Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-20, 11:01 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA]

Michaela Koudelková i Andrzej Zawisza podczas festiwalu w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Michaela Koudelková i Andrzej Zawisza podczas festiwalu w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. W poniedziałkowy (19.10) wieczór przestrzenie gabinetu hrabiego na zamku w Mosznej wypełniły dźwięki barokowych fletów prostych, na których grała Michaela Koudelková oraz klawesynu, przy którym zasiadł Andrzej Zawisza.
- W zasadzie cały ten program był złożony z transkrypcji - przyznaje Andrzej Zawisza. - Oryginalnie te sonaty były napisane na inne instrumenty, np. sonata Quantza na flet traverso, Giovanni Battista Fontana na skrzypce solo, triową sonatę organową oryginalnie Bach napisał na organy, a myśmy wykonali właśnie na flet i klawesyn.

- Potrzebowaliśmy zachować wszystkie głosy, więc spróbowaliśmy zaaranżować tę sonatę na nasz skład - dodaje Michaela Koudelková.

Przypomnijmy, że przesunięty na jesień z powodu pandemii i jej następstw festiwal potrwa do 9 listopada. Całość objęta jest patronatem medialnym Radia Opole, a przed nami jeszcze dwa koncerty, zaplanowane na 26 października i 9 listopada. Więcej na temat festiwalu na naszej stronie internetowej oraz w najbliższej audycji "Klasyka wieczorową porą".
Andrzej Zawisza i Michaela Koudelková

Kultura i rozrywka

2021-10-16, godz. 11:30 Wystawa obrazów abstrakcyjnych dwóch artystów w Galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu [ZDJĘCIA] Piotr Malarz i Romuald Jeziorowski postanowili zaprosić na swoją wspólna wystawę/ W Galerii Pierwsze Piętro ZPAP w Opolu zobaczymy obrazy abstrakcyjne pod… » więcej 2021-10-16, godz. 10:00 11. OFF: portrety fotograficzne na wystawie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Opolskie Towarzystwo Fotograficzne pokazało w Filharmonii Opolskiej prace swoich członków na wystawie zatytułowanej 'Obecność'. Tym razem zobaczymy na pierwszym… » więcej 2021-10-16, godz. 08:29 11. OFF: O książce o fotografkach mówiła Monika Szewczyk-Wittek Monika Szewczyk-Wittek była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Dziennikarka przywiozła do Opola swoją… » więcej 2021-10-15, godz. 09:00 Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej przygotowuje wystawę na temat byłych mieszkańców Kresów Muzeum w Głubczycach przygotowuje wystawę pt. 'Kresowianie na Ziemi Głubczyckiej'. Na 28 planszach zaprezentowanych zostanie blisko 400 zdjęć i dokumentów… » więcej 2021-10-14, godz. 20:15 Wystartował 10. Opolski Festiwal Gór. Przed NCPP płonie ognisko! [FILM, ZDJĘCIA] Opowieść o pracy w obserwatorium meteorologicznym na Kasprowym Wierchu rozpoczęła 10. Opolski Festiwal Gór. Wydarzenie przyciągające miłośników pieszych… » więcej 2021-10-14, godz. 19:56 Sylwia Gawłowska napisała książkę o twórczości lidera Republiki Na rynku wydawniczym ukazała się książka dr Sylwii Gawłowskiej poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu. Pozycja zatytułowana 'Grzegorz Ciechowski - oblicza… » więcej 2021-10-14, godz. 19:55 Konkurs literacki "Krajobrazy Słowa" Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu razem z Urzędem Miasta ogłosiła XXIX konkurs literacki 'Krajobrazy Słowa'. Konkurs ma charakter otwarty… » więcej 2021-10-14, godz. 16:59 Sześć spektakli i dwa koncerty. Przed nami 4. Maraton Teatralny 'Amator 2020', 'Danse Macabre', 'Król Lear' czy 'Jeszcze się nie stało' - to tylko niektóre ze spektakli, jakie będzie można zobaczyć w ramach 4. Maratonu… » więcej 2021-10-14, godz. 16:00 Kiermasz książek science-fiction w MBP w Opolu W ramach obchodów Roku Stanisława Lema Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała szereg wydarzeń pod wspólnym tytułem 'Stacja Opo-Lem'. » więcej 2021-10-14, godz. 14:35 Muzyczne legendy na scenie Filharmonii Opolskiej. "Było to wzruszające i chwytające za serce" Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, w tym prezentacja Koncertu skrzypcowego A-dur op.8 Mieczysława Karłowicza w interpretacji Konstantego Andrzeja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »