Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-11, 07:25 Autor: PAP

PSL nie zrywa koalicji. Wiceprezes ma nową pracę

Agnieszka Zagola za kilka dni przejmie funkcję prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia [fot. Daniel Klimczak]
Agnieszka Zagola za kilka dni przejmie funkcję prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia [fot. Daniel Klimczak]
Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu jednogłośnie opowiedziało się za kontynuacją koalicji regionalnej z KO i Mniejszością Niemiecką. Wiceprezes PSL w regionie, której dymisja miała być powodem zerwania koalicji, otrzyma stanowisko prezesa szpitala.
Kilka tygodni temu działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego zaczęli mówić o możliwości wyjścia z rządzącej województwem koalicji z KO i Mniejszością Niemiecką. Powodem miały być odwołania z różnego rodzaju rad w jednostkach podległych marszałkowi województwa osób mających rekomendację ludowców.

Ostatnim punktem zapalnym była decyzja władz spółki Zamek Moszna o odwołaniu ze stanowiska wiceprezesa Agnieszki Zagoli, która jest także wiceprezesem wojewódzkich struktur PSL. Zdaniem PSL, dymisja Zagoli miała podłoże czysto polityczne. Marszałek województwa opolskiego, a zarazem szef struktur PO w regionie Andrzej Buła zapewniał, że nie ma podstaw do składu koalicji i przypominał, że umowa koalicyjna nie obejmowała obsady stanowiska wiceprezesa spółki Zamek Moszna.

Podczas ostatnich obrad zarządu wojewódzkiego PSL z udziałem przedstawicieli władz naczelnych tej partii, uczestnicy spotkania upoważnili prezydium zarządu do podjęcia ostatecznej decyzji o dalszym trwaniu ludowców w regionalnej koalicji.

W ubiegłym tygodniu starosta powiatu namysłowskiego Konrad Gęsiarz (PiS), w którym Zjednoczona Prawica współrządzi z PSL, zaproponował Zagoli objęcie stanowiska prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Chociaż Gęsiarz w wypowiedziach dla mediów zapewniał, że decyzja powierzenia funkcji szefa spółki zarządzającej szpitalem powiatowym politykowi PSL nie ma żadnego podtekstu politycznego, to zarówno ze strony polityków prawicy, jak i PO, sprawę widziano w innym świetle.

W wypowiedzi dla Radia Opole starosta namysłowski zarzuty formułowane przez PO uważa za nieuzasadnione.
- Dobry menadżer nie zostaje zbyt długo bez pracy. Myślę, że ta cała nagonka jest też jeszcze z tego względu, że chyba Platforma Obywatelska zdała sobie sprawę, że uciekł im sprawny menadżer, którego wyrzucili z pracy, a który będzie teraz u nas w powiecie. Być może to jest teraz taka zazdrość, że udało nam się pozyskać dobrego menadżera - uważa Gęsiarz.

W środę wieczorem rzecznik opolskiego zarządu PSL przesłał PAP krótki komunikat.
"Z uwagi na dotychczasową współpracę w regionie oraz sytuację polityczną w kraju Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu jednogłośnie podjęło uchwałę o kontynuowaniu współpracy koalicyjnej w Sejmiku Województwa opolskiego oraz realizacji zapisów zawartych w umowie koalicyjnej na lata 2018-2023".

Wiadomości z regionu

2022-01-26, godz. 17:00 Jest wyrok w sprawie zabójstwa w Przylesiu. Ofiara i sprawca byli braćmi 8 lat pozbawienia wolności - na taką karą opolski Sąd Okręgowy skazał 24-letniego Marka U., który w lutym ubiegłego roku w Przylesiu zabił swojego brata… » więcej 2022-01-26, godz. 16:33 Zadźgał matkę, ale miał wtedy ograniczoną poczytalność. Jest akt oskarżenia w sprawie Dawida M. z Namysłowa Dawid M. z Namysłowa odpowie za zabójstwo swojej matki. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia. » więcej 2022-01-26, godz. 16:00 Mimo pandemii w USK w ubiegłym roku wykonano kilkanaście pobrań narządów. 26 stycznia to Dzień Transplantacji Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rocznie wykonuje kilkanaście pobrań narządów do transplantacji. To daje szansę na uratowanie życia kilkudziesięciu… » więcej 2022-01-26, godz. 15:30 W 10 placówkach oświatowych w Opolu wykryto zakażenie COVID-19 Opolski ratusz informuje o potwierdzeniu kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w szkołach i w przedszkolach. COVID-19 stwierdzono u 11 uczniów oraz… » więcej 2022-01-26, godz. 15:09 Była nauczycielka gimnazjum w Rudnikach z zarzutami za prowadzenie "lekcji widmo". To drugi akt oskarżenie w sprawie Zarzut wyłudzenia pieniędzy usłyszała Agnieszka W., była nauczycielka Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. Chodzi o projekt edukacyjny z 2014 roku, który był… » więcej 2022-01-26, godz. 14:12 Prawie 90 tysięcy opolskich uczniów jutro "zostaje w domu". Na dziś (26.01) hybrydowe nauczanie mamy w 557 szkołach Uczniowie klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych ponownie przechodzą na naukę zdalną. Potrwa ona od jutra (27.01) do 27 lutego, czyli do zakończenia ferii… » więcej 2022-01-26, godz. 13:35 Nowe auto dla OSP w Racławicach Śląskich. Ta jednostka jest w krajowym systemie Nowy wóz strażacki trafi w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich. Połowę sumy na zakup wygospodaruje gmina i strażacy. Pozostałe… » więcej 2022-01-26, godz. 12:43 Nowy park w Praszce może być "skromniejszy". Przygotowanie terenu potrwa ponad rok Lada dzień gmina Praszka ogłosi przetarg na budowę parku rekreacyjnego przy ulicy Kolorowej. » więcej 2022-01-26, godz. 12:00 Raport MZ. Piąta fala bije rekordy. Mamy 53 420 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym ponad 1200 w regionie… Rekord pandemii w Polsce. Mamy 53 420 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło… » więcej 2022-01-26, godz. 11:12 Opole: dopiero w połowie lutego zakończy się remont bloku na osiedlu AK. Nadal nie wiadomo, kiedy lokatorzy wrócą… Nie 28 stycznia, a 10 lutego zakończą się prace w bloku na osiedlu AK w Opolu, w którym pod koniec grudnia doszło do pożaru. O opóźnieniu remontu poinformował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »