Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-11, 07:25 Autor: PAP

PSL nie zrywa koalicji. Wiceprezes ma nową pracę

Agnieszka Zagola za kilka dni przejmie funkcję prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia [fot. Daniel Klimczak]
Agnieszka Zagola za kilka dni przejmie funkcję prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia [fot. Daniel Klimczak]
Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu jednogłośnie opowiedziało się za kontynuacją koalicji regionalnej z KO i Mniejszością Niemiecką. Wiceprezes PSL w regionie, której dymisja miała być powodem zerwania koalicji, otrzyma stanowisko prezesa szpitala.
Kilka tygodni temu działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego zaczęli mówić o możliwości wyjścia z rządzącej województwem koalicji z KO i Mniejszością Niemiecką. Powodem miały być odwołania z różnego rodzaju rad w jednostkach podległych marszałkowi województwa osób mających rekomendację ludowców.

Ostatnim punktem zapalnym była decyzja władz spółki Zamek Moszna o odwołaniu ze stanowiska wiceprezesa Agnieszki Zagoli, która jest także wiceprezesem wojewódzkich struktur PSL. Zdaniem PSL, dymisja Zagoli miała podłoże czysto polityczne. Marszałek województwa opolskiego, a zarazem szef struktur PO w regionie Andrzej Buła zapewniał, że nie ma podstaw do składu koalicji i przypominał, że umowa koalicyjna nie obejmowała obsady stanowiska wiceprezesa spółki Zamek Moszna.

Podczas ostatnich obrad zarządu wojewódzkiego PSL z udziałem przedstawicieli władz naczelnych tej partii, uczestnicy spotkania upoważnili prezydium zarządu do podjęcia ostatecznej decyzji o dalszym trwaniu ludowców w regionalnej koalicji.

W ubiegłym tygodniu starosta powiatu namysłowskiego Konrad Gęsiarz (PiS), w którym Zjednoczona Prawica współrządzi z PSL, zaproponował Zagoli objęcie stanowiska prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Chociaż Gęsiarz w wypowiedziach dla mediów zapewniał, że decyzja powierzenia funkcji szefa spółki zarządzającej szpitalem powiatowym politykowi PSL nie ma żadnego podtekstu politycznego, to zarówno ze strony polityków prawicy, jak i PO, sprawę widziano w innym świetle.

W wypowiedzi dla Radia Opole starosta namysłowski zarzuty formułowane przez PO uważa za nieuzasadnione.
- Dobry menadżer nie zostaje zbyt długo bez pracy. Myślę, że ta cała nagonka jest też jeszcze z tego względu, że chyba Platforma Obywatelska zdała sobie sprawę, że uciekł im sprawny menadżer, którego wyrzucili z pracy, a który będzie teraz u nas w powiecie. Być może to jest teraz taka zazdrość, że udało nam się pozyskać dobrego menadżera - uważa Gęsiarz.

W środę wieczorem rzecznik opolskiego zarządu PSL przesłał PAP krótki komunikat.
"Z uwagi na dotychczasową współpracę w regionie oraz sytuację polityczną w kraju Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu jednogłośnie podjęło uchwałę o kontynuowaniu współpracy koalicyjnej w Sejmiku Województwa opolskiego oraz realizacji zapisów zawartych w umowie koalicyjnej na lata 2018-2023".

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »