Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-13, 13:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyka kwitnie na zamku w Mosznej: ambitne duety oczarowały publiczność! [ZDJĘCIA]

"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Aplauz za aplauzem - tak publiczność reagowała na występ artystów podczas drugiego koncertu 36. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. W poniedziałkowy (12.10) wieczór zaprezentowały się dwa duety instrumentalne.
Jako pierwsza wystąpiła debiutantka, młoda skrzypaczka Joanna Jasiak, kształcąca się na co dzień w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach.

- Emocje zdecydowanie bardzo duże - przyznaje Joanna Jasiak. - Cały dzień byłam bardzo rozemocjonowana, w zasadzie sama nie wiedziałam, co czułam, ale gdy już wyszłam na scenę, zostało samo skupienie i sama ta radość z grania, radość z bycia tutaj, na tym wspaniałym festiwalu. Naprawdę jest to nieocenione doświadczenie i jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam tutaj zagrać i być z tą wspaniałą publicznością.

Dodajmy, że skrzypaczce towarzyszyła przy fortepianie pianistka, a zarazem dyrektor artystyczny festiwalu Barbara Hortyńska. W drugiej części wieczoru wystąpił związany z Opolszczyzną saksofonista Włodzimierz Spodymek, któremu przy fortepianie towarzyszył Mariusz Klimsiak. Artyści przedstawili nie tylko zróżnicowany program, ukazujący niuanse brzmieniowe saksofonu sopranowego, altowego i tenorowego, podczas koncertu doszło także do prawykonania.

- Tak, było jedno prawykonanie, były dzieła kompozytorów polskich - wyjaśnia Włodzimierz Spodymek. - Cieszyliśmy się, że możemy to wszystko tutaj zaprezentować. Wreszcie jakby skończył się dla nas ten post sceniczny. Miałem ostatnio przyjemność grania koncertu on-line... Absolutnie nie ma żadnego porównania z tym, jak widzimy naszą publiczność, jak odczuwamy ich emocje! Oczywiście w maseczkach, ale widać po oczach, kiedy ktoś się śmieje, kiedy ktoś się uśmiecha. Te emocje naprawdę publiczność nam przekazuje i też staraliśmy się tutaj celebrować absolutnie każdą chwilę, współdziałać, współtworzyć razem z tą publicznością.

Przypomnijmy, że 36. Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii", który zwykle odbywa się wiosną, został zainaugurowany 5 października. Przed nami jeszcze 3 koncerty (19.10, 26.10 i 09.11), a całość, objęta patronatem Radia Opole zakończy się 9 listopada.
Joanna Jasiak
Włodzimierz Spodymek

Kultura i rozrywka

2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »