Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-13, 13:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyka kwitnie na zamku w Mosznej: ambitne duety oczarowały publiczność! [ZDJĘCIA]

"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Aplauz za aplauzem - tak publiczność reagowała na występ artystów podczas drugiego koncertu 36. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. W poniedziałkowy (12.10) wieczór zaprezentowały się dwa duety instrumentalne.
Jako pierwsza wystąpiła debiutantka, młoda skrzypaczka Joanna Jasiak, kształcąca się na co dzień w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach.

- Emocje zdecydowanie bardzo duże - przyznaje Joanna Jasiak. - Cały dzień byłam bardzo rozemocjonowana, w zasadzie sama nie wiedziałam, co czułam, ale gdy już wyszłam na scenę, zostało samo skupienie i sama ta radość z grania, radość z bycia tutaj, na tym wspaniałym festiwalu. Naprawdę jest to nieocenione doświadczenie i jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam tutaj zagrać i być z tą wspaniałą publicznością.

Dodajmy, że skrzypaczce towarzyszyła przy fortepianie pianistka, a zarazem dyrektor artystyczny festiwalu Barbara Hortyńska. W drugiej części wieczoru wystąpił związany z Opolszczyzną saksofonista Włodzimierz Spodymek, któremu przy fortepianie towarzyszył Mariusz Klimsiak. Artyści przedstawili nie tylko zróżnicowany program, ukazujący niuanse brzmieniowe saksofonu sopranowego, altowego i tenorowego, podczas koncertu doszło także do prawykonania.

- Tak, było jedno prawykonanie, były dzieła kompozytorów polskich - wyjaśnia Włodzimierz Spodymek. - Cieszyliśmy się, że możemy to wszystko tutaj zaprezentować. Wreszcie jakby skończył się dla nas ten post sceniczny. Miałem ostatnio przyjemność grania koncertu on-line... Absolutnie nie ma żadnego porównania z tym, jak widzimy naszą publiczność, jak odczuwamy ich emocje! Oczywiście w maseczkach, ale widać po oczach, kiedy ktoś się śmieje, kiedy ktoś się uśmiecha. Te emocje naprawdę publiczność nam przekazuje i też staraliśmy się tutaj celebrować absolutnie każdą chwilę, współdziałać, współtworzyć razem z tą publicznością.

Przypomnijmy, że 36. Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii", który zwykle odbywa się wiosną, został zainaugurowany 5 października. Przed nami jeszcze 3 koncerty (19.10, 26.10 i 09.11), a całość, objęta patronatem Radia Opole zakończy się 9 listopada.
Joanna Jasiak
Włodzimierz Spodymek

Kultura i rozrywka

2021-10-16, godz. 11:30 Wystawa obrazów abstrakcyjnych dwóch artystów w Galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu [ZDJĘCIA] Piotr Malarz i Romuald Jeziorowski postanowili zaprosić na swoją wspólna wystawę/ W Galerii Pierwsze Piętro ZPAP w Opolu zobaczymy obrazy abstrakcyjne pod… » więcej 2021-10-16, godz. 10:00 11. OFF: portrety fotograficzne na wystawie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Opolskie Towarzystwo Fotograficzne pokazało w Filharmonii Opolskiej prace swoich członków na wystawie zatytułowanej 'Obecność'. Tym razem zobaczymy na pierwszym… » więcej 2021-10-16, godz. 08:29 11. OFF: O książce o fotografkach mówiła Monika Szewczyk-Wittek Monika Szewczyk-Wittek była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Dziennikarka przywiozła do Opola swoją… » więcej 2021-10-15, godz. 09:00 Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej przygotowuje wystawę na temat byłych mieszkańców Kresów Muzeum w Głubczycach przygotowuje wystawę pt. 'Kresowianie na Ziemi Głubczyckiej'. Na 28 planszach zaprezentowanych zostanie blisko 400 zdjęć i dokumentów… » więcej 2021-10-14, godz. 20:15 Wystartował 10. Opolski Festiwal Gór. Przed NCPP płonie ognisko! [FILM, ZDJĘCIA] Opowieść o pracy w obserwatorium meteorologicznym na Kasprowym Wierchu rozpoczęła 10. Opolski Festiwal Gór. Wydarzenie przyciągające miłośników pieszych… » więcej 2021-10-14, godz. 19:56 Sylwia Gawłowska napisała książkę o twórczości lidera Republiki Na rynku wydawniczym ukazała się książka dr Sylwii Gawłowskiej poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu. Pozycja zatytułowana 'Grzegorz Ciechowski - oblicza… » więcej 2021-10-14, godz. 19:55 Konkurs literacki "Krajobrazy Słowa" Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu razem z Urzędem Miasta ogłosiła XXIX konkurs literacki 'Krajobrazy Słowa'. Konkurs ma charakter otwarty… » więcej 2021-10-14, godz. 16:59 Sześć spektakli i dwa koncerty. Przed nami 4. Maraton Teatralny 'Amator 2020', 'Danse Macabre', 'Król Lear' czy 'Jeszcze się nie stało' - to tylko niektóre ze spektakli, jakie będzie można zobaczyć w ramach 4. Maratonu… » więcej 2021-10-14, godz. 16:00 Kiermasz książek science-fiction w MBP w Opolu W ramach obchodów Roku Stanisława Lema Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała szereg wydarzeń pod wspólnym tytułem 'Stacja Opo-Lem'. » więcej 2021-10-14, godz. 14:35 Muzyczne legendy na scenie Filharmonii Opolskiej. "Było to wzruszające i chwytające za serce" Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, w tym prezentacja Koncertu skrzypcowego A-dur op.8 Mieczysława Karłowicza w interpretacji Konstantego Andrzeja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »