Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-08, 10:15 Autor: Roman Juranek

Nowa prezes NCZ "nie będzie eksperymentować". Starosta uzupełnia: Liczymy na sukcesy

Agnieszka Zagola [fot. Jan Mika]
Agnieszka Zagola [fot. Jan Mika]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
- Nie będę eksperymentować na stanowisku prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia - zapewnia Agnieszka Zagola. - Zatrudniliśmy dobrego menadżera - dodaje starosta namysłowski Konrad Gęsiarz.
Zwolnienie z pracy w charakterze wiceprezesa spółki Zamek Moszna Agnieszki Zagoli wprowadziło spore napięcie w koalicji PO - PSL rządzącej regionem. Sprawa miała dotrzeć do Borysa Budki i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

- Nie dziwię się reakcjom towarzyszącym mojemu zwolnieniu - mówi Agnieszka Zagola, wiceprezes PSL na Opolszczyźnie.

- Z faktami się nie dyskutuje. Jestem tak naprawdę 8. osobą, która została zwolniona z pełnienia stanowiska. Miało to miejsce ostatnio w radach nadzorczych, czy w radach społecznych. W związku z tym czara goryczy się przelała. Stąd też reakcje bardzo stanowcze i krytyczne wobec tej sytuacji.

Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Ofertę pracy złożyło jej tamtejsze starostwo. Zagola powiedziała w Radiu Opole, że w dziedzinie służby zdrowia też ma doświadczenie.

- Muszę powiedzieć, żeby uspokoić wszystkich tych, którym się wydaje, że będę eksperymentować, że jestem związana również ze służbą zdrowia. Od kilkunastu lat zasiadałam w radzie społecznej szpitala, dużego szpitala w Opolu, ale też osobiście jestem z wykształcenia związanego z branżą medyczną. Od kilkunastu lat również współpracuję czynnie z lekarzami i pacjentami.

Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz, który zatrudnił Agnieszkę Zagolę powiedział w Porannej Loży Radiowej, że ta propozycja nie ma żadnych podtekstów politycznych.

- Dobry menadżer nie zostaje zbyt długo bez pracy. Myślę, że ta cała nagonka jest też jeszcze z tego względu, że chyba Platforma Obywatelska zdała sobie sprawę, że uciekł im sprawny menadżer, którego wyrzucili z pracy, a który będzie teraz u nas w powiecie. Być może to jest teraz taka zazdrość, że udało nam się pozyskać dobrego menadżera i liczymy na to, że te sukcesy, jakie były w Zamku w Mosznej, również takiej rangi będą odniesione w naszym szpitalu.

Oficjalnie Agnieszka Zagola obejmie stanowisko prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia 13 marca.
Agnieszka Zagola
Agnieszka Zagola
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 12:41 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej 2021-04-21, godz. 08:06 Samochód ciężarowy wjechał w bariery na autostradzie. Droga przejezdna, ale z utrudnieniami [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Punkt Informacji Drogowej podaje, że między węzłami Brzeg a Opole Zachód tir zablokował cześć pasa poł… » więcej 2021-04-21, godz. 07:00 Od dziś w Nysie będzie można lepiej poznać początki rolniczej Solidarności. "Nie tylko robotnicy chcieli mieć swoją… Nysa będzie gospodarzem wystawy 'Tu rodziła się Solidarność Rolników' przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Plansze upamiętniające wydarzenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »