Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-06, 10:10 Autor: Roman Juranek

Dzisiaj uroczysta inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej

Politechnika Opolska [fot. Politechnika Opolska]
Politechnika Opolska [fot. Politechnika Opolska]
Prof. Marcin Lorenc [fot. Marcin Boczek]
Prof. Marcin Lorenc [fot. Marcin Boczek]
- Dzieje się bardzo dużo, bardzo wiele ciekawych, pozytywnych rzeczy. Począwszy od tego, że Politechnika Opolska bardzo mocno od ostatnich trzech lat pnie się w rankingach naukowych. I to widać. Jeżeli chodzi o cytowania, na przykład w 2020 roku liczba cytowań publikacji naszych naukowców wynosiła 6700, w 2021 już 11 tysięcy i to ciągle rośnie - podkreśla rektor uczelni prof. Marcin Lorenc.
Uczelnia na razie ostrożnie podchodzi do planowania oszczędności energii i nauczania hybrydowego.

- Wszystkiego nie wyłączymy, bo to się nie da też wyłączyć serwerów czy tym podobnych rzeczy. I też administracja będzie normalnie pracowała. Nie planujemy pracy zdalnej. Natomiast w przypadku zajęć analizujemy taką możliwość, przygotowujemy się do tego. Jeżeli nie będzie takiej konieczności, jeżeli rzeczywiście dostaniemy wsparcie rządowe, bo sami sobie jak widać z tym nie poradzimy, to będziemy prowadzić normalnie zajęcia.

Ceny za akademiki mają pozostać na obecnym poziomie. - My w tym roku robiliśmy już podwyżkę, ta podwyżka była w okolicach wakacji. Nie była to drastyczna podwyżka. Też słyszę informacje, że niektóre uczelnie podnoszą te koszty. My na razie nie planujemy. Będziemy chcieli je utrzymać na tym poziomie jaki jest w tej chwili - dodał.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej rozpocznie się o godzinie 11:00.
Marcin Lorenc
Marcin Lorenc
Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »