Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 14:30 Autor: Witold Wośtak

"Największa inwestycja od lat i szansa dla firm z całej Opolszczyzny". Wiceminister Kowalski o przebudowie "Lipska"

T. Gabor, J. Kowalski i S. Batko [fot. Witold Wośtak]
T. Gabor, J. Kowalski i S. Batko [fot. Witold Wośtak]
"To największa dotacja dla Politechniki Opolskiej od co najmniej dziesięciu lat" - Janusz Kowalski, opolski wiceminister rolnictwa, podkreślał na konferencji prasowej wagę przyznania uczelni ponad 51 milionów złotych na gruntowną przebudowę budynku "Lipsk".
Przypomnijmy, symboliczny czek minister edukacji narodowej i nauki Przemysław Czarnek przekazał na ręce rektora wczoraj (25.09) wieczorem.

Kowalski zwrócił uwagę, że przez ostatnią dekadę ta uczelnia pozyskała łącznie 25 milionów złotych. - Jedną dotacją udało się podwoić tę kwotę - zaznacza opolski parlamentarzysta.

- Za nami półtora roku walki o tę inwestycję – starań z profesorem Lorencem. Mieliśmy mnóstwo spotkań z profesorem Czarnkiem i jest pozytywna decyzja pana ministra. Bardzo serdecznie i ponadpolitycznie dziękujemy za to jako całe województwo opolskie.

Zdaniem Kowalskiego, inwestycja warta łącznie 72 miliony złotych to szansa gospodarcza dla całego województwa.

- Mamy kryzys na rynku gospodarczym. Tego rodzaju inwestycje są paliwem do funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw na Opolszczyźnie jako podwykonawców. Z tego względu dodatkowo cieszą takie decyzje infrastrukturalne. Zachęcamy jednocześnie pozostałe opolskie uczelnie do takiej ofensywy, jaką wykazuje Politechnika Opolska.

Prace przy przebudowie akademika "Lipsk" ruszą 16 października i potrwają około 2,5 roku.

Budynek typu Lipsk przy ulicy Sosnkowskiego powstał w latach 80. i zdecydowanie odbiega od współczesnych standardów. Swoją siedzibę ma tam wydział inżynierii produkcji i logistyki oraz biblioteka.
Janusz Kowalski 1
Janusz Kowalski 2

Wiadomości z regionu

2024-02-25, godz. 12:04 Prezydent Opola odsłania wyborcze karty z nazwiskami kolejnych kandydatów do rady miasta Radni dzielnic, społecznicy oraz przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta - kolejne osoby dołączają do komitetu wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego i w… » więcej 2024-02-25, godz. 10:15 Uchodźcy z Ukrainy znaleźli w naszym regionie nie tylko schronienie, ale też pracę Ponad 22 tysiące uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w naszym regionie. Jak wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, najwięcej jest ich zatrudnionych… » więcej 2024-02-25, godz. 10:07 Józef Swaczyna kończy karierę samorządowca? Nie otrzymał wyborczych rekomendacji Józef Swaczyna, który od 20 lat jest starostą strzeleckim, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie będzie kandydował do rady powiatu. 74-letni włodarz nadal… » więcej 2024-02-25, godz. 10:02 18 godzin na dobę z tenisem w Oleśnie. Wydłużono godziny otwarcia krytego kortu Przez 18 godzin na dobę czynny jest kryty kort tenisowy w Oleśnie wobec ogromnego zainteresowania obiektem otwartym pod koniec ubiegłego roku. Korzystanie z… » więcej 2024-02-25, godz. 10:01 Opole: ciąg dalszy nauki podstaw samoobrony dla pań. Trwają zapisy Komenda Miejska Policji w Opolu prowadzi zapisy do piątej edycji zajęć z samoobrony dla kobiet. » więcej 2024-02-25, godz. 10:00 Planowane zmiany w podstawie programowej matematyki. Co na to nauczyciele? Trwa trzeci dzień 32. Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki 'Matematyczne (O)pole'. Od piątku (23.02) bierze w niej udział łącznie około… » więcej 2024-02-25, godz. 09:53 Nowoczesna metoda badania kobiet zastosowana po raz pierwszy w Krapkowickim Centrum Zdrowia Pomaga nie tylko zdiagnozować, ale też usunąć zmiany czy pobrać wycinki do badań. Histeroskopia w znieczuleniu miejscowym jest minimalnie inwazyjnym, a zarazem… » więcej 2024-02-25, godz. 09:50 Flakon po znanych perfumach znaleziono w Nysie podczas wykopalisk Szklane znaleziska codziennego użytku wydobyto wśród półtorej tony innych artefaktów pochodzących od czasów początku miasta do roku 1945. Prace wykopaliskowe… » więcej 2024-02-24, godz. 18:18 Pożar domu jednorodzinnego w Grodźcu 7 zastępów straży pożarnej wysłano do Grodźca, gdzie doszło do pożaru domu. » więcej 2024-02-24, godz. 18:00 Katarzyna Kukolka-Bogocz kandydatką PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Katarzyna Kukolka-Bogocz jest kandydatką na prezydenta Kędzierzyna-Koźla z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W szranki na pewno stanie z Sabiną Nowosielską… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »