Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-08, 10:15 Autor: Roman Juranek

Nowa prezes NCZ "nie będzie eksperymentować". Starosta uzupełnia: Liczymy na sukcesy

Agnieszka Zagola [fot. Jan Mika]
Agnieszka Zagola [fot. Jan Mika]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
- Nie będę eksperymentować na stanowisku prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia - zapewnia Agnieszka Zagola. - Zatrudniliśmy dobrego menadżera - dodaje starosta namysłowski Konrad Gęsiarz.
Zwolnienie z pracy w charakterze wiceprezesa spółki Zamek Moszna Agnieszki Zagoli wprowadziło spore napięcie w koalicji PO - PSL rządzącej regionem. Sprawa miała dotrzeć do Borysa Budki i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

- Nie dziwię się reakcjom towarzyszącym mojemu zwolnieniu - mówi Agnieszka Zagola, wiceprezes PSL na Opolszczyźnie.

- Z faktami się nie dyskutuje. Jestem tak naprawdę 8. osobą, która została zwolniona z pełnienia stanowiska. Miało to miejsce ostatnio w radach nadzorczych, czy w radach społecznych. W związku z tym czara goryczy się przelała. Stąd też reakcje bardzo stanowcze i krytyczne wobec tej sytuacji.

Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Ofertę pracy złożyło jej tamtejsze starostwo. Zagola powiedziała w Radiu Opole, że w dziedzinie służby zdrowia też ma doświadczenie.

- Muszę powiedzieć, żeby uspokoić wszystkich tych, którym się wydaje, że będę eksperymentować, że jestem związana również ze służbą zdrowia. Od kilkunastu lat zasiadałam w radzie społecznej szpitala, dużego szpitala w Opolu, ale też osobiście jestem z wykształcenia związanego z branżą medyczną. Od kilkunastu lat również współpracuję czynnie z lekarzami i pacjentami.

Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz, który zatrudnił Agnieszkę Zagolę powiedział w Porannej Loży Radiowej, że ta propozycja nie ma żadnych podtekstów politycznych.

- Dobry menadżer nie zostaje zbyt długo bez pracy. Myślę, że ta cała nagonka jest też jeszcze z tego względu, że chyba Platforma Obywatelska zdała sobie sprawę, że uciekł im sprawny menadżer, którego wyrzucili z pracy, a który będzie teraz u nas w powiecie. Być może to jest teraz taka zazdrość, że udało nam się pozyskać dobrego menadżera i liczymy na to, że te sukcesy, jakie były w Zamku w Mosznej, również takiej rangi będą odniesione w naszym szpitalu.

Oficjalnie Agnieszka Zagola obejmie stanowisko prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia 13 marca.
Agnieszka Zagola
Agnieszka Zagola
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2021-10-28, godz. 10:40 Marcin Ociepa: umowa koalicyjna uzgodniona; "OdNowa RP" będzie czwartym koalicjantem w Zjednoczonej Prawicy Umowa koalicyjna została uzgodniona; 'lada moment' szczegóły zostaną ogłoszone wspólnie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformował wiceszef MON… » więcej 2021-10-28, godz. 09:50 Opolski samorząd apeluje między innymi do premiera o utworzenie tarczy osłonowej dla służby zdrowia - Mamy nadzieję, że nasz głos rozpaczy zostanie dostrzeżony i potraktowany poważnie - powiedziała w 'Porannej Loży Radiowej' wicemarszałek województwa… » więcej 2021-10-28, godz. 08:20 Dworzec przejdzie w ręce gminy. Ozimek kupi za złotówkę obiekt od PKP Jest porozumienie pomiędzy władzami Ozimka a PKP. Gmina ma przejąć od spółki dworzec kolejowy. Negocjacje w tej sprawie trwały kilkanaście miesięcy, a… » więcej 2021-10-28, godz. 07:30 Andrzej Czaja i inni polscy biskupi z wizytą w Watykanie. "To jest dziś palący problem, jak zatrzymać młode pokolenie… Czwarta grupa polskich biskupów przebywających w Watykanie powoli kończy wizytę ad limina Apostolorum. Wśród hierarchów są biskupi metropolii górnośląskiej… » więcej 2021-10-28, godz. 07:15 Od czwartku na opolskich ulicach pojawi się więcej autobusów MZK. Wszystko po to, aby łatwiej dotrzeć na cmentarz… W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu uruchomi większą liczbę autobusów kursujących na cmentarz… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »