Borze, któremu podlegały placówki w Jarnołtówku i Suchym Borze. Doprowadził te obiekty do stanu, w którym marszałek był zmuszony je zamknąć - podkreśla radny Gabor.

Prezes spółki Moszna Zamek Tomasz Ganczarek powiedział, że nie będzie odnosił się w mediach do interpelacji Tomasza Gabora. Tymczasem Gabor dodaje, że pytania do marszałka złożył po tym, gdy otrzymał pismo pracowników zamku, w którym ci wyrażają obawy o przyszłość swoich miejsc pracy.

- Jest mnóstwo wątpliwości. Pracownicy są naprawdę zdeterminowani i proszą, żeby ktoś wreszcie im pomógł, ponieważ w liście nie godzą się z sytuacją braku odpowiedniego zarządu - mówi radny.

Interpelacja Tomasza Gabora zawiera 13 pytań. W jednym z nich pyta o jednego z dyrektorów spółki, który rzekomo będąc na tacierzyńskim, poprzez dodatkowe umowy, świadczył usługi na rzecz spółki Zamek Moszna.
Sesja sejmiku

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 20:30 Prudnik: młodzi adepci sztuki kulinarnej zmagali się z... karpiem Kofty oraz czarne pierogi najwyżej oceniono w prudnickim konkursie kulinarnym. Wszystkie dania przyrządzano na bazie karpia. Rywalizowało 16 uczniów z klas… » więcej 2021-10-21, godz. 20:13 Raport dnia: Znowu rekord zachorowań w kraju. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach [INFOGRAFIKA] 89 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (21.10) o 5592 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-10-21, godz. 19:10 Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpow… Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na… » więcej 2021-10-21, godz. 18:41 Nie koronawirus, a RSV. Mnożą się hospitalizacje na pediatrii Dla pediatrów to nie COVID-19 jest wyzwaniem, a fala zachorowań wywołanych przez wirus RSV. Zakażeń wśród dzieci jest coraz więcej. Zauważalne jest to… » więcej 2021-10-21, godz. 18:00 Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę? Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione… » więcej 2021-10-21, godz. 17:25 Alina Czyżewska wygrała z... województwem opolskim. Sąd oddalił powództwo W opolskim sądzie okręgowym zakończył się proces, w którym województwo opolskie pozwało Alinę Czyżewska z Watchdog Polska o naruszenie dóbr osobistych… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Zbiórka krwi, profilaktyka, symulator dachowania i alkogogle. Taka była wspólna akcja policji oraz WORD-u w Opolu Ponad 5 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji policyjnej na parkingu komendy wojewódzkiej. Dzisiejsza (21.10) inicjatywa miała zwrócić uwagę na ofiary… » więcej 2021-10-21, godz. 16:30 Wody gruntowe wybijają w budowanym tunelu na Batalionów Chłopskich w Opolu. Ratusz odpowiada: Tu zadziałają pompy… Wody gruntowe wdzierają się do budowanego tunelu w ciągu ul. Batalionów Chłopskich pod ul. Oleską w Opolu. To jeden z obiektów budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2021-10-21, godz. 16:28 Mnożą się interwencje z powodu silnego wiatru. Poważne problemy są na kolei [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Pracowite popołudnie u opolskich strażaków. Z powodu silnego wiatru interweniowali oni już ponad 100 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: namysłowskim… » więcej 2021-10-21, godz. 15:47 Skradziona na Opolszczyźnie toyota odnalazła się w województwie świętokrzystkim Informację o aucie zaparkowanym od dłuższego czasu na jednym z parkingów we wsi Chlewice (woj. świętokrzyskie) przekazali dzielnicowemu mieszkańcy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »